ساخت سلاح با فناوری چاپ 3 بعدی در اینترنت
۳۶۸۲۸
۰۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۰
۴۹۳۷
یک شرکت آمریکایی پروژه‌ای برای به اشتراک گذاشتن الگو و نحوه ساخت انواع مختلف سلاح گرم چاپی با فناوری پرینت سه بعدی را در دستور کار قرار داد.
خبرگزاری ایسنا: یک شرکت آمریکایی پروژه‌ای برای به اشتراک گذاشتن الگو و نحوه ساخت انواع مختلف سلاح گرم چاپی با فناوری پرینت سه بعدی را در دستور کار قرار داد.

 در «دایره‌المعارف اینترنتی سلاح» تمامی کاربران اینترنت به راحتی می توانند به طرح و الگوی ساخت انواع مختلف سلاح گرم دسترسی پیدا کنند.الگوی ساخت انواع مختلف سلاح گرم قابل چاپ

این طرح توسط شرکت آمریکایی Defense Distributed ارائه شده و مسؤولان امیدوارند که نمونه اولیه سلاح‌های قابل چاپ را تا پایان سال جاری میلادی در اینترنت به اشتراک بگذارند.

در این طرح نقشه کلی از انواع مختلف سلاح های گرم به صورت رایگان در اینترنت در اختیار کاربران قرار داده می شود که امکان ساخت انواع مختلف سلاح گرم با استفاده از این الگو و فناوری پرینت سه بعدی وجود دارد.نمونه اولیه سلاح چاپی با فناوری پرینت سه بعدی

سلاح‌هایی که در این برنامه ارائه می شوند شامل اسلحه هایی فاقد بخش های متحرک و اسلحه هایی دارای بخش های متحرک است. در فاز سوم این طرح نیز دسترسی به الگوی چاپ تفنگ دستی AR-15 در نظر گرفته شده است.

تاکنون دو نمونه سلاح گرم از جنس پلاستیک با فناوری پرینت سه بعدی تولید شده است، اما محققان این شرکت قصد دارند آزمایشات بیشتری برای اطمینان از امنیت سلاح هایی که با چاپگرهای سه بعدی ارزان و با کیفیت پایین تولید می شوند، انجام دهند.

با توجه به جنس پلاستیکی اسلحه، ذوب و از هم پاشیده شدن سلاح اصلی ترین نگرانی محققان است.

مسؤولان این شرکت علت ارائه الگوی ساخت سلاح گرم در اینترنت به صورت رایگان را دفاع از آزادی دسترسی به اطلاعات عنوان می کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج