روش جدید برای درمان آسم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۶۷۶۰۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
۲۷۰۸
اولین قرص آسم توانست بعد از ۲۰ سال، سومین فاز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد و نه تنها باعث بهبود وضعیت سلامت بیماران مورد آزمایش شد، بلکه مجاری تنفسی آسیب دیده‌ی بیماران را نیز ترمیم کرد.
zoomit.ir - یاشار فتحعلی زاده: محققان انگلیسی توانسته‌اند درمان جدیدی برای بیماری تنگی نفس به نام قرص آسم Fevipiprant کشف کنند که باعث کاهش علائم شدید این بیماری ‌می‌شود.
 
تولید قرص آسم بعد از ۲۰ سال برای کاهش علایم تنگی نفس 

اولین قرص آسم توانست بعد از ۲۰ سال، سومین فاز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد و نه تنها باعث بهبود وضعیت سلامت بیماران مورد آزمایش شد، بلکه مجاری تنفسی آسیب دیده‌ی بیماران را نیز ترمیم کرد.

با مصرف روزانه دو عدد از قرص آسم، بیمارانی که از این مریضی رنج می‌بردند با کاهش ۸۰ درصدی التهاب رو به رو شدند که یک نتیجه مسرت‌بخش است.

سامانتا والکر از سازمان خیریه آسم انگلستان که در این تحقیقات نقشی نداشته، می‌گوید:

    نتایج این تحقیقات بسیار امیدوارکننده بوده و باید از آن استقبال کرد. اینکه به جای استفاده از اسپری، قرص آسم تجویز شود می‌تواند با استقبال شدید جامعه انگلستان رو به رو شود که نزدیک به ۵.۴ میلیون نفر از آنها با بیماری آسم دست و پنجه نرم می‌کنند.

محققان دانشگاه لستر انگلستان آزمایشاتشان روی قرص آسم را به پایان رسانده‌اند. این قرص که Fevipiprant نام دارد فاز سوم آزمایش خود را پشت سر گذاشته که به معنی اتمام فاز یکم (مرحله ارزیابی ایمنی) و فاز دوم (نداشتن تاثیرات جانبی) تلقی شده و در نهایت روی تعداد کمی از داوطلبان تست شده است.

در آزمایش صورت گرفته ۶۱ نفر داوطلب شرکت کرده‌اند که تیم تحقیقاتی، آنها را به دو گروه تقسیم کرده است. به مدت ۱۲ هفته به گروه اول، روزانه دو بار به میزان ۲۲۵ میلی‌گرم دارو تجویز شده و به گروه دیگر نیز پلاسیبو (قرص‌های تلقینی که اثر واقعی ندارد) داده شده است.

هر دو گروه که یکی از قرص آسم Fevipiprant استفاده می‌کرده و برای دیگری نیز پلاسیبو تجویز شده بوده همزمان داروهای آسم نیز مصرف می‌کردند تا خطری جان آنها را تهدید نکند.

دانشمندان نتایج این تحقیقات را با توجه به آزمایش تنفس بیماران، سی‌تی‌اسکن قفسه سینه و نمونه‌ای از بافت مجاری تنفسی به دست می‌آوردند؛ اما یکی از اهداف اصلی این آزمایش‌ها، مشاهده‌ تاثیرات Fevipiprant روی التهاب‌های مجاری تنفسی بیماران بود که اصولا با شمارش تعداد ائوزینوفیل خلط به دست می‌آید.

طبق آنچه دانشمندان توضیح داده‌اند هرچه تعداد ائوزینوفیل خلط بیشتر باشد شدت التهاب نیز افزایش می‌یابد. اصولا در افراد سالم این میزان کمتر از ۱ درصد بوده و زمانی که علائم حاد بیماری آسم نمایان ‌شود به ۵ درصد می‌رسد.

حال نکته‌ای که در تحقیقات به آن اشاره شده این است که بعد از مصرف قرص آسم Fevipiprant به مدت ۱۲ هفته، میزان ائوزینوفیل خلط بیماران از متوسط ۵.۴ درصد به ۱.۱ درصد کاهش یافته است که آمار فوق العاده‌ای به نظر می‌رسد.

محققان گفته‌اند که تاثیرات مثبت این دارو در کنار اینکه می‌تواند آسیب‌های رسیده به بافت‌های مجاری تنفسی را ترمیم کند به بیماران آسم اجازه خواهد داد تا دیگر به داروهای قوی (که اصولا اثرات جانبی زیادی دارند) نیازی نداشته باشند.

کریس برایتلینگ، محقق ارشد مطالعات صورت گرفته به دنیس کمپل از گاردین گفته است:

    من واقعا در مورد نتیجه این تحقیقات خوشحال هستم زیرا اولین روش درمانی است که توانسته موثر واقع شود. من واقعا هیجان زده هستم که قرص آسم توانسته به این حد تاثیر گذار واقع شده و نیاز بیمار به مصرف استروئیدهای خوراکی را کاهش دهد. در واقع این افراد می‌توانند مصرف چنین داروهایی را متوقف سازند که در نتیجه تاثیر زیادی بر روی زندگی و همچنین بدن آنها خواهد داشت.

 وی افزود:

    البته هنوز راه بسیار طولانی در پیش داریم و برای گفتن این مسائل زود است. در صورتی که همه چیز طبق روال پیش برود کمتر از سه سال آینده می‌شود قرص آسم Fevipiprant را در بازار خریداری کرد.

طبق گفته‌ی کریس، او و دیگر اعضای تیم در حال کار روی آزمایش بالینی دیگری روی ۸۵۰ داوطلب هستند و انتظار می‌رود نتایج این تست در سال ۲۰۱۸ مشخص شود.

امیدواریم این آزمایشات به نتیجه رسیده و افرادی که با بیماری آسم دست و پنجه نرم می‌کنند بتوانند از روش درمانی بهتری برخوردار شوند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر