کارمند، این گونه کارآفرین می شود!
۳۷۳۳۲
۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۶
۸۰۳۱
اگر در سال های نخستین ورود به بازار کار بتوانید با خواسته درونی خود آشنا شوید بهتر می توانید برای آینده خود تصمیم گیری کنید. به همین خاطر 9 تفاوت میان کارآفرینان و کارمندان را مطالعه کنید تا دریابید که شما به کدام گروه تعلق دارید.

برترین مجله اینترنتی ایران

خلاقیت: آیا آرزو دارید که با سختکوشی و خطرپذیری، ایده بزرگی را بپرورانید و محصولی یا خدماتی را روانه بازار کنید؟ یا اینکه ترجیح می دهید در طول دوران زندگی درآمد ثابتی داشته باشید؟پتفاوت های میان کسی که ذهنی کارآفرین دارد و کسی که برای دیگران کار کردن را مقدم می داند، مهم و تعیین کننده است و به خصوص اگر در سال های نخستین ورود به بازار کار بتوانید با خواسته درونی خود آشنا شوید بهتر می توانید برای آینده خود تصمیم گیری کنید. به همین خاطر 9 تفاوت میان کارآفرینان و کارمندان را مطالعه کنید تا دریابید که شما به کدام گروه تعلق دارید.

9 تفاوت میان کارمندی و کارآفرینی

1- کارآفرینان افرادی نیستند که تنها می خواهند برای خودشان کار کنند بلکه افرادی هستند که چشم اندازی بزرگ در زندگی دارند و برای رسیدن به اهدافشان استراتژی های مشخص دارند.

2- افرادی که برای فرد دیگری کار می کنند (برای مثال کار شرکتی دارند) از امنیت شغلی و فیش حقوقی باثبات و پایدار لذت می برند و همچنین ترجیح می دهند در محیط های سازمان یافته مانند شرکت های بزرگ حضور داشته باشند.

3- کارآفرینان از این حقیقت که می توانند با تلاش و جدیت موفق شوند و با این موفقیت به درآمد خود بیفزایندن لذت می برند.

4- هم کارآفرینان و هم کارمندان وظیفه شناس سختکوش هستند اما کارآفرینی نیاز دارد که ذهن فرد 24 ساعت شبانه روز درگیر کار باشد (به خصوص در ابتدای کار). در شرکت ها نقش های گوناگونی وجود دارند، بنابراین اگر یک فرد کم کاری کند یا اشتباهی را مرتکب شود، فرد دیگری احتمالا آن را جبران خواهد کرد اما به عنوان یک کارآفرین شما باید بیشتر از حد معمول توانایی داشته باشید و به شدت هم مقاوم باشید تا در مقابل مشکلات و چالش ها دوام بیاورید. همچنین برخی مواقع برای یک کارآفرین، نخستین اشتباه می تواند آخرین اشتباه باشد و به نابودی کسب و کار بینجامد.

5- بسیاری از کارمندان شرکت ها تعهدات مالی دارند که باعث می شوند آنها از خطر کردن برای تحقق یک ایده و توسعه یک کسب و کار پرهیز کنند. اگر ایده جذابی به ذهن آنها برسد فورا نگرانی بابت پرداخت وام خانه یا دیگر قسط ها باعث می شود تا آنها از پیگیری ایده خود منصرف شوند، به همین خاطر است که بسیاری از کارآفرینان نسبتا جوان هستند و به تازگی فارغ التحصیل شده اند.

6- کارآفرینان به این فکر نمی کنند که هر چه زودتر به پول برسند بلکه آنها رشد بلندمدت و مداوم را مد نظر قرار می دهند و پول هایی را که به دست می آورند نیز به جای اینکه برای کالاهای مصرفی خرج کنند، به سرمایه گذاری مجدد در یک ایده اختصاص می دهند.

9 تفاوت میان کارمندی و کارآفرینی

7- کارمندان از آخر هفته های خود لذت بیشتری می برند. با خانواده شام می خورند و به تعطیلات می روند اما کارآفرینان گاهی مجبور می شوند آخر هفته های خود را نیز به کسب و کار اختصاص دهند و از این بابت نگرانی ندارند.

8- کارمندان می توانند از تفریحات و سرگرمی ها لذت ببرند و به فکر ورزش کردن و موسیقی گوش کردن باشند اما ذهن یک کارآفرین موفق به خصوص در شروع کار به طور کامل به ایده هایش تعلق دارد و کمتر از امور دیگر لذت می برد.

9- کارآفرینان تا حدی خیره سر و کله شق هستند و معمولا در استدلال کردنتوانایی بیشتری از سطح معمولی ندارند. در واقع اگر فرد بیش از حد منطقی باشد می تواند خودش را قانع کندن که ایده اقتصادی اش با شکست مواجه خواهد شد. کارآفرینان از توان بالایی در تحلیل بازار برخوردارند و به خوبی شرایط بازار را درک می کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج