روش جدید برای درمان آسم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۶۷۶۰۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
۲۶۸۴
اولین قرص آسم توانست بعد از ۲۰ سال، سومین فاز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد و نه تنها باعث بهبود وضعیت سلامت بیماران مورد آزمایش شد، بلکه مجاری تنفسی آسیب دیده‌ی بیماران را نیز ترمیم کرد.
zoomit.ir - یاشار فتحعلی زاده: محققان انگلیسی توانسته‌اند درمان جدیدی برای بیماری تنگی نفس به نام قرص آسم Fevipiprant کشف کنند که باعث کاهش علائم شدید این بیماری ‌می‌شود.
 
تولید قرص آسم بعد از ۲۰ سال برای کاهش علایم تنگی نفس 

اولین قرص آسم توانست بعد از ۲۰ سال، سومین فاز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد و نه تنها باعث بهبود وضعیت سلامت بیماران مورد آزمایش شد، بلکه مجاری تنفسی آسیب دیده‌ی بیماران را نیز ترمیم کرد.

با مصرف روزانه دو عدد از قرص آسم، بیمارانی که از این مریضی رنج می‌بردند با کاهش ۸۰ درصدی التهاب رو به رو شدند که یک نتیجه مسرت‌بخش است.

سامانتا والکر از سازمان خیریه آسم انگلستان که در این تحقیقات نقشی نداشته، می‌گوید:

    نتایج این تحقیقات بسیار امیدوارکننده بوده و باید از آن استقبال کرد. اینکه به جای استفاده از اسپری، قرص آسم تجویز شود می‌تواند با استقبال شدید جامعه انگلستان رو به رو شود که نزدیک به ۵.۴ میلیون نفر از آنها با بیماری آسم دست و پنجه نرم می‌کنند.

محققان دانشگاه لستر انگلستان آزمایشاتشان روی قرص آسم را به پایان رسانده‌اند. این قرص که Fevipiprant نام دارد فاز سوم آزمایش خود را پشت سر گذاشته که به معنی اتمام فاز یکم (مرحله ارزیابی ایمنی) و فاز دوم (نداشتن تاثیرات جانبی) تلقی شده و در نهایت روی تعداد کمی از داوطلبان تست شده است.

در آزمایش صورت گرفته ۶۱ نفر داوطلب شرکت کرده‌اند که تیم تحقیقاتی، آنها را به دو گروه تقسیم کرده است. به مدت ۱۲ هفته به گروه اول، روزانه دو بار به میزان ۲۲۵ میلی‌گرم دارو تجویز شده و به گروه دیگر نیز پلاسیبو (قرص‌های تلقینی که اثر واقعی ندارد) داده شده است.

هر دو گروه که یکی از قرص آسم Fevipiprant استفاده می‌کرده و برای دیگری نیز پلاسیبو تجویز شده بوده همزمان داروهای آسم نیز مصرف می‌کردند تا خطری جان آنها را تهدید نکند.

دانشمندان نتایج این تحقیقات را با توجه به آزمایش تنفس بیماران، سی‌تی‌اسکن قفسه سینه و نمونه‌ای از بافت مجاری تنفسی به دست می‌آوردند؛ اما یکی از اهداف اصلی این آزمایش‌ها، مشاهده‌ تاثیرات Fevipiprant روی التهاب‌های مجاری تنفسی بیماران بود که اصولا با شمارش تعداد ائوزینوفیل خلط به دست می‌آید.

طبق آنچه دانشمندان توضیح داده‌اند هرچه تعداد ائوزینوفیل خلط بیشتر باشد شدت التهاب نیز افزایش می‌یابد. اصولا در افراد سالم این میزان کمتر از ۱ درصد بوده و زمانی که علائم حاد بیماری آسم نمایان ‌شود به ۵ درصد می‌رسد.

حال نکته‌ای که در تحقیقات به آن اشاره شده این است که بعد از مصرف قرص آسم Fevipiprant به مدت ۱۲ هفته، میزان ائوزینوفیل خلط بیماران از متوسط ۵.۴ درصد به ۱.۱ درصد کاهش یافته است که آمار فوق العاده‌ای به نظر می‌رسد.

محققان گفته‌اند که تاثیرات مثبت این دارو در کنار اینکه می‌تواند آسیب‌های رسیده به بافت‌های مجاری تنفسی را ترمیم کند به بیماران آسم اجازه خواهد داد تا دیگر به داروهای قوی (که اصولا اثرات جانبی زیادی دارند) نیازی نداشته باشند.

کریس برایتلینگ، محقق ارشد مطالعات صورت گرفته به دنیس کمپل از گاردین گفته است:

    من واقعا در مورد نتیجه این تحقیقات خوشحال هستم زیرا اولین روش درمانی است که توانسته موثر واقع شود. من واقعا هیجان زده هستم که قرص آسم توانسته به این حد تاثیر گذار واقع شده و نیاز بیمار به مصرف استروئیدهای خوراکی را کاهش دهد. در واقع این افراد می‌توانند مصرف چنین داروهایی را متوقف سازند که در نتیجه تاثیر زیادی بر روی زندگی و همچنین بدن آنها خواهد داشت.

 وی افزود:

    البته هنوز راه بسیار طولانی در پیش داریم و برای گفتن این مسائل زود است. در صورتی که همه چیز طبق روال پیش برود کمتر از سه سال آینده می‌شود قرص آسم Fevipiprant را در بازار خریداری کرد.

طبق گفته‌ی کریس، او و دیگر اعضای تیم در حال کار روی آزمایش بالینی دیگری روی ۸۵۰ داوطلب هستند و انتظار می‌رود نتایج این تست در سال ۲۰۱۸ مشخص شود.

امیدواریم این آزمایشات به نتیجه رسیده و افرادی که با بیماری آسم دست و پنجه نرم می‌کنند بتوانند از روش درمانی بهتری برخوردار شوند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آف دکور _فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
آف دکور _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2