قدرت با چهره سیاستمدار چه می کند؟+عکس
۳۷۴۱۳
۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۵
۵۷۴۵
12 سال پیش زمانی که "آنگلا مرکل" به عنوان رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی آلمان انتخاب شد، کسی گمان نمی کرد حضور در عرصه قدرت چنین تاثیری بر چهره وی داشته باشد.
خبرگزاری مهر:  12 سال پیش زمانی که "آنگلا مرکل" به عنوان رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی آلمان انتخاب شد، کسی گمان نمی کرد حضور در عرصه قدرت چنین تاثیری بر چهره وی داشته باشد.

 در سال 2001 زمانی که حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان (CDU) دچار بحران سیاسی شده بود انتخاب "آنگلا مرکل" سیاستمدار خوش نامی که سابقه فعالیت سیاسی در آلمان شرقی را داشت، اعضای این اتحادیه را برای بقا در عرصه سیاسی آلمان امیدوار کرد.


 مرکل در زمان انتخاب به ریاست CDU سال 2001

حضور مرکل در راس اتحادیه دموکرات مسیحی و جلب مجدد اعتماد رای دهندگان موجب شد این حزب به عنوان یک اپوزیسیون قدرتمند در دوران صدراعظمی "گرهارد شرودر" ظاهر شود. این سیاستمدار زن با چهره و ظاهر ساده ای که داشت رفته رفته محبوبیت بیشتری در بین آلمانی ها بدست آورد تا اینکه در انتخابات سال 2005 نامزد صدراعظمی شد.انتخاب به عنوان نخستین صدراعظم زن تاریخ آلمان، سال 2005

به دست گرفتن سکان هدایت آلمان توسط یک زن در سال 2005 اتفاق مهمی در تاریخ این کشور به شمار می رود. مرکل از این تاریخ به بعد قدرتمندترین فرد آلمان لقب گرفت. وی با اجرای سیاستهای قاطعانه و نقش آفرینی در بحران های منطقه ای این قدرت را بیش از پیش به رخ رقبایش کشید.مرکل 2012 همچنان امیدوار به ادامه صدراعظمی برای یک دوره دیگر

با گذشت 12 سال از رهبری حزب CDU، مرکل همچنان طرفداران زیادی در این حزب دارد، به طوری که پیش بینی می شود وی در انتخابات درون حزبی که امروز در هانوفر برگزار می شود برای یک دوره دیگر این سمت را به دست آورد. گمانه زنی ها همچنین حاکی است وی بار دیگر در انتخابات صدراعظمی که پاییز آینده برگزار خواهد شد، پیروز میدان می شود.هفت سال از حضور مرکل در صدراعظمی آلمان می گذرد. در این مدت وی از سیاستمداری با چهره آرام به زنی قدرتمند در عرصه سیاست جهان تبدیل شده است. تغییری که در چهره مرکل طی این مدت ایجاد شده، به خوبی گویای این مسئله است.

  در عین حال نظرسنجی نشریاتی مانند فوربس تاکیدی مجدد بر این مدعا است. بر این اساس قویترین زن جهان در سال 2012 کسی جز "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان نیست.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:44 - 1391/09/14
من یه بار تو المان با مرکل صحبت کردم به سختی متوجه حرفهاش می شدم فکر کنم المانی خوب بلد نیست.
پاسخ ها
ice
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
چه کار خوبی کردی، آره حتما به خوبی تو نمی تونسته صحبت کنه!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:03 - 1391/09/15
مجتبي يعني چي لياقتشو داره؟لياقت چي رو داره!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:56 - 1391/09/15
خبر مهمتر ازین نداشتی دیگه ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج