بیش از یکصد مجروح در دعوای گروهی
۳۷۳۴۳۱
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
۱۷۵۴
بیش از ۱۰۰ بنگلادشی در دعوایی گروهی بر سر موضوع یک سریال تلویزیونی مجروح شدند.
خبرگزاری ایسنا: بیش از ۱۰۰ بنگلادشی در دعوایی گروهی بر سر موضوع یک سریال تلویزیونی مجروح شدند.

 ‌عده‌ای در یک رستوران بنگلادشی مشغول تماشای سریالی هندی بودند که دو نفر از آن‌ها بر سر موضوع آن وارد مشاجره شدند. این اتفاق تبدیل به یک دعوای گروهی شد و بیش از ۱۰۰ نفر در جریان آن مجروح شدند.

این حادثه در روستای «هابیگنج» بنگلادش و هنگام تماشای سریال تخیلی «کرانمالا» محصول کشور هند رخ داد. این مجموعه تلویزیونی به زبان بنگالی تولید شده و به داستان شاهزاده‌ای جنگجو می‌پردازد که انسان‌ها را از نیروهای شر نجات می‌دهد.

پلیس پس از این که روستاییان با چماق و چاقو به جان هم افتاده بودند، وارد عمل شد و با گلوله مشقی و گاز اشک‌آور جمعیت را متفرق کرد. بنگلادشی‌های خشمگین در جریان این منازعه، خسارت زیادی به رستوران وارد کردند و صبح روز بعد هم دعوایشان را از سر گرفتند. ۱۵ تن از آسیب‌دیدگان این حادثه نیاز به خدمات درمانی بیمارستان داشتند.

دولت بنگلادش طی سال‌های اخیر به خاطر دسترسی آسان مردم به شبکه‌های اجتماعی و پخش سریال‌های هندی که به زعم برخی به ترویج انحطاط اخلاقی و فرهنگی در این کشور منتج شده، مورد انتقاد قرار گرفته است.

اکثر جمعیت بنگلادش را مسلمان‌ها تشکیل می‌دهند. سال‌ گذشته سه دختر جوان به خاطر همین سریال دست به خودکشی زدند. بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، چون پدر و مادر این دختران حاضر نشدند لباسی شبیه به پیراهن گرانقیمت بازیگر نقش اصل «کرانمالا» را برایشان بخرند، آن‌ها مرتکب خودکشی شدند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج