سن مناسب ازدواج؛ مساله این است!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۳۷۱۶۶۹
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۵
۲۴۳۶
شيوا دولت‌آبادي؛ مديرعامل انجمن حمايت از حقوق كودكان در روزنامه آرمان نوشت: روز گذشته اظهارنظري از حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي منتشر شد، مبنی بر اینكه دختران در ۱۳ سالگي شوهر مي‌خواهند. برخي خانواده‌ها بر اساس باورهاي ديني و بومي خود، معتقد به ازدواج فرزندانشان در سنين پايين هستند.
شيوا دولت‌آبادي؛ مديرعامل انجمن حمايت از حقوق كودكان در روزنامه آرمان نوشت: روز گذشته اظهارنظري از حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي منتشر شد، مبنی بر اینكه دختران در ۱۳ سالگي شوهر مي‌خواهند. برخي خانواده‌ها بر اساس باورهاي ديني و بومي خود، معتقد به ازدواج فرزندانشان در سنين پايين هستند.

 البته منظور از سن پايين حداقل ۱۷ تا ۱۸ سالگي براي دختر و۲۰ تا ۲۱ سالگي براي پسر است. برخي از والدين سنين پايين‌تر از اين را در صورت وجود آمادگي‌هاي لازم فرزند براي ازدواج در نظر مي‌گيرند، براي مثال ۱۵ تا ۱۶ سال براي دختر و ۱۸ تا ۱۹ سال براي پسر. اگرچه قوانين ثبت ازدواج رسمي را براي دختر ۱۳ ساله مجاز دانسته و شايد به نظر برخي بزرگان هم اين سن براي ازدواج كافي باشد، اما حداقل مي‌توان بر اين تاكيد كرد كه از نظر پزشكي بارداري در اين سن بسيار خطرناك است و مي‌تواند براي مادر و جنين عوارضي داشته باشد.

بنابراين اگر ما اجازه نداشته باشيم بگوييم سن ۱۳سالگي براي شروع زندگي بسيار كم است، با جسارت مي‌توانيم بگوييم امكان بارداري در سن ۱۳سالگي از نظر سلامت مادر و فرزندبه دليل عدم تكامل كافي دستگاه‌هاي باروري ريسكي بزرگ است. اگر از عوارض جانبي عدم بلوغ رواني، شناختي و عاطفي مادر هم صحبت نكنيم حداقل روي جنبه جسماني آن مي‌توان تاكيد داشت كه ۱۳ سالگي سن مناسبي براي مادر شدن نيست.

نگاه ما به ازدواج بر اساس كفايت كافي رواني و عاطفي براي تشكيل خانواده است و سن ۱۳ سالگي سن ايده آلي براي ازدواج نيست و نگراني زيادي درباره باردارشدن در اين سن وجود دارد. اگرچه بسياري از افراد به دليل فقر و اجبار خانواده‌ها در سنين كم تن به ازدواج مي‌دهند، اما در جوامع شهري و ميان مردمي با سطح سواد و تحصيلات بالا همچنين ازدواج‌هايي ديده مي‌شود كه اين نشان‌دهنده ضعف آگاهي و شناخت كافي در دل خانواده‌هاست.

 قوانين جاري كشور سن ۱۳ سالگي را براي ازدواج دختر مناسب ديده است و بر اساس قانون عقد رسمي دختر در اين سن منعي ندارد، اما بايد بررسي شود چند درصد از دختران ۱۳ ساله اين مرز و بوم كه در ابتداي نوجواني و در سنين مدرسه و دانش‌اندوزي قرار دارند آمادگي تشكيل خانواده را دارند.

 از سوي ديگر ازدواج در سنين پايين و زماني كه فرد هنوز در مدرسه به سر مي‌برد، باعث مي‌شود فعاليت‌هاي تحصيلي او به مخاطره بيفتد و افراد به دليل ازدواج به ترك تحصيل و دوري از دانش تشويق شوند. در مجموع حقيقت اين است كه ازدواج در سن مناسب خود تناسب‌هاي بسياري را به دنبال دارد و واقعيت اين است كه بسياري از فرزندان ما آمادگي ازدواج در اين سنين را ندارند تا از مواهب آن بهره مند شوند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1395/05/27
به نظر من 19برا دخترا و21 پسرا
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1395/05/27
... خو وقتی کل پزشکان و روانشانسان دنیا میگن سن مناسب ازدواج بالای هجده ساله والبته میشه حتی بازیر نه سال هم ازدواج کرد!!!واقعا چــــرا؟؟؟؟خیلی ها رو دیدم که در ابتدایی ازدواج کردن!!!و الان با افتادگی رحم،پادرد،میگرن،وپیری زود رس و...مواجه هستن،و البته این افراد اکثرا از تحصیل جامیمونن و حتی سیکل هم نمیگیرن ..... به اعتقاد شخصی من سن ازدواج باید پایان دوران مدرسه باشه،یعنی حدود هفده سالگی یا هجده سالگی و پسر دختر بودنش هم فرقی نداره
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1395/05/27
سن ازدواج 24-25 برای دخترا و 28-29 برای پسر وسلام
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1395/05/27
پول و مذهب به اشکال مختلف سن ازدواج رو مشخص میکنه نه خود افراد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر