آمار مصرف قلیان و سیگار دانشجویان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۳۷۵۲۶۱
۰۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
۲۷۲۰
رئیس سازمان امور دانشجویان با ارائه آماری از طرح سیمای زندگی دانشجویی گفت: ۸.۵ درصد دانشجویان قلیان و ۷ درصد سیگار مصرف می‌کنند.
خبرگزاری مهر: دکتر مجتبی صدیقی صبح امروز در «پنجاه و هشتمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور» با بیان اینکه سال تحصیلی گذشته با تمام کمبودها و مشکلاتی که داشت، سال تحصیلی موفقی بود، افزود: ما سعی کردیم در سال تحصیلی گذشته سرویس‌دهی بهتری به دانشجویان داشته باشیم. در سالی که گذشت آئین‌نامه‌هایی بازنگری شد، به اتمام رسید و به دانشجویان ابلاغ شد. از جمله این آئین‌نامه ها شورای صنفی و شیوه‌نامه انضباطی بود.

وی ادامه داد: همچنین سال گذشته برنامه تفویض اختیار به مناطق را داشتیم و اختیارات از حوزه ستادی به مناطق و دانشگاه‌ها منتقل شد که می‌توان به ارزیابی مدارک و حتی بحث اعطای بورس توسط دانشگاه‌ها اشاره کرد.

وی یادآور شد: از دیگر برنامه‌هایی که سال گذشته انجام شد، جذب دانشجویان خارجی بود ولی هنوز تا رسیدن به هدف اصلی فاصله زیادی مانده است. در بحث تربیت‌بدنی نیز تحولات خوبی داشتیم و همچنین به دفاتر مشاوره و بهداشت توجه ویژه‌ای شد.

سیمای زندگی دانشجویی ترسیم شد

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در این راستا طرح «سیمای زندگی دانشجویی» ترسیم و بر اساس آن مشخص شد که ما باید چه فعالیت‌هایی در حوزه دانشجویی انجام دهیم.

وی به اعزام دانشجویان به فرصت‌های مطالعاتی کوتاه مدت اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۳۴۸ دانشجوی دکتری داخل به فرصت‌های کوتاه‌ مدت مطالعاتی اعزام شدند.

صدیقی به بحث وام‌های دانشجویی اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز پوشش‌دهی بسیار خوبی نسبت به گذشته داشتیم، در برخی از وام‌ها مانند وام روزانه رشد کمی داشتیم و وضعیت وام شهریه نیز بهتر شد. همچنین وام ویژه دکتری را داشتیم که از سال ۹۳ شروع کردیم و امسال به رشد نهایی خود رسیده است. در سال گذشته رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی نیز انجام شد تا شناخت بهتری نسبت به آنها پیدا کنیم.

ارتقا رتبه خوابگاهها

صدیقی ادامه داد: همچنین برنامه ما این است که خوابگاه‌های رتبه ۵ را حذف کرده و آنها را ارتقا دهیم و اگر دانشگاه‌ها آمادگی داشته باشند، خوابگاه‌های رتبه ۴ نیز با کمک صندوق رفاه دانشجویان ارتقا خواهد یافت.

صدیقی خاطرنشان کرد: وام تحصیلی در سال گذشته به ۱۰۰ درصد متقاضیان اختصاص یافت و در مجموع رشد ۱۱۰ درصدی پرداخت وام‌ها نسبت به سال ۹۳ را داشتیم. ۴۳ میلیارد تومان سال گذشته به دانشگاه‌ها کمک شد. همچنین زمان پرداخت وام‌ها از سه ماه به ۲۷ روز کاهش یافت. با کمک بنیاد ۱۵ خرداد ساخت ۱۳ خوابگاه در دانشگاه‌های سراسر کشور شروع شد. همچنین صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه‌ها برای اجاره ساختمان‌های خوابگاهی کمک کرد.

وی به حوزه دانشجویان غیرایرانی اشاره کرد و گفت: تلاش ما در سال ۹۵ این است که تعداد پذیرش دانشجویان خارجی غیرایرانی را افزایش دهیم.

آمار مصرف قلیان و سیگار دانشجویان


صدیقی به برخی از یافته‌های طرح «سیمای زندگی دانشجویان» اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح ۸.۵ درصد دانشجویان قلیان و ۷ درصد سیگار مصرف می‌کنند. همچنین ۳۰ درصد دانشجویان خواب مناسبی ندارند که باید در این زمینه برنامه‌هایی پیش‌بینی شود.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس این طرح ۲۷ درصد دانشجویان اعلام کردند که تحرک بدنی خاصی ندارند و ۳۹ درصد اعلام کردند که یک تا دو روز هفته را تحرک بدنی داشته‌اند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم به برخی دیگر از یافته‌های طرح «سیمای زندگی دانشجویی» اشاره کرد و گفت: ۵۲ درصد دانشجویان اعلام کرده‌اند که بیش از ۲ ساعت اوقات فراغت دارند. برخی از دانشجویان هم اعلام کردند که بیش از ۴ ساعت اوقات فراغت دارند که ۳۳ درصد آن را به اینترنت اختصاص می‌دهند.

وی افزود: دانشجویان در سؤال دیگری که در خصوص حمایت عاطفی خانواده بود اعلام کردند که ۸۸ درصد از حمایت عاطفی خانواده برخوردارند و همچنین ۷۰ تا ۹۵ درصد باور و رفتار مذهبی دارند. همچنین ۹۶ درصد از دانشجویان اعلام کردند که به ایرانی بودن و مفاخر خود افتخار می‌کنند و اعلام آمادگی می‌کنند که اگر کشور نیاز داشت برای آن ایثارگری کنند.

۷۸ درصد دانشجویان به آینده خوشبین هستند


رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: همچنین بر اساس این طرح ۷۸ درصد دانشجویان به آینده خوشبین بوده و ۲۵ درصد آنها موافق هستند که در دوره دانشجویی ازدواج کنند که این وظیفه دانشگاه‌ها برای فراهم کردن مسکن و خوابگاه متأهلی را دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس این طرح ۴۸ درصد دانشجویان اعلام کردند که آمادگی برای ازدواج دارند و یا اینکه طی دو سال آینده ازدواج خواهند کرد.

صدیقی به چالش‌های پیش‌رو اشاره کرد و گفت: از جمله چالش‌ها می‌توان به کمبود اعتبارات اشاره کرد که امسال با کمبود اعتبارات مواجه هستیم و در حال حاضر اعتبارات تعمیر و تجهیز که هر ساله اوایل تابستان اختصاص داده می‌شد، هنوز اختصاص داده نشده است و با توجه به بحث انتخابات و افزایش طبیعی تحرکات سیاسی، ممکن است از این کمبودهای رفاهی توسط برخی از جناح‌های سیاسی بهره‌وری شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در ادامه به طرح رتبه‌بندی فضای ورزشی اشاره کرد و گفت: امسال ۱۰۰ سالن بدنسازی کنار خوابگاه‌ها ایجاد می‌شود. همچنین رتبه‌بندی آشپزخانه و سالن‌های غذاخوری امسال اجرا شده و بحث تقویت مراکز مشاوره نیز پیگیری می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: بر اساس تصمیم هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان، امسال تلاش کردیم افزایش اجاره‌بهای خوابگاه‌ها در کمترین میزان باشد به طوری که برای خوابگاه‌های رتبه ۴ و ۵ افزایش اجاره‌بها نداشته، برای خوابگاه‌های ۱ و ۲ حداکثر  ۱۵ درصد و برای خوابگاه‌های رتبه ۳ حداکثر ۱۰ درصد افزایش اجاره بهای خوابگاهی در نظر گرفته شده است.

وام بیشتر به دانشجویان مستعد

صدیقی اظهار داشت: سعی ما امسال این است که به دانشجویان مستعد توجه کرده و وام بیشتری به آنها بدهیم و همچنین وام ویژه دکتری به دانشجویان دکتری اختصاص یافته و از مهرماه امسال توزیع می‌شود و سعی ما این است که توجه ویژه‌ای به بحث مشاوره و بهداشت و سلامت داشته باشیم.

وی به شوراهای صنفی اشاره کرد و گفت: شوراهای صنفی برای ما فرصت هستند و خواسته‌های دانشجویان را به مسئولان منتقل می‌کنند و معاونین دانشجویی باید از ظرفیت‌های این دانشجویان استفاده کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: دانشگاه‌هایی که اردیبهشت ماه انتخابات شورای صنفی را برگزار کرده‌اند که آن را تشکیل می‌دهند و مابقی دانشگاه‌ها مهرماه این انتخابات را انجام خواهند داد و از سال دیگر انتخابات شورای صنفی باید اردیبهشت ماه برگزار شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1395/06/02
این امارتون بدرد خوتون میخوره**** شب میخابن فردا امارو از کجاشون در یارن نمیدونم***بنده دانشجوی دانشگاه دولتی گنبد کاووس هستم در خابگاه ما جای فیلتر سیگار دیگه وجود نداره یعنی خرمن خرمن فیلتر سیگار* قلیان که دیگه بماند سفره خانه ها جای همه دانشجو هاست* (هم دختر هم پسر)
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1395/06/02
ازهر ده نفر دانشجو هفت نفر سیگارین
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1395/06/02
یه آمار از مواد در سربازی با وجود تدابیر شدید امنیتی اگه بدین عالی میشه
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1395/06/02
حلا باز بیاید جلوی تفریحات سالم جوانها را بگیرید وقتی بیکار باشند این میشود که امار میدهید وقتی کسی نیست دلش را بگذارد یک لحظه پیش دل این مردم وجوانهای این کشور فقر اعتیاد سرقت وهزاران خلاف حالا بروید پول بی زبان شبی چند میلیون بدهیند به فلان مجری برای برنامه ای که محتوا ندارد بعد میگویند چرا مردم جم نگاه میکنند یا چرا کنسرت میگذارند پس این جوانها چه کار کنند شما مسول این امار وارقام هستید سلامتی جوانهای ما را شما باید راه حلی پیدا کنید نه با کینه توزی
Iran, Islamic Republic of
05:47 - 1395/06/04
اخه مردم تحمل بیکاری و بی پولی ندارن بعدشم پول ندارن برن تفریح های سالم ک اکثــــــــرأ خرجشون بالاس مجبورن برن تفریح های ناسالم فوقش خرجش ده تومنه والااااااااا بعد میگن برید فلان ورزش ک کلی شهریه اش میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
ادیب_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالازم_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر