نامه 3 هزار نفر از اهالی موسیقی به روحانی
۳۷۶۳۰۰
۰۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۱
۳۲۶۷
بیش از ٣هزار نفر از اهالی موسیقی در نامه سرگشاده‌ای خطاب به حسن روحانی، خواستار اعاده‌ حیثیتِ جامعه موسیقی و احیای حرمت موسیقی‌دانان شده‌اند.
روزنامه شرق: بیش از ٣هزار نفر از اهالی موسیقی در نامه سرگشاده‌ای خطاب به حسن روحانی، خواستار اعاده‌ حیثیتِ جامعه موسیقی و احیای حرمت موسیقی‌دانان شده‌اند.

 این نامه که در پی اظهارات اخیر وزیر ارشاد و ائمه جمعه برخی استان‌ها منتشر شده است، در کمتر از ٢٤ ساعت به وسیله بیش از سه هزار نفر از اهالی موسیقی و رسانه‌ها امضا شده و همچنان روند جمع‌آوری این امضاها ادامه دارد. در‌این‌میان اسامی هنرمندانی مانند حمید متبسم، شهرداد روحانی، آزاد میرزاپور، سعید نایب‌محمدی، حمیدرضا آفریده، کیوان فرزین، فرشاد توکلی و... در بین امضا‌کنندگان به چشم می‌خورد.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای حسن روحانی


خوشحالیم که سرانجام نسبت به اظهار‌نظرِ غیرقانونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بابِ پذیرش ممنوعیت کنسرت موسیقی در شهر مشهد، واکنش نشان دادید؛ واکنشی هرچند دیر، هرچند شفاهی و هرچند در جمع و موقعیتی غیرمرتبط. این دیر بهتر از هرگز بود؛ اما به‌هوش باشید که بسیار ممکن است دیرها به وضعیت‌هایی منتهی شوند که راه‌حل‌شان از جنس هرگز و هیچ‌وقت باشد و شما که اختیارات ریاست اجرائی کشور را دارید، به‌خوبی می‌دانید که مسئولیتِ عواقبِ دیر و زودها برعهده آنان است که اختیار دارند.

 جناب رئیس‌جمهوری بنا بر آنچه گفته شد و متعاقب مشکلات اخیری که برای امنیتِ حرفه‌ای جامعه موسیقی ایران درباره کنسرت‌های موسیقی ایجاد شده است، دو خطر را یادآور می‌شویم. هشدار نخست، یعنی تضعیف حاکمیت قانونِ ملی. این اتفاق  از طریقِ نفی حاکمیتِ واحد قانونی و عادی‌کردنِ ملوک‌الطوایفی شروع شده است. پذیرشِ یک نظرِ غیرقانونی از سوی وزیری که برای اجرای قانون از مجلس رأی اعتماد گرفته است، بی‌شک فاجعه‌ای است که امروز موسیقی را و فردا بقیه فرهنگ و هنر و اعتبار کشور را قربانی خواهد کرد. هشدار دوم به نحوه واکنش در مقابل چنین موقعیتی بر‌می‌گردد.

 باید توجه کرد که چنین مشکلی ممکن است با یک سخنرانی آغاز شود؛ اما راه‌حل آن قطعا تنها ایراد سخنرانی نیست. باید حاکمیت واحد قانون اساسی را عملا نشان داد؛ عملی بیش از یک سخنرانی. از شما می‌خواهیم بر طبق سوگندتان پاسدار قانون اساسی کشور باشید که این بار با قربانی‌کردنِ موسیقی و موسیقی‌دان به بازی گرفته شده است. ما، جامعه موسیقی کشور، خواستار برخورد عملی، روشن و الزام‌آورِ دولت و نظام جمهوری اسلامی برای احیای حق سلب‌شده مذکور و نیز تضمین جدی تکرارنشدن این وضعیت هستیم. ما خواستار اعاده حیثیتِ جامعه موسیقی و احیای حرمت موسیقی‌دانان‌ هستیم.

 ما می‌خواهیم دست‌کم در حد یک شهروند عادی که حق کسب‌وکار دارد و شما طومار حقوقش را دو سال پیش یادآوری کرده‌اید، به رسمیت شناخته شویم. یادمان نرفته است که شما در وعده‌های انتخاباتی‌تان از احیای اعتبار پاسپورت ایرانی صحبت کردید. به‌نظر می‌آید اکنون اعتبار شناسنامه جامعه موسیقی نیز به خطر افتاده است. بدیهی است با گذشت زمان تعداد امضا‌کنندگان این نامه بیشتر خواهد شد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1395/06/04
آقای روحانی ازقدرت قانونی خوداستفاده کنیدنگذاریدهنرمندان این مرزوبوم قربانی عناصرکوته فکراین کشورشوند.
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1395/06/06
اگر مردم و اهالی موسیقی و هنر صدای خود را در جامعه ،روزنامه ها ، فضای مجازی و هر کجا که تصورش را میکنند بلن و بلندتر ونند ....
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1395/06/13
اهالی موسیقی خیلی بیجا میکنن
نفسشونو تو سینه شون خفه میکنیم تا خوندن هم یادشون بره.
میبینیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج