ایران، اسلام و قرآن بالاتر از تکنولوژی است
۳۷۵۹۵
۱۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۹
۴۴۲۸
امام جمعه جدید تهران گفت:
نخستین خطابه آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی به عنوان امام جمعه موقت تهران برگزار شد.
خبرگزاری مهر: امام جمعه موقت تهران با تاکید بر لزوم وجود آرامش در کشور خواستار حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شد و از مسئولان قوای سه گانه خواست تا اگر مشکلی وجود دارد آن را در بین خودشان حل کرده و به سطح جامعه نکشانند.

نخستین خطابه آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی به عنوان امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

وی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نظر رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم حاکم شدن آرامش در کشور اظهار کرد: مسئولینی که واقعا پایبند به ولایت هستند باید توجه کنند که از هر گونه سخن و برنامه تنش زا که خلاف ولایت و خواسته رهبری است پرهیز کنند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: اتفاقا خواست ملت رشید و ولایی ما نیز حاکم شدن آرامش در کشور است چرا که آنها در گفتگو با سیمای جمهوری اسلامی ایران خواستار همدلی در بین مسئولان بودند.

وی به مسئولان کشور توصیه کرد که با یکدیگر برادر، مهربان و دلسوز باشند و اگر هم اختلاقی وجود داشت این موضوع را بین خودشان حل کنند نه اینکه آن را به جامعه و رسانه ها بکشانند تا دشمن را به طمع انداخته و آمریکا را شاد کنند.

امام جمعه موقت تهران در تشریح خواسته های مردم از مسئولان گفت: انتظار مردم و رهبر معظم انقلاب این است که مشکلات اقتصادی حل شود نه اینکه مردم به خاطر چنین موضوعاتی حامی کشوران نباشند بلکه وظیفه مسئولان این است که هر چه زودتر مشکلات موجود بویژه در حوزه اقتصاد و معیشت مردم را حل کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن گرامیداشت هفته بسیج ادامه داد: این بسیج بود که عزت آفرید و در جبهه های نبرد حق علیه باطل در 8 سال دفاع مقس حماسه آفرینی کرد. بسیج نیروی عظیمی است که خداوند آن را نعمتی برای مردم ما قرار داده و امیدواریم هر روز بر توفیقات این نیروی عظیم مردمی افزوده شود.

وی با اشاره به مسئله سوریه تصریح کرد: آنچه در سوریه به عنوان یک بحران تلقی می شود قطعا مداخله خارجی ها است و متاسفانه کسانی این شرایط را بوجود آورده اند که دم از اسلام، قرآن و حمایت از فلسطین می زنند لذا توصیه ما به آنها این است که بگذارند مردم خودشان تصمیم بگیرند و اگر نیازی به اصلاح هست که حتما هست، توسط سوری ها انجام شود.

آیت الله موحدی کرمانی اضافه کرد: جرم اصلی مردم سوریه این است که آنها در صف اول مبارزه با اسرائیل ایستاده اند.

امام جمعه موقت تهران با ابراز خرسندی از شکار چندمین پهپاد آمریکایی توسط جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: مطمئنیم وقتی آمریکا به هواپیمایی با عنوان جاسوسی ماموریت می دهد آن را به بالاترین تکنولوژی ها مجهز می کند اما همه دنیا دید که بالاتر از این تکنولوژی ، ایران ، اسلام و قرآن قرار دارد.

وی عنوان کرد: من به سپاه سرافراز تبریک می گویم و به خاطر اینکه این پهپاد به دست دلیرمردان کشورمان شکار شده است خدا را سپاسگزارم و از خداوند متعال می خواهم به نیروهای مسلح کشور در ارتقاء صنعت و پیشرفت توفیق بدهد.

آیت الله موحدی کرمانی اضافه کرد: اعزام هواپیمای جاسوسی از سوی آمریکایی ها یک کید شیطانی بود که بحمدلله ضعف آن توسط متخصصان ایرانی کشف شد و همه دنیا آن را ملاحظه کردند. بالاخره نباید فراموش کرد که تمام اینها از برکت اسلام و ایمان است . امیدوارم روزی ایران مقتدر بر تمامی ابزار نظامی آمریکا توفیق یابد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ثابت شدن حقانیت ایران در جنگ نابرابر عراق پس از 11 سال گفت: این موضوع بسیار مهم است و ریشه در قرآن دارد چرا که جمهوری اسلامی ایران هم از جنگ تحمیلی سرافراز بیرون آمد و هم اینکه برای دنیا ثابت شد صدام جانی و شروع کننده جنگ بوده است این نوید قرآن است که طرفداران حق باید بدانندهمواره پیروز هستند.

وی همچنین به نیروهای امنیتی عراق در خصوص کشف گروهک تروریستی که اخیرا بدام افتاده اند تبریک گفت و خاطرنشان کرد: خوشبختانه گروهی خائن که قصد انفجار در حرم حضرت امیر المومنین (ع) و همچنین ترور مرجع عالیقدر تقلید حضرت آیت الله سیستانی را داشتند توسط نیروهای امنیتی عراق به دام افتادند که این مسئله باعث خرسندی است.

آیت الله موحدی کرمانی ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان خراسان جنوبی این واقعه را تلخ عنوان کرد و گفت: به بازماندگان این حادثه تسلیت می گویم و برای درگذشتگان علو درجات را از درگاه خداوند متعال خواستارم. مسئولین امر هم هر چه زودتر باید مشکلات موجود در این منطقه را برطرف کنند.

امام جمعه موقت تهران از رهبر معظم انقلاب به دلیل انتصاب وی به این عنوان تشکرو قدردانی کرد.

وی همچنین ایام 11 تا 22 آذر روز جهانی معلولین و روز دانشجو را گرامی داشت.

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های اول نماز جمعه امروز تهران گفت: انسانی که وارد حوزه پذیرش مسئولیت می شود باید ابتدا ببیند که می تواند از عهده مسئولیت بر بیاید یا نه، اگر نمی تواند نباید وارد این حوزه شود. شرایط برای کاندیداها در انتخابات مختلف هم به همین شکل است لذا اگر نماینده ای نمی تواند از عهده وظایف نمایندگی بر بیاید نباید مسئولیت بپذیرد چرا که این موضوع به لحاظ شرعی جایز نیست و چه بسا حقوقی که از این حوزه توسط فرد دریافت می شود هم درست نباشد که قطعا درست نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: حتی اگر به فردی پیشنهاد مسئولیتی می شود و او می داند که افراد شایسته تری برای انجام این مسئولیت وجود دارد نباید چنین مسئولیتی را بپذیرد البته مافوق هم باید حواسش به چنین موضوعاتی باشد و سعی کند شایسته ترین افراد را برای تصدی مسئولیت ها انتخاب کند درغیر این صورت او به مسلمانان و پیغمبر خدا خیانت کرده است.

وی با بیان خاطره ای از دوران حضورش درمجلس شورای اسلامی گفت: در آن زمان به یک روحانی پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش ارائه شد، او وقتی متوجه این موضوع شد اعلام کرد که از عهده این مسئولیت بر نمی آید و وزیر شدن را نپذیرفت. خدا به چنین افرادی خیر دنیا و آخرت را می دهد.

آیت الله موحدی کرمانی حدیثی از امیرالمومنین (ع) نقل کرد که بر اساس آن 4 چیز باعث زوال یک دولت می شود افزود: اصول نباید فراموش شود، فرعیات نباید جانشین اصل و موضوعات مهم باشد، انسان نالایق نباید بر سر کار باشد و در نهایت افراد لایق نباید کنار گذاشته شوند. بر این اساس مسئول باید حواسش بسیار جمع باشد.

وی با ذکر فرازی از آیات قرآن کریم در خصوص اینکه حکومت اسلامی باید 4 اصل را در اولویت کارهای خود قرار دهد خاطرنشان کرد: حکومت اسلامی باید نمازها را اقامه کند نه اینکه صرف خواندن نماز باشد بلکه نماز باید در جامعه به روشنی خود را نشان بدهد، رابطه بین مردم و خدا باید برقرار و قوی شود، حکومت اسلامی زکات را باید برپا دارد یعنی به فقرا برسد و خلاءهای فقر را پر کند (خیلی ها به ما مراجعه می کنند و دادشان بلند است، مسئولان باید به این موضوعات توجه کنند)، امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به درستی پیاده شود تا ریشه گناه سوزانده و از بین برود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مسئولان باید ببینند که تا چقدر توانسته اند به این توصیه های قرآنی و بزرگان دین عمل کنند.

وی همچنین توصیه هایی را در خصوص در پیش گرفتن تقوای الهی به نمازگزاران ارائه کرد و گفت: مومنان باید بینند که برای آخرتشان چه کرده اند و چه سرمایه ای دارند. این موضوع به معنای همان محاسبه نفس است که از سوی علمای علم اخلاق بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

آیت الله موحدی کرمانی همچنین به حقوق افراد نسبت به دیگران اشاره کرد و گفت: انسانها باید نسبت به یکدیگر احترام بگذارند و حقوق دیگران را پاس بداند. در توصیه های بزرگان دین آمده است که حتی باید حقوق حیوانات را هم بجا آورد.

وی رعایت حقوق افراد از سوی مسئولانی که در نظام مسئولیتی پذیرفته اند را بسیار با اهمیت ذکر کرد و ادامه داد: بالاخره حکومت ما حکومت اسلامی است که با خون شهدا به ثمر نشسته، آرزوی انبیاء و اولیای الهی است و حضرت مهدی (عج) بعد از ظهور آن را اجرا می کند. لذا مسئولان از پائین ترین تا بالاترین رده نسبت به دیگران حقوقی را بر عهده دارند که باید نسبت به انجام آن بسیار با حساسیت عمل کنند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1391/09/18
تكنولوژي فيزيكي است و اسلام و قرآن متا فيزيكي.اسلام و قرآن فرستاده خداوند رحمان است.خداوندي كه خالق دو جهان است.تكنولوژي زانوي ادب ميزند در برابر دين به قول انيشتين كما اينكه تكنولوژي مديون قرآن است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج