هزینه هنگفت تعطیلات 2 نفره در ماه
۳۷۶۰۶
۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۳۴
۳۳۸۳
گروهی از مدیران سابق ناسا با تأسیس یک شرکت خصوصی قصد دارند برنامه سفر به ماه را با هزینه سرسام آور 1.5 میلیارد دلار تا یک دهه آینده راه اندازی کنند.
خبرگزاری ایسنا: گروهی از مدیران سابق ناسا با تأسیس یک شرکت خصوصی قصد دارند برنامه سفر به ماه را با هزینه سرسام آور 1.5 میلیارد دلار تا یک دهه آینده راه اندازی کنند.

با خارج شدن برنامه سفر مجدد به ماه از دستور کار ناسا و پس از موفقیت شرکت خصوصی اسپیس X‌ در پرتاب نخستین کپسول باری به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)، شرکت های خصوصی مختلفی برای حضور در این حوزه و اعزام مسافر و گردشگر به ماه اعلام آمادگی کرده اند.

«آلن استرن» از مدیران سابق ناسا و مدیر شرکت تازه تأسیس Golden Spike‌ هدف از این طرح را کمک به کشورهای علاقه‌مند سفر به ماه از جمله کره جنوبی، ژاپن و آفریقای جنوبی عنوان می کند.

در جمع اعضای موسس این شرکت شمار زیادی از محققان برجسته علوم فضایی و فضانوردان از جمله پروفسور «هاوارد مک کوری» و «گری گریفین» نیز دیده می شوند.

این سفر رویایی و پرهزینه به ماه با اهداف تحقیقاتی یا تفریحی صورت می گیرد و مسوولان این شرکت امیدوارند که نخستین مسافران خود را تا یک دهه آینده راهی ماه کنند و برنامه ای برای انجام 15 تا 20 پرتاب در نظر گرفته اند.

محققان این شرکت قصد دارند با خرید موشک و کپسول های موجود برای سفرهای فضایی، فضاپیمای جدیدی برای سفر به ماه طراحی کنند.

هزینه 1.5 میلیارد دلاری این سفر دو نفره می تواند ماه را به مقصد جدید گردشگران تبدیل کند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج