حاشیه‌های خواننده جیپسی کینگز در تالار وحدت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۷۰۸۸۹
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۳
۲۸۱۶
پاول ریه س یکی از اعضای گروه اسپانیایی که با عنوان خواننده گروه جیپسی کینگز برای برگزاری چند کنسرت در تالار وحدت حضور پیدا کرده، پیرامون برخی از حاشیه های این حضور توضیحاتی را ارائه داد.
خبرگزاری مهر: پاول ریه‌س نوازنده و خواننده اسپانیایی در گفتگو با خبرنگار و درباره حضورش در ایران و همکاری با گروه جیپسی کینگز اینگونه توضیح داد: قصه ظهور و بروز گروه موسیقی «جیپسی کینگز» از آنجایی شروع می شود که پیش از تاسیس این گروه تعدادی از خانواده ما از جمله پدرم، من، کانتره خوزه ریه‌س، پادچای ریه‌س، آندره ریه‌س و کارنوت ریه‌س که نسبت های فامیلی داشتیم، گروهی به نام «لوس ریه س» را راه اندازی کردیم. در آن زمان نیکلاس ریه س ( برادر کوچک تر پاول و از اعضای اصلی گروه جیپسی کینگز) کودک بود که حضورش در یک گروه این چنینی کمی سخت به نظر می رسید، از این جهت وی هنوز به عنوان عضو رسمی گروه که به نوعی پایه گذاری اصلی گروه جیپسی کینگز شد در جریان فعالیت های ما قرار نداشت.

وی ادامه داد: بعد از گذشت مدتی از فعالیت های گروه «لوس ریه س»، گروه جیپسی کینگز تشکیل شد که می توان گفت خواننده فردی در این فضا حضور نداشت و همه به نوعی علاوه بر نوازندگی، خوانندگی هم می کردند.این در حالی است که رهبری فنی گروه بر عهده چیکو بوچیکی بود که در آن زمان با گروه ما همراهی داشت، اما در دهه ۸۰ میلادی چیکو و آنده ریه س از گروه جدا شدند و با همراهی نیکلاس  بعدها گروه دیگری را با همین نام جیپسی کینگز تشکیل دادند که اتفاقا تونی ونجلس مدیر برنامه های فعلی گروهی که هم اکنون در ایران حضور داریم به عنوان مدیر برنامه آنها هم حضور داشت و می تواند شاهد خوبی برای این صحبت های من باشد.

این نوازنده اظهار کرد: بنده باید بار دیگر به این نکته اشاره کنم که  من پایه گذار و مؤسس جیپسی کینگز هستم و اولین بار این نام را من برای گروه استفاده کردم  و همان طور که توضیح دادم قبل از این نام گروه را پدرم تحت عنوان  لوس ریه س انتخاب کرده بود، البته بعد از مرگ پدرم، به عنوان پسر بزرگ وارث کل ماحصل مادی و معنوی او بودم و گروه را با بقیه اعضای خانواده کامل کردم برای همین هم لقب اسطوره و خواننده افسانه ای را  به من دادند، سوم اینکه من اهل انتقال تجربه به هنرمندان جوان بوده و هستم به همین جهت همه گروه حتی پسر خودم و برادرم نیکلاس و پسران او برایم مثل هم بوده و هستند.

پاول ریه س افزود: این برای من خیلی جالب است که تعدادی از منتقدان با استناد به برخی از سایت ها به من می گویند از اسم گروه جیپسی کینگز سو استفاده کرده ام و حتی به عنوان خواننده نیز در این مجموعه حضور نداشتم در حالیکه خیلی از دوستان و همراهان همیشگی گروه کولی ها خوب می دانند که این من بودم که به دست نیکلاس گیتار دادم و به او نوازندگی را یاد دادم.از یک مقطعی هم نیکلاس تشخیص داد که از گروه اصلی ما جدا شود. به هر حال این خیلی نامناسب است تا برای کسی که من به او خوانندگی را یاد دادم جملات مناسبی را به کار نبرند. اینکه حالا عده ای از گروه از جمله نیکلاس و سایر همکارانش در جای دیگری به صورت جداگانه مشغول به فعالیت هستند دلیلی برای دروغگو بودن نیست.

خواننده گروه اسپانیایی تاکید کرد: گروه «جیپسی کینگز» ترانه های ماندگار زیادی دارد که یکی از آنها «بامبولیا» نام دارد که من آن را در دهه هفتاد برای گروه ساخته و خواندم. به هر ترتیب این گروه مثل هر گروه دیگری اعضای بسیاری دارد ضمن اینکه  سبک موسیقی کولی ها خواندن با م و نواختن با هم است. بنده هم کماکان به عنوان موسس جیپسی کینگز و خواننده گروه این سبک را نگه داشته ام و برایم جالب است که برخی در ایران برادر کوچکم را به عنوان خواننده اصلی می شناسند. اگر تمام دنیا مرا پادشاه افسانه کولی ها خطاب کرده اند به واسطه این است که من مؤسس و اولین خواننده گروه جیپسی ها بوده ام حتی وقتی که برادر نوجوانم نیکلاس بعدها همسر نادیا کسی که او را بسیار دوست می داشت، شد من ترانه «امور میو» را ساختم و از او خواستم که او بخواند و اینگونه اورا به گروه اضافه کردیم.

این خواننده در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: متاسفانه برخی از حسادت ها باعث شده که در برخی مواقع فضا به سمتی هدایت شود که برخی ها فکر کنند من خواننده  گروه جیپسی کینگز نیستم و این طی روزهای گذشته برای من بسیار ناراحت کننده بود که دوست داشتم در رابطه با آن توضیح بدهم. اغلب شما ایرانی ها شاید فقط یک یا دو آهنگ معروف گروه جیپسی کینگز را بشناسید اما باور کنید خیلی از آهنگ های معروف هم هست که پیش از این توسط من و سایر اعضای گروه نوشته شده که شاید شما با آن آشنایی کمتری داشته باشید.

وی در پایان گفت: به هر ترتیب کنسرت تهران یکی از بهترین برنامه های ما  بود که انرژی فوق العاده ای از تماشاگران ایرانی گرفتیم.

محمدرضا خانزاده مدیر موسسه فرهنگی هنری «اکسیر نوین» و شاهرخ بحر العلومی مدیر موسسه «پرشیا فیلم» برگزارکنندگان کنسرت گروه اسپانیایی در ایران نیز در رابطه با حاشیه های پیش آمده این برنامه ها معتقدند: «گروهی که به تهران آمدند عمده اعضای اصلی گروه جیپسی کینگز هستند. کما اینکه این گروه یکسری اختلافات با هم دارند که به طور حتم به ما ارتباطی ندارد اما در مورد آقای پاول باید بگوییم که این هنرمند یکی از اعضای گروه اصلی است که ما خوشحالیم در این کنسرت از وی به عنوان یک اسطوره که پایه گذار گروه جیپسی کینگز نیز بوده، استفاده کردیم .

هزینه های این کنسرت بسیار بالا بود و ما به هیچ عنوان قصدی برای سود مالی نداشتیم. مطمئن باشید هدف ما یک کار فرهنگی بود که دوست داشتیم گروه های خارجی نیز حضور فعال تری در ایران داشته باشند و با فرهنگ ما آشنا شوند و به هر صورت خوشحالیم که مردم هم از اجرای این کنسرت ها رضایت داشتند و مسوولان هم از چنین برنامه ای خشنود بودند. به اعتقاد ما همین استقبال نشانگر رضایت مندی مخاطبان بوده که باعث خوشحالی ما هم است. به هر حال خاستگاه موسیقی فلامنکو در ایران است و این گروه نیز که علاقه مندی زیادی به فرهنگ و هنر ایرانی داشته دوست داشت از نزدیک با این فضای ارزشمند آشنا شود.»
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
فنی آتل_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر