آب استخر مسابقات شیرجه ریو چرا سبز شد؟
۳۶۹۱۰۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
۲۹۵۲
روز گذشته آب استخر شیرجه مرکز آبی ماریا لنک سبز شد. کمیته‌ برگزاری مسابقات در همان لحظه اعلام کرد که دلیل این مساله را نمی داند. ورزشکاران به این مشکل واکنش نشان دادند.
ایسنا: روز گذشته آب استخر شیرجه مرکز آبی ماریا لنک سبز شد. کمیته‌ برگزاری مسابقات در همان لحظه اعلام کرد که دلیل این مساله را نمی داند. ورزشکاران به این مشکل واکنش نشان دادند.

نظریه‌های مختلفی درباره این مساله وجود دارد. رنگ آب این استخر کاملا با استخر مجاور فرق داشت. یکی از اعضای برگزارکننده المپیک اعلام کرد که آب استخر تست شده است و خطری برای ورزشکاران نداشته است.

احتمالات مختلفی که درباره سبز شدن آب استخر وجود دارد عبارتند از:

جلبک

آب این استخر کمی گرم تر بود که احتمال رشد میکروب‌ها را افزایش می‌دهد. جلبک‌ها در این شرایط راحت‌تر رشد می‌کنند. کم بودن کلر در آب باعث می‌شود این اتفاق بیفتد. در صورتی که کلر آب بیشتر شود رنگ آب دوباره آبی می‌شود.
 
 آب استخر مسابقات شیرجه ریو چرا سبز شد؟/معمای این روزهای المپیک

مس اکسید شده

در صورتی که مس در جوار آب قرار بگیرد سبز می‌شود. البته مشخص نیست که مس چگونه به آب وارد شده، اما ممکن است است در لوله‌ها این اتفاق افتاده باشد. ورزشکاران مختلفی از جمله تام دالی انگلیسی درباره آب استخر اعتراض کردند.

پیش از شروع بازی‌های المپیک نیز درباره کیفیت آب‌های آزاد ریو بحث‌هایی وجود داشت. متخصصان معتقد بودند که آب‌های ریو آلوده هستند و ممکن است باعث بیماری ورزشکاران شوند.
 
 آب استخر مسابقات شیرجه ریو چرا سبز شد؟/معمای این روزهای المپیک
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1395/05/23
شام سبزی قورمه داشتن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج