حراج پرتره‌ ای از اینشتین در آمریکا +عکس
۳۷۴۷۵
۱۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۹
۵۸۸۴
طرحی از چهره فیزیکدان مشهور آلمانی،‌آلبرت اینشتین که توسط دوست نزدیک وی ژوزف شارل ترسیم شده قرار است برای اولین بار در یک حراجی هنری در نیویورک به نمایش درآمده و به فروش برسد.
همشهری آنلاین: طرحی از چهره فیزیکدان مشهور آلمانی،‌آلبرت اینشتین که توسط دوست نزدیک وی ژوزف شارل ترسیم شده قرار است برای اولین بار در یک حراجی هنری در نیویورک به نمایش درآمده و به فروش برسد.

این طرح از آلبرت اینشتین قرار است ماه آینده در نیویورک به حراج گذاشته شده و به فروش برسد. طراحی که اینشتین را از نیمرخ به تصویر کشیده و توسط اینشتین و شارل به امضا رسیده،در سال 1950، دورانی که اینشتین در دانشگاه پرینستون حضور داشته، یعنی پنج سال قبل از مرگش ترسیم شده است.

طرح نیم رخ اینشتین قرار است در حراجی مستر دراوینگز منهتن نیویورک که آثار 27 فروشنده بین‌المللی را به نمایش می‌گذارد، به فروش برسد. این پرتره در میان اموال عکاسی آلمانی به نام لوت ژاکوب یافته شده است.ژاکوب، شارل و اینشتین هر سه در زمانی که حزب نازی در آلمان به قدرت رسید به آمریکا مهاجرت کردند، و اینشتین هزینه مورد نیاز شارل برای مهاجرت را پس از اینکه نازی‌ها نقاشی کشیدن را برای وی ممنوع اعلام کردند، به عهده گرفت.

این دو دوستان بسیار خوبی بودند و طی دهه‌های 40 و 50 شارل اغلب در پرینستون به دیدار اینشتین می‌رفت. وی در این دیدارها چندین پرتره از اینشتین طراحی کرد که یکی از آنها توسط مرکز پست ایالات متحده برای چاپ تمبر یادبود مورد استفاده قرار گرفت.


اینشتین در مراسم تشییع شارل در سال 1954 متنی را در یادبودش خواند، و خود نیز چند ماه بعد در سن 76 سالگی از دنیا رفت.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج