گفتگو با دانیال عبادی، بازیگر خوش چهره و جوان
۳۶۵۴۵
۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۷
۱۶۹۱۹
بازیگری که این روزها با «راستش را بگو» ستاره اول تلویزیون است
دانیال عبادی این روزها سرش خیلی شلوغ است. بازیگر خوش قیافه و جوان سینما که با فیلم «امشب شب مهتابه» به شهرت رسید، این روزها در حال عقد قرارداد برای کار سینمایی جدیدش است و سریال «راستش را بگو را روی آنتن دارد

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: دانیال عبادی این روزها سرش خیلی شلوغ است. بازیگر خوش قیافه و جوان سینما که با فیلم «امشب شب مهتابه» به شهرت رسید، این روزها در حال عقد قرارداد برای کار سینمایی جدیدش است و سریال «راستش را بگو را روی آنتن دارد. با او که روزی پیش بینی می شد خیلی زود سوپر استار سینمای ایران بشود، گپ و گفتی صمیمانه و خودمانی داشتیم. عبادی در این گفت و گو با جسارت و صراحت از سیاست هایی که جلوی روند ستاره سازی در سینمای ایران را گرفته، پرده برداشت، با تماشا همراه باشید:

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشد

عبادی درباره انتقادهایی که نسبت به شعاری بودن نقش او به عنوان یک دانشجو در سریال «راستش را بگو» شده است، گفت: «من به خاطر کارم پروسه تحصیلم خیلی طول کشید و تا همین سال پیش دانشجو بودم و فوق لیسانسم را یک سال پیش گرفتم. برای همین خیلی با حال و هوای دانشجویی آشنا هستم و صددرصد احساس نزدیکی خاصی هم با نقش علیرضا مولایی می کردم. حالا اینکه بعضی ها انتقاد می کنندکه شخصیت او واقعی نیست و به دانشجوها شبیه نیست، برای من عجیب است. چون بحث علیرضا مولایی، دانشجو بودن او نیست، مسئله او انسان خوب بودن است. او می خواهد بگوید ما می توانیم انسان های خوبی باشیم، ما می توانیم هر روز بیشتر از روز قبل به انسانیت و ارزش های انسانی مان بها بدهیم. ما می توانیم در رفتار، گفتار و پندارمان صداقت داشته باشیم، هر چند شاید گاهی این صداقت برای مان پیامدهای بدی داشته باشد. حالا او می توانست با همین آرمان ها مثلا کارگر یا کارمند باشد. در این سریال مسئله اصلی دانشجو بودن علیرضا مولایی نیست اما همانطور که گفتم من به علت اینکه خودم سال ها دانشجو بوده ام علیرضا مولایی را از آن فضا دور نمی دانم. من شخصیت او را شعاری نمی دانم. به خاطر اینکه ما همه اتفاقات مهم روزگارمان از همین دانشگاه شروع شده و دانشجوها همیشه نقش مهمی در مسائل مهم جامعه و تاریخ معاصر ما داشتند. فکر می کنم در آینده هم خواهند داشت. دانشگاه یک اجتماعی از تفکرات متفاوت است، جایی که جوان ها دنبال آرمان هایشان هستند. پس چرا بگوییم نمی شود یک جوانی که در جست و جوی صداقت است و می خواهد به سمت آن برود دانشجو باشد. چرا باید علیرضا مولایی اندیشه، سبک زندگی و آرمان هایش را غیرواقعی بدانیم؟ به نظر من او اصلا غیرواقعی و شعارزده نیست.»

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشد

عبادی در ادامه به تجربه خودش اشاره می کند و می گوید: «زمانی که دانشجو بودم بارها ما به ازای بیرونی این شخصیت را دیده ام. خود من هم اصلا آن زمان دغدغه های مشابه داشتم؛ دغدغه اینکه جوری زندگی کنم که دیگران از من راضی باشند و هر چه صادقانه تر زندگی بکنم. البته این دغدغه اکثر آدم ها در آن سن و سال است.»

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشد

عبادی در ادامه با تاکید بر ارزش های فرهنگ ایرانی، گفت: «ما ایرانی هستیم و یک عقبه فرهنگی غنی داریم. ما به خاطر شیعه بودن مان، عقبه ای از اخلاق، صداقت و شجاعت از حضرت علی (ع) داریم. ما ارزش های بسیاری از پهلوانان، عیارها و جوانمردانی که در تاریخ مان داشتیم به ارث برده ایم. پس این مرام های جوانمردی، فتوت، عیاری، صداقت و راستی در گفتار و کردار، شعار نیست و همه ما ایرانی ها به صورت بالقوه این ارزش ها را داریم. حالا اگر بتوانیم جرقه ای ایجاد بکنیم که این پتانسیل بالقوه، بالفعل شود، همین داستان سریال ما می شود.»

از عبادی می پرسیم که آیا در دوران دانشجویی از آن گروه دانشجویی هایی بوده که به قول معروف کله شان بوی قرمه سبزی می داده و او جواب می دهد: «به هر حال همه در دوران دانشجویی دغدغه هایی دارند که فکر می کنم شاید بیشتر برای کسانی که دانشجو هستند یا بودند آن فضا و تجربیات قابل درک باشد.»

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشد

چطور شد که ستاره نشدم

- وقتی دانیال عبادی کارش را شروع کرد خیلی ها پیش بینی می کردند او به زودی به یک ستاره بدل خواهد شد و جای ستاره هایی مثل رضا گلزار و بهرام رادان را خواهد گرفت، پیش بینی ای که هیچ وقت نه در مورد او نه بعضی دیگر از هم نسل های او مثل مصطفی زمانی اتفاق نیفتاد.

عبادی در این باره می گوید: «اینکه من و هیچ کدام از هم دوره ای هایم ستاره نشدیم به خاطر این بود که کلا سینمای ما جلوی روند ستاره شدن بازیگران را گرفته است. یعنی ما یک مقطع کوتاهی را داشتیم که این ستاره سازی به حد اعلای خودش رسید و بعد از آن این روند رو به افول رفت و جلوی آن را گرفتند. یعنی نگذاشتند که این اتفاق دیگر بیفتد و شاید نمی خواهند که سینمای ما ستاره ای داشته باشد. من هم جزو بازیگرانی بودم که قربانی این تصمیمات شده ام و فکر می کنم حالا ما باید راه و روش دیگری را باید برای ستاره شدن انتخاب کنیم. ما باید سعی کنیم انتخاب های درستی داشته باشیم و همینطور از روش های دیگری که در صنعت سینما وجود دارد استفاده کنیم اما دیگر کار به آن راحتی سابق نیست که صرفا یک بازیگر خوش قیافه و جوان بیاید چهارتا کار نقش یک بازی کند و ما دیگر از فردا به او ستاره بگوییم.»

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشد

او در این باره بیشتر توضیح می دهد و درباره اینکه چطور جلوی روند ستاره شدن بازیگران را گرفتند، می گوید: «شاید یکسری سیاست هایی بوده که باید اعمال می شده. مثلا در تمام دنیا وقتی یک بازیگر به شهرت می رسد مهمترین چیزی که در کنار کارشان، به شهرت و محبوبیت آنها کمک می کند، تبلیغات است. اولین اتفاقی که برای جلوگیری از روند ستاره سازی انجام دادند ممنوعیت حضور در تبلیغات برای بازیگران بود. من خودم ده ها پیشنهاد تبلیغاتی داشتم که اگر می توانستم در آنها حاضر شوم دیگر تمام سال و دائما روی بیلبوردهای تبلیغاتی در مقابل چشم مردم بودم و محال بود مخاطب من را از یاد ببرد. دومین کاری که برای این هدف انجام دادند، جلوگیری از ساخت فیلم هایی بود که بر پایه بازیگر محوری بودند. فیلمنامه هایی که یک شخصیت اصلی و یک قهرمان داشتند در طول این سال ها بسیار کمرنگ شده اند. اقدام بعدی درباره مصاحبه ها بود. خب قطعا مصاحبه با مطبوعات و رسانه های مختلف یکی دیگر از عواملی است که یک بازیگر را ستاره می کند اما در نوع این مصاحبه ها و عکس ها هم دست بردند و خیلی چیزهای دیگر که کمک می کردند یک بازیگر به سرعت ستاره شود.»یک فیلم بین حرفه ای


- بازی دانیال عبادی در سریال «راستش را بگو» به نظر اهل فن و منتقدان یک سر وگردن بالاتر از کارهای پیشین این هنرپیشه جوان است. او در این باره می گوید: «به هر حال وقتی من بازیگری را به عنوان حرفه اصلی ام قبول کردم پذیرفتم که باید برای آن وقت بگذارم و روی کیفیت آن کار کنم تا بتوانم هر روز بهتر و بهتر شوم. البته بدون تعارف من هنوز اول راه هستم. اما در این سال ها خیلی سعی کرده ام که از افراد صاحب صلاحیت مشاوره بگیرم و نقدها را گوش کنم و بخوانم. من خیلی با دوستانم صحبت می کنم و حتی خودم از خیلی دوستان سینمایی ام خواهش می کنم کارهایم را ببینند و نقطه ضعف هایم را به من گوشزدت کنند. از دوستانی هم می پرسم که واقعا صادفانه ضعف هایم را بگویند و رودربایستی نکنند. در کنار اینها سعی می کنم خیلی بخوانم و فیلم زیاد ببینم. خیلی زیاد.»

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشد

او درباره نوع متفاوت فیلم دیدنش می گوید: «فیلم دیدن من اینطور نیست که یک فیلم را بگذارم و بنشینم از اول تا آخرش را ببینم. من روی بازی ها تمرکز می کنم و بارها یک پلان یا یک سکانس را عقب و جلو می کنم تا جزئیات آن را بررسی کنم. خب به همین دلیل وقتی من می خواهم یکسری واکنش های به خصوص را در صحنه ها و شرایط خاص بررسی کنم تماشای یک فیلم خیلی طول می کشد.

فیلم دیدن با من کار سختی است. برای همین معمولا در 90 درصد مواقع من تنها فیلم می بینم. همیشه داستان من همینطور است، مگر اینکه بخواهم صرفا خود فیلم را تماشا کنم و دست از سر بازی های آن بردارم یا با جمعی فیلمی را تماشا کنم. البته با همه اینها من حداقل روزی 2 فیلم می بینم و هر فیلم را چندین و چند بار نگاه می کنم.»

این بازیگر جوان حسابی اهل مطالعه هم هست و می گوید: «من سعی می کنم خیلی برای کارم بخوانم. نه اینکه فقط متن ها و کتاب های مربوط به کارم را بخوانم. نه، من درباره همه چیز می خوانم. همینطور در این سال ها سعی کردم بهتر ببینم و نوع نگاهم را نسبت به مردم و محیط پیرامونم تغییر بدهم. من فهمیدم هر چقدر به رفتار و حالات و حرکات مردم دقیق تر بشوم و آنها و زندگی شان را بهتر ببینم و بهتر به حرف هایشان گوش بدهم در کیفیت کارم بیشتر اثر می گذارد.»نمی توانم ورزش نکنم

- دانیال عبادی یک ورزشکار حرفه ای است، شک نکنید. او اگر با بازیگری هم به شهرت نمی رسید، در ورزش معروف می شد. او در این باره می گوید: «ورزش جزو لاینفک زندگی است. اگر هم بخواهم نمی توانم ورزش نکنم. قبل از هر چیزی در زندگی ام یک ورزشکار بودم. از بچگی ورزش می کردم و چند سالی هم جزو تیم ملی خردسالان و نونهالان ژیمناستیک بودم. بعد از آن 4 سال جزو تیم ملی نوجوانان و جوانان کاراته بودم و به صورت حرفه ای کاراته کار می کردم. ورزش های دیگر مثل شنا، دوومیدانی و ورزش های توپی مثل بسکتبال را هم همیشه دنبال کرده ام. البته تازگی به ورزش های جدید علاقه مند شدم. مثل اتومبیلرانی و موتورسواری کراس. برای حرفه بازیگری به طور مرتب بدنسازی کار می کنم وهمیشه هم سعی می کنم بدنم را روی فرم نگه دارم.»

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشدبرای تفریح هیچ وقت دیر نیست

- شاید شما هم جزو آن دسته آدم هایی باشید که تصور می کنند بازیگر جوان و خوش قیافه صبح تا شب مشغول تفریحات عجیب و غریب هستند. دانیال عبادی که اصلا منکر تفریح در زندگی اش نیست، سبک زندگی سختگیرانه ای در این مورد دارد و می گوید: «ما نمی توانیم و نباید منکر تفریح سالم و درست بشویم. یعنی طبیعتا تفریح باید در زندگی همه باشد اما من معتقدم برای تفریح هیچ وقت دیر نیست اما بمرای چیزهای مهم دیگری مثل کار و تحصیل و ... ممکن است دیر شود. من موقعی که خیلی درگیر کار بودم با خودم می گفتم ای وای سنت دارد بالا می رود هیچ تفریحی در زندگی ات نکرده ای اما بعد دیدم که هر چقدر سنم بالا می رود اتفاقا موقعیت های بهتری برای تفریح فراهم می شود و انگار تفریحاتم هم با سنم بیشتر می شوند. فکر می کنم هر سال که بزرگتر شدم لذتی هم که از زندگی می برم بیشتر شده است. ما اگر در سال های نوجوانی و شروع جوانی به تحصیلاتمان و فراهم کردن یک موقعیت خوب شغلی اهمیت بدهیم و برای آنها وقت بگذاریم بعدها در زندگی آرامش و امنیت بیشتری داریم و با خیال راحت می توانیم برای تفریحمان هم وقت بگذاریم و هیچ چیز را هم از دست نداده ایم. پس به نظرم اول بهتر است به مسائل مهم زندگیمان اولویت بدهیم، برای تفریح وقت زیاد است.»

البته بازیگری تنها شغل دانیال عبادی نیست. او می گوید: «رشته تحصیلی من بازرگانی است و فوق لیسانس این رشته را دارم. برای همین در کنار بازیگری شرکتی هم دارم که به امور بازرگانی در آن مشغول هستم اما تمرکز اصلی من روی بازیگری است.»

دانیال عبادی: نمی خواهند این سینما ستاره داشته باشدازدواج یک اتفاق است


این بازیگر جوان درباره مهمترین دغدغه این روزهایش می گوید: «در شرایط فعلی به خاطر مشکلاتی که ما با آنها مواجه شده ایم فکر می کنم نه تنها من بلکه اکثر مردم دغدغه مسائل کاری و اقتصادی را دارند.»

شاید خیلی از طرفداران این بازیگر جوان و خوش قیافه دوست داشته باشند بدانند او درباره ازدواج چه نظری دارد و آیا تصمیم ندارد از مجردی دربیاید و به جمع متاهل ها بپیوندد؟ او در این مورد می گوید: «از نظر من ازدواج یک اتفاق است و اینطور نیست که من تصمیم بگیرم یا نگیرم، فکر می کنم خودش بر اساس نیاز من به موقع شکل می گیرد. من هم دوست دارم صبر کنم و ببینم این اتفاق کی برایم پیش خواهد آمد.»
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1391/09/14
انصافا چشمای معصوم و زلالی داره...
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1391/09/14
واقعاکه هم خوش چهره ای هم خوش استیل وروفرم ولی ازسریال راستش رابگواصلاخوشم نیومدولی به هرحال توخوب بازی کردی برخلاف کسایی مثل لعیازنگنه.
پاسخ ها
maryam
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
++++++++++++++++++++++++++++
اشتباه منفی دادم
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1391/09/15
بابا خوش قیافه، بابا بازیگر جوان، بابا از اینا!!!
خوب حالا میگی چیکار کنیم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1391/09/15
بازیگرای خوبین هم دانیال و هم نیوشا ضیغمی
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1391/09/18
راستشو بگو فوق العاده بود
رو من که خیلی تاثیر گذاشت
هم به اقای اهنج هم ب اقای عیادی تبریک میگم
هیچکس دیگه نمیتونست علی مولارو ب اندازه اقای عبادی خوب از اب دراره
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1391/09/18
کجا خوشچهره بود فتوچاپی بود معلوم از اولش فتوچاپ بود دیگه درسته؟
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1391/09/19
راستش من فیلم "راستش رابگو" رو درست وحسابی ندیدم وچندباری هم که دیدم از داستانش سردرنیاوردم!کسی میتونه بهم بگه قضیه فیلم چیه؟ ممنون میشم.
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1391/10/01
راستش رابگو سریال خیلی عالی بود کاش تاثیرمی گذاشت کاش مردم بیدار میشدن حقیقت خودشونو پیدا می کردندو آقای عبادی بازیگر خوبی هستید مخصوصا در راستش رابگو احساس کردم زندگی می کردی بانقشت نه بازی.......واقعا صداقت کجاست شخصیت علیرضا مولای کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1391/10/05
من قبل از "راستش را بگو" هیچ ذهنیتی از ایشون نداشتم اما با دیدن این سریال جذب بازیشون شدم و تحسینشون می کنم. بازیگر قابلی هستند. برای ستاره بودن هم نیاز به مجال ندارند همین الانشم بخاطر اینکه برای کارشون مایه می ذارن، با اخلاق هستند و از همه مهمتر تحصیل کرده اند ستاره هستند. براشون آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همیشه در همه ابعاد زندگیشون بدرخشند. ممنون از انتشار این مصاحبه و ممنون از بازی خوب آقای عبادی عزیز که من یکی را با این سریال پای تلوزیون میخکوب می کردند.
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1392/01/01
عالی بود من یکی خیلی لذت بردم مرسیییییییییییییییییی
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1392/01/29
سلام راستش من از هیچکدوم از بازیگرا خوشم نمیاد چون تا یک زره ستاره میشن غرور میخوردشون کار خدا مصلحته شاید به خاطر همینه که هیچوقت سعادت ستاره ستارگان را شدن ندارند راستش اقای عبادی به شما نگه هم میندازه که خودت را براش خسته میکنی وب میسازی والا من که تجربه کمی دارم به عنوان نسیحت خودتو برا یه کسایی که اصلا حاضر نیستند یه نگاه بهت بندارند نکش برای دوست عزیزم مدیر سایت (اامید وارم تو هم برا داشتن یه وب تو دنیای مجازی خودتو نگیری )داداش جان دنیا رو عشقه بازیگر مازیگر چیه اگر این اقای عبادی به اینا نگاه انداخت که اره
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1392/06/05
حق نداریدبه بازیگرموردعلاقم حرف بزنید.........
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1393/02/23
بهترين بازيگره هم از نظر چهره هم بازي......اصلا ي دونس ممنون از عكساتون
United States
00:36 - 1394/01/18
اقای عبادی دراول راه بازیگری بازی طبیعی نداشتند ولی درفیلم معراجی ها نشان دادند که پیشرفت کردند باآرزوی موفقیت وپیشرفت برای کسانی که برای هنر می کوشند و این که خانمها به کار و شخصیت هنرمند توجه کنند به جای قربون صدقه وقیافه اش
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1394/02/25
واقعا اقای عبادی قیافه ی مردونه و معصومی داره من کلا اینجور شخصیتایی رو دوس دارم ....
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1394/02/29
خوش بحالت کاش منم مثل تو خوشگل بودم
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1394/06/14
میدونیدچیه ملت ماچشم ندارن ببینن یه نفرمعروفه وتوزندگیش موفق ی جوری میخوان ی نفروازنون خوردن بندازن خلاصه آقای عبادی اصلنم مغرورنیس عاشق طرفداراشم هس منم براش آرزوی بهترینارودارم وخیلی دوسش دارم اصن مگه میشه شهریوریاهمودوس نداشته باشن اون ی ذره غروریم ک آقای عبادی داره ذاتیه چون شهریوریا ی کم مغرورن:-P
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1394/12/06
تووو بی نظیری ،یعنی گلزارم باید جلوت لنگ بندازه .تو ایران تکی بخدا
Germany
01:26 - 1394/12/27
اقای عبادی کاش می شد از نزدیک ببینمتون من عاشق شما هستم ایا شما متاهل هستید
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1395/11/05
سلام دانیال عزیز موفق باشی ممنون از بازی خوبت خوش باش
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1399/01/21
من کاری به بازیش ندارم ولی واقعا چهره ی طبیعی خوبی داره خاص هستش و این براش کافیه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج