دعوای زنانه هيلاری کلینتون و کاندولیزا رايس!
۳۷۳۲۹
۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۹
۱۵۴۲۷ 
اگرچه اين مساله مسلم است که در صورت معرفي سوزان رايس به عنوان کانديداي تصدي وزارت امور خارجه آمريکا وي با مخالفت شديد جمهوري خواهان کنگره رو به رو خواهد شد اما اکنون فاش شده است که هم حزبي‌هاي وي نيز از جمله هيلاري کلينتون تمايل چنداني به فعاليت رايس در سمت وزير خارجه آتي آمريکا ندارند.
 روزنامه مردم سالاری:  اگرچه اين مساله مسلم است که در صورت معرفي سوزان رايس به عنوان کانديداي تصدي وزارت امور خارجه آمريکا وي با مخالفت شديد جمهوري خواهان کنگره رو به رو خواهد شد اما اکنون فاش شده است که هم حزبي‌هاي وي نيز از جمله هيلاري کلينتون تمايل چنداني به فعاليت رايس در سمت وزير خارجه آتي آمريکا ندارند.

 هيلاري کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا که با آغاز دولت دوم باراک اوباما قرار است از سمت خود کناره‌گيري کند، اظهار داشته که ترجيح مي‌دهد به جاي سوزان رايس کانديداي ديگر يعني جان کري جانشين وي در مقام وزير امور خارجه شود.

اين در حالي است که با وجود انتقادات گسترده جمهوري خواهان از سوزان رايس بابت اظهاراتش طي روزهاي پس از وقوع حمله 11 سپتامبر سال جاري به کنسولگري آمريکا در شهر بنغازي همچنان وي به عنوان بخت اول تصدي وزارت امور خارجه در دولت آمريکا مطرح است.


با وجود اين يک روزنامه آمريکايي به نام «شيکاگو سان تايمز» در گزارشي فاش ساخته که کلينتون ظاهرا مشتاق به فعاليت سوزان رايس در سمت وزير خارجه نيست و به جاي وي از جان کري، رئيس فعلي کميته روابط خارجي مجلس سنا حمايت مي کند.

يک منبع خبري در کاخ سفيد به اين روزنامه آمريکايي گفت: هيلاري چندان به رايس نزديک نيست.اين در حالي است که چند روز پيش هيلاري کلينتون در اظهاراتي مدعي شده بود که يکي از حاميان سوزان رايس است و تاکيد کرده بود سوزان رايس به عنوان سفير ما در سازمان ملل کارهاي بزرگي انجام داده است.

سوزان رايس 48 ساله فعاليت خود در عرصه سياست آمريکا را در دوران دولت بيل کلينتون و با فعاليت در ستاد انتخابات رياست جمهوري وي در سال 1992 آغاز کرد و پس از آن در شوراي امنيت ملي به کار گرفته شد. وي چند سال بعد از سال 1997 تا سال 2001 به مقام معاون وزير امور خارجه در امور قاره آفريقا فعاليت داشت.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1391/09/13
سوزان رایس. پس چرا توی تیتر زدید کاندولیزا رایس؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج