جواد لاریجانی: خبرنگاران به مزرعه ام بیایند
۳۶۸۱۶
۰۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۴
۳۴۵۶
حمد جواد لاریجانی در مورد موضوع ادعای زمین خواری و پرونده های قضایی علیه خود گفت: شما بیائید همان مزرعه با من ناهار بخورید.
خبرگزاری مهر:  رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در مورد گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل گفت: این شخص در دام گروههای تروریستی افتاده و به جای گزارشگری به دنبال سندسازی است.

محمد جواد لاریجانی صبح سه شنبه در نشستی مطبوعاتی با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی به پرسشهای آنان پاسخ داد.

وی در مورد گزارشهای احمد شهید گفت: این فرد گفته است من دو هزار گزارش در خصوص ایران دارم و در سفری سه روزه به ایران این گزارشها را بررسی می کنم. بعد هم گفته من با 200 فرد مصاحبه کردم ولی نمی توانم اسامی آنها را ببرم.

وی گفت: این فرد مضحک دنبال سند سازی علیه ایران است و دارد هزینه می کند تا مخالفان ایران به لندن سفر کنند و به او گزارش دهند. این اقدام او خلاف اصول گزارشگری در سازمان ملل است و اسم آن سند سازی است. این فرد فاقد وجاهت اخلاقی، فنی و قانونی است و اصلا شرایط کار گزارشگری را نمی داند.

رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه ما خلاف گزارشگری نیستیم گفت: ایران دنبال گزارشگری بود. همچنین در جریان سفر بانکی مون به تهران این موضوع را اعلام کردیم و گفتیم سیستم قوه قضائیه ایران باز است و ما مشکلی با گزارشگری نداریم. حتی خانم پیلار هم می خواهند به ایران بیاید و دفتر کمیساریای سازمان ملل  را در ایران افتتاح کند.

وی گفت: تاکنون هفت گزارشگر موضوعی از سوی سازمان ملل به ایران آمده اند ولی برخی سوء استفاده کردند ولی همیشه دروازه های ایران بر روی گزارشگران موضوعی باز بوده ولی می خواهیم موضوعات روشن باشد.

دعوت خبرنگاران به مزرعه لاریجانی

محمد جواد لاریجانی در مورد موضوع ادعای زمین خواری و پرونده های قضایی علیه خود گفت: شما بیائید همان مزرعه با من ناهار بخورید تا مفصل با هم صحبت کنیم. ولی باید بگویم که شکایتی از سوی نهادهای دولتی علیه من مطرح شده است و من هم مانند سایر شهروندان از خودم دفاع کردم. در زمین من نه زیرخاکی است و نه ال سی تقلبی!

وی گفت: دادگاه هر حکمی بدهد من قبول می کنم. ما لاریجانی ها در امور کار برادر نمی شناسیم.

وی در مورد پرونده ستار بهشتی گفت: گزارشهای دقیق این پرونده ها به اطلاع ملت رسیده است. مطرح شدن پرونده کهریزک و ستار بهشتی نشان از صلابت قوه قضائیه دارد. در بسیاری از کشورها بسیاری از زندانیان در زندانها کشته می شوند و حتی در زمان بوش این کشتارها قانونی شده بود. .

من نمی گویم در کشور ما خطا اتفاق نمی افتد ولی مهم آن است که پیگیری شود. ما در ستاد حقوق بشر پیگیری حقوق شهروندان در سطح حقوق بشر هستیم. تشکیلات قضایی تنها نهادی است که کار روزمره اش دفاع از حقوق شهروندانش است. در سال گذشته 10 میلیون پرونده داشتیم.


لاریجانی گفت: حادثه کهریزک و ستار بهشتی برای ما تاسف بار است و با دستور رئیس قوه در حال پیگیری است. مطمئن باشید بدون اغماض هرکس با هر درجه ای مجازات می شود. البته غربیها سوء استفاده کرده اند در حالی که با توجه به زندانهای مخفی که دارند حق اعتراض ندارند.

قوه قضائیه از بازدید رئیس جمهور از زندانها استقبال می کند

رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در مورد بازدید رئیس جمهور از زندان اوین گفت: بازدید رئیس جمهور همیشه مورد تقاضا و استقبال قوه قضائیه بوده و هست. ولی این بازدید باید برای رسیدگی به امور زندانها و رفع مشکلات باشد که در این درخواست رئیس جمهور دو شائبه وجود داشت.

 یکی اینکه برخی رسانه ها بخواهند از زندانی بودن نزدیکان رئیس جمهور در اوین سوء استفاده کرده و موضوع را سیاسی کنند و دومین شائبه استناد رئیس جمهور در مورد اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی بود. اگر کسی بگوید رئیس جمهور باید تمامی موارد قانون اساسی را زیر نظر داشته باشد با استقلال قوا در تضاد است که باید این دو شائبه برطرف شود.


محمد جواد لاریجانی در مورد دلایل تعلل  قوه قضائیه در پاسخ دادن به اخبار کذب قضایی در رسانه های بیگانه گفت: در مورد جمهوری اسلامی مطالب زیادی در دنیا مطرح می شود ولی مطالب در سطوح مختلف است. مثلا مطالبی در سطح بین الملل با پاسخهای صریح و فنی داده می شود. ولی در مورد ادعاهای رسانه ای خوب است مسئولان به سرعت پاسخ دهند هر چند باید رسانه ها حقایق را پیدا کنند و بسط و گسترش دهند.

وی افزود: ایران یکی از معدود کشورهایی است که در قوانین خود شکنجه را منع کرده و در شریعت اسلامی شکنجه حرام شده است. اگر مشخص شود شخصی به هر نحوی چه دولتی و غیر دولتی شکنجه کرده باشد مجازات تا حد اعدام داریم. ولی باید رسانه ملی هم از آن طرف مسائل زندانیان در کشورهای غربی را به خوبی نشان دهند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:57 - 1391/09/08
هر کی هر جای دنیا حقی رو پایمال کنه ، پاشو می گیره .
چوب خدا صدا نداره . حالا یک موقع زودتر یک موقع دیرتر
UNITED KINGDOM
11:22 - 1391/09/08
جریان 10 میلیون پرونده به کجا کشید ؟ مسبب قضیه کهریزک الان کجاست؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج