چند نفر در جهان موبايل دارند؟
۳۷۰۲۰
۰۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۶
۳۲۳۵
بررسي مزاياي رو به رشد سرويس‌هاي تلفن همراه همچون نسل سوم (3G) و تاثير آن بر رشد اقتصادي کشورها نشان مي‌دهد که دو برابر شدن استفاده از خدمات ديتاي تلفن همراه، افزايش 0.5 درصدي سرانه توليد ناخالص داخلي را به همراه خواهد داشت.
خبرگزاری مهر: بررسي مزاياي رو به رشد سرويس‌هاي تلفن همراه همچون نسل سوم (3G) و تاثير آن بر رشد اقتصادي کشورها نشان مي‌دهد که دو برابر شدن استفاده از خدمات ديتاي تلفن همراه، افزايش 0.5 درصدي سرانه توليد ناخالص داخلي را به همراه خواهد داشت.

موسسات تحقيقاتي GSMA و Deloitte با انتشار گزارشي به بررسي مزاياي رو به رشد سرويسهاي تلفن همراه نظير نسل سوم (3G) و تاثير آن بر رشد اقتصادي کشورها پرداخته اند.

براين اساس در 14 کشوري که در اين گزارش مورد بررسي قرار گرفته اند، دو برابر شدن استفاده از خدمات ديتاي تلفن همراه، افزايش 0.5 درصدي سرانه توليد ناخالص داخلي را به همراه داشته است.

در کشورهايي مانند روسيه، انگليس و کره جنوبي که ميزان استفاده از سرويس ديتا در نسل سوم تلفن همراه بيشتر است ميزان افزايش سرانه توليد ناخالص داخلي به 1.4درصد مي‌رسد. اين در حالي است که با افزايش 10درصد ميزان نفوذ از 2G به 3G سرانه توليد ناخالص داخلي 0.15 درصد رشد خواهد داشت.

در همين حال در بازارهاي در حال توسعه، گسترش 10 درصدي نفوذ شبکه تلفن همراه به ميزان 4.2 درصد بهره وري را افزايش مي‌دهد.براساس اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات، اين بررسي‌ها همچنين ميزان تاثير انتقال از نسل دوم به نسل سوم را بر روي رشد توليد ناخالص داخلي مورد ارزيابي قرار داده است.


تجزيه و تحليل 96 بازار توسعه يافته و در حال توسعه حاکي از تاثير مثبت جايگزيني شبکه 2G با نسل سوم تلفن همراه است و با افزايش 10 درصدي ميزان نفوذ نسل سوم تلفن همراه، توليد ناخالص داخلي به ميزان 0.15 افزايش مي‌يابد.

تا پايان سال 2012 تعداد مشترکين تلفن همراه در جهان به 6.8 ميليارد مشترک مي‌رسد که با وجود بحران اقتصادي در جهان، دولت‌ها بايد به بازار شبکه‌هاي تلفن همراه به عنوان شريکي مهم براي رشد اقتصادي بنگرند و با اتخاذ سياست‌هاي مناسب به تشويق سرمايه گذاري در توسعه زيرساخت‌هاي باند وسيع بپردازند.

توسعه شبکه نسل سوم و گوشي‌هاي مجهز به اين تکنولوژي موجب رشد وسيعي در اتصال به اينترنت و استفاده از خدمات ديتا مي‌شود که در 96 کشوري که در اين گزارش مورد بررسي قرار گرفته از سال 2005 تا سال 2010 ميزان استفاده از سرويس ديتاي تلفن همراه به طور متوسط سالانه بيش از 2 برابر رشد و در کشورهاي غرب اروپا رشدي 3.5 برابري داشته است. ميزان تاثير توسعه خدمات ديتا بر رشد اقتصادي کشورهايي که داراي بازار در حال توسعه هستند بيشتر است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج