زمان برگزاری کنسرت «کوارتت متزو»
۳۷۶۴۴۶
۰۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۷
۱۸۵۱
کنسرت «کوارتت متزو» طی تاریخ پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه در آمفی تئاتر مرکز موسیقی «نوای شهر آشوب» طی دو بخش برگزار می‌شود.
هنرآنلاین: کنسرت «کوارتت متزو» طی تاریخ پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ماه در آمفی تئاتر مرکز موسیقی «نوای شهر آشوب» طی دو بخش برگزار می‌شود.

«سعید محمدعلی» سرپرست و مدیر «متزو» با اعلام این خبر گفت: «فکر ایجاد آنسامبل متزو از سال۱۳۹۳ آغاز و بعد از آزمون و خطاهایی بالاخره در آبان ۹۴ عملی گردید و تمرینات آغاز شد، مسیر پیموده شده با وجود تمام مشکلات، بسیار محکم و استوار و با روشن بینی و خوشبینی کامل هموار گردید و اکنون کوارتت ما مفتخر است که برنامه‌های رسمی‌خویش را در زمینه موسیقی کلاسیک به علاقمندان این نوع آنسامبل‌ها ارائه نماید».

وی در ادامه افزود: «بخش نخست با اجرای کوارتت زهی موتزارت شماره ۱۵ در D minor که این کوارتت به جوزف‌هایدن آهنگساز بزرگ و پدر کوارتت زهی در چهار موومان تقدیم شده است آغاز خواهد شد، بخش دوم اجرا منتخبی از ملودیهای محلی ارمنی ساخته کومیتاس خواهد بود، او در مورد موسیقی سرزمین خود چنین می‌گوید(در تصنیف آوازهای ارمنی نخست باید شرایط تاریخی، طبیعی و ملی را شناخت، به ساختار آوازها، معنی کلمات، به سبک و روح آن پی برد، باید با مسایلی از قبیل ریتم شعر، نوع آواز و تلفظ لغات آشنا بود، واِلا همیشه بخشی از کار ناقص خواهد ماند.) این مجموعه بعدها توسط آهنگساز سرگیی آسلامازیان در قالب سوییت برای کوارتت زهی مجددا تنظیم شد که تقدیم شنودگان خواهد شد».

امیرمحمد کاظمی‌(نوازنده ویلن)، بهار فلسفی (نوازنده ویلن)، ساغر مقدم‌فر (نوازنده آلتو)، سهراب ملک‌زاده (نوازنده ویلنسل) با مدیریت و سرپرستی «سعید محمدعلی» به عنوان اعضای گروه «متزو» در این کنسرت به هنرنمایی خواهند پرداخت. شایان ذکر است که این اجرا سومین کنسرت این گروه است که با حمایت مادی و معنوی «نوای شهرآشوب» به مدیریت «علی قزانی» به اجرا در می‌آید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج