شرط دریافت گذرنامه برای دختران زیر 40 سال
۳۷۲۴۵
۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۳
۷۰۶۳
یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون پیشنهاد کرده در لایحه گذرنامه، زنان زیر 40 سال در صورتی که رشیده باشند اجازه خروج از کشور پیدا کنند.
خبرگزاری ایسنا: یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون پیشنهاد کرده در لایحه گذرنامه، زنان زیر 40 سال در صورتی که رشیده باشند اجازه خروج از کشور پیدا کنند.

لاله افتخاری اظهار کرد: پیشنهاد فراکسیون زنان این بوده که در لایحه گذرنامه که برای زنان زیر 40 سال بدون اجازه ولی ممنوعیت خروج پیش‌بینی شده، قید رشیده بودن اضافه شود تا اگر زنانی زیر 40 سال به تشخیص مراجع ذی‌صلاح رشیده باشند، ممنوعیت خروج از کشور نداشته باشند.

وی افزود: به نظر ما نه باید به صورت مطلق به هر کسی اجازه خروج از کشور داد که تبعات داشته باشد و نه اینکه به صورت مطلق جلوی خروج همه گرفته شود. ما معتقدیم باید در صورت احراز رشیده بودن، اجازه خروج از کشور داده شود.

طبق تعریف دختر رشیده به دختری گفته می‌شود که مصلحت خود را تشخیص می‌دهد، می‌تواند امورات خود را اداره کند و بیم آن که فریب بخورد در میان نباشد، همچنین در تعریفی دیگر چنین فردی دختری است که صلاح وخیر وشر خود را تمیز بدهد، مثلاً بتواند معاملات مهم را انجام بدهد و بگونه کامل مصلحت و مفسده را درک کرده و تحت تأثیر احساسات قرار نگیرد.
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1391/09/12
در یک کلام یکی از فامیل های خودمان به مشکل برخورده است!!!
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1391/09/12
چه پیشنهاد افتضاحی.... واقعا متاسفم
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1391/09/12
مثلا کسی که قبلا به تنهایی خارج می رفته حالا عقل و وارش کم شده باید دادگاه تشخیص بده که عقل داره و رشیده هست که دوباره بخواد بره خارج؟؟؟؟ واقعا متاسفم
این دیگه چگونه پیشنهادی هست!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1391/09/12
ببخشيد اونوقت شما از كجا ميدونيد كه خانم (رشيده) هست يا نه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1391/09/12
چه طور برای ازدواج و بچه دار شدن که یه مسئولیت فوق العاده سنگینه از 9 سالگی!!! رشیده محسوب می شن؟
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1391/09/12
از این پس لابد منتظر طرحهای دیگر برای خروج دختر مجرد از شهر و خانه اش نیز باید باشیم..... دختری که بخواهد فساد کند نیاز به خارج رفتن ندارد و در همین ایران به فسادش مشغول است... در ضمن امکان فساد زنان مزدوج بیشتر از دختران هست....
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1391/09/12
پس دخترانی که گواهینامه دارن و پشت فرمان میشینن و مسئولیت جان خودشون و دیگران را برعهده دارن ایا اینها رشیده نیستن؟؟؟ چطور مسئولیت به این بزرگی را دارن ولی حق خروج از کشور را ندارن و باید شعورشان سنجیده شود؟؟؟؟ و این دختران هزاران مسئولیت دیگر را در جامعه به عهده دارن ما پزشک مجردو اساتید مجرد و...... داریم ایا چون مجردن و زیر چهل سال صغیرن !!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1391/09/12
یعنی من کشته مرده اون لایحه و این پیشنهاد و اون تعریف از دختر رشیده ام
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1391/09/13
وای خدای من!!
عزیزان این بحث که اینقدر چرا و اگه و ای وای و اینا که نمی خواد
اینو گفته برای افراد خاص در شرایط خاص
با دقت مطلبو بخونین چرا خونتونو الکی کثیف می کنین
قطعا اونو که ازدواج می کنه و 9 سالشه اون که خارج رفته و بازم می ره اون که پشت فرمون می شینه و اون که مسئولیت بالا داره و اون که پزشکه همه رشیده و عاقل و بالغن هرچند که سنشون کم باشه اینو که اولش گفته
این برای غیراینائیه که شما گفتین...
دقت دقت
زود قضاوت نکنین عزیزان
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1391/09/13
"به نظر ما نه باید به صورت مطلق به هر کسی اجازه خروج از کشور داد که تبعات داشته باشد و نه اینکه به صورت مطلق جلوی خروج همه گرفته شود. ما معتقدیم باید در صورت احراز رشیده بودن، اجازه خروج از کشور داده شود.
"
طبق قانون شما این اجازه رو ندارید در امور شخصی افراد دخالت کنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج