کنایه گلمکانی سردبیر مجله فیلم به فراستی
۳۷۳۹۲۷
۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
۱۹۰۴
در شرایطی که افخمی و فراستی، در برنامه تلویزیونی صدا و سیما، از عباراتی چون دفتر حزب کمونیست استفاده کردند و ماهنامه فیلم را به اشکال مختلفی مورد حمله قرار دادند.
وب‌سایت کافه سینما: در شرایطی که افخمی و فراستی، در برنامه تلویزیونی صدا و سیما، از عباراتی چون دفتر حزب کمونیست استفاده کردند و ماهنامه فیلم را به اشکال مختلفی مورد حمله قرار دادند.

حال پاسخ هوشنگ گلمکانی را می‌خوانیم: تحریف می‌فرمایید مسعود خان!

از ابتدای انتشار مجله بنا را بر این گذاشتیم که همه فیلم های روی پرده را، از آشغال تا شاهکار، نقد کنیم. پس از چند سال دیدیم نقد نوشتن بر فیلم‌های متوسط و زیر متوسط عذابی الیم است. مقاله نوشتم با عنوان «ندامتنامه» و این تصمیم را اعلام کردیم که از این پس فقط بر فیلم‌هایی نقد می‌نویسیم که ارزش نقد شدن داشته باشند و از این که تا آن موقع وقت‌مان را صرف فیلم‌هایی چنان فیلم‌هایی کرده بودیم اظهار ندامت کردیم.

 ماهنامه فیلم نخستین نشریه سینمایی تاریخ مطبوعات ایران است که نقد رکن اساسی آن بوده و هست و اگر مجله را خوانده باشید می‌بینید که جریان نقد در آن، با جدیت ادامه دارد. نوشته‌های بنده هم در آن ثبت است و گزیده‌ای از آن به صورت کتاب هم منتشر شده. بنده همچنان در حال نقدنویسی هستم، هیچ وقت توبه نکرده‌ام، هیچ وقت هم عشق فیلم‌سازی نداشته‌ام که ورشکسته باشم یا ورناشکسته! ضمنا این جمله را محسن مخملباف در وصف منتقدان گفته بود، نه من!

شما می‌توانید نگاه مرا در نقدنویسی قبول نداشته باشید (همچنان که من نگاه شما را قبول ندارم)، اما لطفا تاریخ را تحریف نکنید. توبه را دیگران کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج