هجوم هکرها به پایانه های فروش اوراکل
۳۷۵۷۳۴
۰۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
۱۱۴۰
اوراکل در حال تحقیق در مورد نفوذ هکرها به سامانه ها یا POSهای فروش خود است، حملات یاد شده از سوی کارشناسان امنیتی به روس‌ها نسبت داده شده است.
فارس: اوراکل در حال تحقیق در مورد نفوذ هکرها به سامانه ها یا POSهای فروش خود است، حملات یاد شده از سوی کارشناسان امنیتی به روس‌ها نسبت داده شده است.

 هجوم هکرهای روس به پایانه های فروش اوراکل

هکرها حداقل به ۷۰۰ رایانه در سیستم سامانه فروش MICROS POS شرکت اوراکل حمله کرده و به آنها نفوذ کرده اند. سیستم یاد شده توسط صدها هزار هتل، رستوران، خرده فروشی و غیره در سراسر جهان برای انجام نقل و انتقالات کارت های اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد.

این پایانه تبادل مالی سومین سیستم POS بزرگ و پرکاربرد در جهان است که بیش از ۳۳۰ هزار نوع صندوق پول در جهان از آن استفاده می کنند.

اوراکل به مشتریان خود در مورد این حمله هکری و پیامدهای آن هشدار داده ولی در مورد نحوه انجام آن یا نقص فنی عامل موفقیت هکرها جزییاتی ارائه نکرده است. قرار است ظرف روزهای آینده بررسی های مفصلی در این زمینه انجام شود.

این شرکت مدعی است کدهای مخرب مورد استفاده هکرها در سیستم MICROS ‌را شناسایی کرده و کلمات عبور تمامی حساب های مورد پشتیبانی را برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی تغییر داده است.

رسانه های غربی این حملات را به گروه هکری روس ‌ Carbanak gang نسبت داده اند که قبلا هم حملات مشابهی را به خودپردازها و موسسات مالی انجام داده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج