دکوراسیون یک اتاق خواب آرام
۳۷۰۳۲
۱۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۴
۱۶۰۸۲
داشتن فضایی آشفته به عنوان اتاق خواب نخستین چیزی است که این آرامش را سلب می کند. به عنوان گام نخست باید هر وسیله ای که متعلق به این محیط آرام و آسوده نیست را از اتاق خارج کنید.

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: همه دوست دارند هنگام حضور در اتاق خوابشان آرامش پیدا کنند و خواب راحتی داشته باشند. داشتن فضایی آشفته به عنوان اتاق خواب نخستین چیزی است که این آرامش را سلب می کند. به عنوان گام نخست باید هر وسیله ای که متعلق به این محیط آرام و آسوده نیست را از اتاق خارج کنید. این وسایل شامل اسباب بازی های کودکان، انبوه روزنامه ها و مجله ها و لپ تاپ نیز می شود.

رازهای یک اتاق خواب آرام

اتاقتان را هر روز تمیز و مرتب کنید و برای لباس های چرک یک سبد کنار بگذارید و هر وقت این سبد پر شد، لباس ها را درون ماشین لباسشویی بیندازید. برای جلوگیری از آشفتگی و برای اینکه این کار در فاصله های زمانی کوتاه انجام شود، سبد کوچکی را انتخاب کنید.

- سراغ کمد و دراورتان بروید و هر لباس یا وسیله ای که نیاز ندارید و یا از آن استفاده نمی کنید را جدا کنید. با این کار فضای بیشتری برای لباس ها و وسایل مورد نیازتان پیدا می کنید.

رازهای یک اتاق خواب آرام

- سراغ وسایل خاطره انگیزتان بروید. این وسایل می توانند شامل ته بلیت ها، کارت پستال ها و حتی نقاشی کودکانتان باشند. از خود سوال کنید که آیا به اینها نیاز دارید یا اینکه آیا واقعا باز هم آنها را دوست دارید؟ اگر جوابتان نه بود آنها را دور بریزید.

- هر چند وقت رنگی به اتاق و در آن بزنید. لامپ، روبالشتی یا تابلوها را تغییر دهید و قاب ها یا عکس های آنها را با قاب ها و عکس های جدید عوض کنید. حتی می توانید نقاشی های کودکی و عکس های خانوادگی تان را قاب کنید و به نمایش بگذارید.

- از شلوغی و به هم ریختگی ها جلوگیری کنید. به اتاقتان نگاهی کلی بیندازید و نقاط حاد شلوغی ها را شناسایی کنید. اگر کارتان طوری است که زیاد با کاغذ، سر و کار دارید و هر نقطه ای از اتاقتان تکه ای کاغذ افتاده است، سطل زباله ای تهیه کنید و همان لحظه ای که کاغذ را مچاله می کنید درون آن بیندازید.

رازهای یک اتاق خواب آرام

- اگر تعداد لباس های تان زیاد است یا از آن دسته از افرادی هستید که هنگامی که به خانه برمی گردید لباس های تان را روی زمین، تخت و صندلی می اندازید، برای جلوگیری از این آشفتگی ها نصب کردن آویز در پشت در انتخاب خوبی است.

- نگاهی به وسیله هایی که در زیر تخت ذخیره کرده اید، بیندازید و هر وسیله اضافی که به آن نیاز ندارید یا دیگر علاقه ای به نگه داشتنش ندارید را دور بریزید.

- اگر می خواهید عمر تشکتان را افزایش دهید هر دو طرف آن را هر سه ماه یک بار به خوبی بتکانید.

رازهای یک اتاق خواب آرام

- به طور مرتب روی تشکتان را جارو برقی بکشید. این کار گرد و خاک و مواد آلرژی زا را از تشکتان دور می کند. همچنین هفته ای یک بار روتشکی و روتختی تان را بشویید تا از وجود گرد و غبارها در امان باشید. قسمت زیرین رختخواب محیط خوبی برای تجمع گرد و غبار است. تشک و باکس زیر آن را دربیاورید و زیر تخت و چارچوب آن را جارو برقی بکشید.

- در هنگام تغییر فصل قبل از بسته بندی پتو و لوازم مربوط به تختخواب، ابتدا آنها را بشویید و سپس آنها را در جایی محافظت شده نگهداری کنید. برای جلوگیری از کپک زدن آنها، جایی خشک و خنک را انتخاب کنید. چیدن آنها در زیر تختخواب انتخاب خوبی است.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1391/09/17
چه اتاق های رویایی.... ما همه کارمندیم چوری هفته ای یک بار روتشکی و روتختی رو بشوریم؟ تازه زود رنگ میبازه و کچل میشه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج