همدستی 500 میلیون دلاری خرید حق اختراع
۳۷۸۴۷
۲۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۰
۶۰۵۷
دو شرکت گوگل و اپل قصد دارند با صرف هزینه 500 میلیون دلار حق اختراعات ثبت شده به نام شرکت ورشکسته کداک را خریداری کنند.
خبرگزاری فارس: دو شرکت گوگل و اپل قصد دارند با صرف هزینه 500 میلیون دلار حق اختراعات ثبت شده به نام شرکت ورشکسته کداک را خریداری کنند.

با توجه به اینکه این دو شرکت بارها به علت استفاده بدون اجازه از حق اختراعات ثبت شده دیگر شرکت ها تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند این بار سعی دارند با مالکیت تمامی حق اختراعاتی که ممکن است در طراحی محصولات جدید به آنها احتیاج پیدا کنند، چنین مشکلی را از قبل حل کنند.اپل و گوگل در تابستان گذشته در مجموع 1100 حق اختراع ثبت شده کداک در حوزه عکاسی و تصویربرداری را خریدند و حال با همکاری هم قصد دارند تعداد بیشتری از این حق اختراعات را به طور مشترک خریداری کنند.

البته همکاری در میان غول های فناوری برای خرید حق اختراعات ثبت شده دیگر شرکت ها قبلاً هم سابقه داشته است. به عنوان مثال در اواخر سال 2011 سه شرکت اپل، مایکروسافت و RIM بیش از 6000 حق اختراع ثبت شده شرکت نورتل را با پرداخت 4.5 میلیارد دلار خریداری کردند. در این رقابت گوگل که به تنهایی برای خرید این حق اختراعات 900 میلیون دلار پیشنهاد داده بود بازنده شد.

شرکت ژاپنی کداک که زمانی به علت عرضه فیلم و دوربین های فیلم برداری آنالوگ شهرت جهانی داشت، به علت عقب ماندن از پیشرفت فناوری در دنیای دیجیتال چندی قبل اعلام ورشکستگی کرد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج