گزارش محرمانه به مجلس درباره کیارستمی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۶۹۵۷۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۰
۲۳۷۳
روز گذشته در حالی عضو ناظر کمیسیون بهداشت و درمان در بررسی پرونده عباس کیارستمی به بیان برخی ابهامات در این پرونده پرداخت که مدت ها از درگذشت این کارگردان گذشته و هنوز نتیجه نهایی بررسی پرونده پزشکی او اعلام نشده است، چرا که هنوز ابعاد این پرونده در فرانسه مشخص نیست و اعلام نتیجه همچنان در حالت تعلیق باقی مانده است.
روزنامه آرمان: روز گذشته در حالی عضو ناظر کمیسیون بهداشت و درمان در بررسی پرونده عباس کیارستمی به بیان برخی ابهامات در این پرونده پرداخت که مدت ها از درگذشت این کارگردان گذشته و هنوز نتیجه نهایی بررسی پرونده پزشکی او اعلام نشده است، چرا که هنوز ابعاد این پرونده در فرانسه مشخص نیست و اعلام نتیجه همچنان در حالت تعلیق باقی مانده است.

ناگفته‌هایی از پرونده کیارستمی


روز گذشته عضو ناظر کمیسیون بهداشت در توضیح آخرین جزئیات پرونده مرحوم کیارستمی، با تشریح نتایج حاصله از بررسی این پرونده و تاکید بر اینکه معلوم نیست چه پزشکی مجوز سفر مرحوم کیارستمی را برای ادامه روند درمان داده، گفت که هفته آینده گزارشی از بررسی‌های انجام شده را به رئیس کمیسیون ارائه می‌کنم.

 به گفته سیامک مره‌صدق این بیمار فردی ۷۶ ساله بود که بعد از چهار عمل و کنترل عوارض در روزهای آخر حال عمومی‌اش نسبتا رو به بهبود بود، در بهترین شرایط ممکن توسط تیم پزشکی با پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان تحت درمان قرار گرفت که با عنایت به این پروسه اعزام این بیمار به خارج از کشور و سوار شدن به آمبولانس هوایی برای پرواز طولانی مدت دارای مخاطراتی بود که این سفر باید با مجوز پزشک انجام می‌شد، اما اصلا معلوم  نیست چه پزشکی این مجوز را صادر کرده است.

این عضو کمیسیون بهداشت خاطرنشان کرد: این سوال وجود دارد که موسسه‌ای که ایشان برای ادامه روند درمان مراجعه کرده بیمارستان بوده یا نه؟ مستنداتی از این موسسه در اختیار ما قرار گرفته نشده؛ به طوری که ما اصلا مدارک رسمی راجع به مراقبت ایشان در خارج از ایران را نداریم. او توضیح داد: ‌مشخص نیست چه کسی مجوز انتقال جسد به ایران را صادر کرده و بعد از ورود پیکرشان به ایران چه کسی مجوز دفن را صادر کرده است؟ این عضو ناظر مجلس بیان کرد: ‌برای من یک چیز مشخص است. اگر آقای کیارستمی به این سفر نمی‌رفتند به احتمال قریب به یقین الان زنده بودند.

عضو ناظر کمیسیون بهداشت بیان کرد: کلا روند شروع درمان بر اساس معیار استانداردهای علمی بوده، تنها نکته‌ای که می‌توان در مورد روند درمان ایشان در ایران به عنوان یک کار نه چندان علمی یاد کرد، عمل جراحی دوم است. او افزود: مرحوم کیارستمی بعد از عمل پولیپ روده دچار عارضه خونریزی ناشی از عمل شد که انجام عمل دوم برای کنترل خونریزی با سه روز تاخیر بود. حال اینکه باید بر اساس استانداردهای علمی، این عمل زودتر بوده و فاصله عمل اول و دوم کمتر می‌شد.

 ناظر مجلس در پرونده کیارستمی عنوان کرد:‌ بنده گزارشی طی هفته آینده به صورت محرمانه به رئیس کمیسیون ارائه خواهم کرد، چون هنوز مراحل قانونی در حال پیگیری است. اگر هم گزارش روند درمان ایشان از فرانسه به دست ما برسد، گزارش دیگری ارائه خواهم کرد. او خاطرنشان کرد: سازمان نظام پزشکی باید مراحل انتظامی را طی کرده و سپس نتیجه را به صورت رسمی اعلام کند. در حال حاضر یک مرحله از بررسی‌های نظام پزشکی تمام شده است و تا زمانی که گزارش روند درمان از فرانسه فرستاده نشود، نمی‌توان نتیجه بررسی‌ها را تمام شده تلقی کرد.

این عضو کمیسیون مطرح کرد: به نظرم در پرونده کیارستمی بعد از مشاهده عوارض خونریزی بعد از عمل باید به سرعت عمل بعدی برای جلوگیری از خونریزی انجام می‌شد. بنابراین تاخیر در این کار قصور است. البته این موضوع دلیلی بر فوت ایشان نیست. ناظر مجلس در پرونده کیارستمی اضافه کرد: در اواسط روند درمان، پزشک معالج ایشان به مسافرت رفت و ادامه درمان را به دستیارانشان سپرد که این موضوع از نظر تخلف انتظامی از سوی نظام پزشکی قابل بررسی است، منتها اگر به دنبال علت مرگ هستیم، این نکته قابل توجه است که از نظر علمی ایرادی به عمل سوم و چهارم که توسط تیم جانشین انجام شده، وارد نیست.

 مره صدق ادامه داد: برای بررسی عملکرد تیم پزشکی در این پرونده دو چیز بررسی می‌شود، اول اینکه آیا کاری که برای مریض انجام شده، ضروری بوده یا نه و اینکه مریض به عمل جراحی نیاز داشته یا خیر، بررسی‌ها حاکی از آن است که باید ایشان عمل جراحی می‌شدند. همچنین اینکه بگوییم صرف بروز عارضه، پزشک مقصر است درست نیست، چون بررسی‌ها نشان می‌دهدعارضه ایجاد شده جزو عوارض قابل انتظار و پیش‌بینی شده در کتب معتبر جراحی است. به گزارش ایسنا،  ناظر مجلس در پرونده کیارستمی با بیان اینکه اشکالی به عملکرد تیم پزشکی مرحوم کیارستمی در عمل‌های اول، سوم و چهارم از نظر علمی وارد نیست، گفت که تنها تیم پزشکی در عمل دوم دیر اقدام به درمان خونریزی ک
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
ادیب_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر