عیب‌ های صورت‌ را با «آرایش» محو کنید
۳۷۸۴۸
۲۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۰
۳۱۴۲۷
آرایش ترمیمی، آرایشی است که نه تنها روی صورت جلب توجه نمی‌کند بلکه می‌توانید با آن تمام عیب‌ها را هم بپوشانید و چهره‌ای زیباتر و ساده‌تر از همیشه برای خود بسازید.

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله سیب سبز:   آرایش ترمیمی، آرایشی است که نه تنها روی صورت جلب توجه نمی‌کند بلکه می‌توانید با آن تمام عیب‌ها را هم بپوشانید و چهره‌ای زیباتر و ساده‌تر از همیشه برای خود بسازید.

چطورعیب‌های صورت‌ را با«آرایش» محوکنید

ریزه‌کاری‌هایی که آرایش چشم‌ها دارد

پلک:   شاید واضح‌ترین بخش چشم همین پلک‌ها باشند که بیشتر از همه نیز به چشم می‌آیند، در این منطقه باید کم‌رنگ‌ترین رنگ سایه را نسبت به جاهای قبلی انتخاب کنید.

استخوان زیر ابرو:
پیدا كردن استخوان زیر ابرو خیلی کار سختی نیست، کافی است با نوک انگشتانتان زیر ابرو را لمس کنید تا برجستگی آن را احساس کنید، اینجا جایی است که سایه چشم می‌نشیند، شما باید این قسمت را رنگ روشن‌تر بزنید، یعنی از این استخوان تا زیر قوس ابرو را سایه روشن بزنید تا چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسد و چهره هوشیارتر جلوه کند.

گوشه خارجی چشم:
توجه به این بخش از چشم و درست آرایش کردن آن، می‌تواند تاثیر زیادی در زیبایی چشم داشته ‌باشد، این منطقه از جایی که مژه‌های پلک بالا تمام می‌شود، شروع و در ابتدای خط پلک تمام می‌شود. این قسمت باید تیره‌ترین سایه را داشته ‌باشد تا چشم‌ها به بهترین حالت خود را نشان دهند.

خط پلک: 
بالای پلک و حد واسط بین حلقه چشم و استخوان ابرو، یک چین‌‌خوردگی است که به نام خط پلک شناخته می‌شود. برای پیدا کردن آن می‌توانید کمی سرتان را عقب ببرید، انگشت خود را روی استخوان ابرو بگذارید و روی آن حرکت کنید، جایی که این استخوان تمام می‌شود، نقطه‌ای است که خط پلک آغاز می‌شود، سایه این منطقه باید تیره‌تر از سایه روی پلک  انتخاب شود، زیرا باعث می‌شود، چشم درشت‌تر جلوه کند و نگاه عمیق‌تر به نظر بیاید.

خط مژه‌های پایین:
به طور کلی با خط چشم هم می‌توان چشم‌ها را ریزتر کرد و هم درشت‌تر، مثلا اگر خط چشمی کامل بکشید، یعنی از ابتدا تا انتهای چشم، چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند.چطورعیب‌های صورت‌ را با«آرایش» محوکنید

جاهایی که باید تیره‌تر شود

گونه‌ها:
  با یک آرایش درست روی گونه‌ها می‌توانید صورت‌تان را لاغرتر جلوه دهید یا حتی تناسب‌های روی صورت را به گونه‌ای تغییر دهید که کاملا حالت چهره تغییر کند، برای اینکه جای اصلی رژگونه را پیدا کرده و خط گونه خود را برای رژگونه زدن در نظر بگیرید کاملا گونه ها را به داخل بکشید و سپس روی همان نقاط فرو رفته به سمت بالا با برس پهن و مخصوص رژ گونه بزنید، توصیه می‌کنیم برای برجسته کردن گونه‌ها از پودر صورت که 4 درجه تیره‌تر از پوست طبیعی صورت‌تان است، استفاده کنید.این پودر را زیر استخوان گونه بزنید تا گونه‌های شما استخوانی و برجسته به نظر آید، یادتان باشد که اگر از پودر برنزی رنگ به عنوان رژگونه استفاده کنید، چهره شما را طبیعی‌تر و شاداب‌تر نشان می‌دهد.

خط شقیقه:
معمولا لازم نیست خیلی به این بخش توجه کنید ولی اگر احساس می‌کنید پیشانی خیلی پهن و عریضی دارید، می‌توانید کرم‌پودر کمی تیره‌تر به این منطقه بزنید، علاوه بر اینها کشیدن چشم‌ها هم تاثیر قابل‌توجهی در کوچک‌تر به نظر رسیدن پیشانی دارد.

بینی:
با یک کرم‌پودر تیره می‌‌توانید بینی خود را کوچک‌تر نشان دهید،کافی است یک برس پرزدار نرم کوچک بخرید و با چند رنگ کرم‌پودر حالت بینی را تغییر دهید، اگر بینی بلندی دارید باید در نوک بینی از کرم پودر تیره‌تری استفاده کنید؛ اگر بینی‌تان کمی انحنا دارد و کج است، رنگ تیره را در کنار بینی و رنگ روشن‌تر را در وسط بینی به کار ببرید.

خط فک: 
کسانی که صورتی گرد دارند یا کسانی که احساس می‌کنند به دلیل بالا رفتن سن‌شان، پوست‌شان در حاشیه فک  انعطاف خود را از دست داده‌ است، باید توجه ویژه‌ای به خط زیر فک داشته باشند،  با برسی مخصوص کرم‌پودری کمی تیره‌تر را از قسمت زیر فک تا حاشیه گوش‌ها بکشید، البته برای یکدست شدن کمی از همین کرم را به چانه‌ها هم بزنید، این کار باعث می‌شود پوست شل شده حاشیه فک دیگر خیلی خودنمایی نکند.چطورعیب‌های صورت‌ را با«آرایش» محوکنید

رنگ این مناطق باید روشن باشد

خط گونه:  
وقتی  بالای استخوان گونه رنگ روشن‌تری داشته‌باشد، زیبایی چهره بیشتر می‌شود، یعنی باید بالای استخوان گونه را رنگ روشن‌تر بزنید و زیر همین استخوان را رنگ تیره‌تر، در این صورت، چهره جذبه بیشتری پیدا می‌کند. برای اینکه صورت  شما شادابی طبیعی داشته باشد فرچه مخصوص پودر را ابتدا در رژگونه و بعد در پودر صورت فرو برده و پودر حاصل را به تمام صورت مخصوصا قسمت‌های پیشانی، گونه‌ها، بینی و چانه‌تان بزنید.

نقطه بالای لب: این نقطه بین دو هلالی لب و درست در مرکز واقع شده‌است و می‌توان از آن به عنوان چاله بالای لب یاد کرد، اگر از کرم‌پودر روشن‌تر برای این نقطه استفاده کنید، لب‌ها پرحجم‌تر و برجسته‌تر جلوه خواهند کرد.

طول بینی:
همان طور که در قسمت پیش گفتیم روی بینی باید  رنگی روشن‌تر داشته باشد و در کناره‌های آن رنگ تیره‌تر تا بینی خوش‌فرم‌تر جلوه کند، اگر بخواهید روی بینی را هم تیره کنید، صورت خیلی صاف و بدون حالت به نظر خواهد رسید.چطورعیب‌های صورت‌ را با«آرایش» محوکنید

رنگ‌ها را چطور در صورت پخش کنید

برنزه کننده:
استفاده از کرم‌های برنزه کننده خیلی کار سختی نیست،  باید حواستان باشد جاهایی را که بیشتر در معرض آفتاب است، پررنگ‌تر کنید. اول از همه یک برس آرایشی بزرگ برای این کار انتخاب کنید و بعد گوشه‌سمت راست صورت مانند یک، سه انگلیسی رنگ تیره بزنید یعنی از شقیقه‌ها شروع کنید و یک منحنی تا استخوان گونه‌ها بکشید و بعد همانند شکل به سمت فک حرکت کنید. برای سمت چپ صورت باید یک E بکشید و سعی کنید به صورت، شکلی کاملا قرینه بدهید.

رژ‌گونه: 
  برای بسیاری از خانم‌ها همیشه این سؤال وجود دارد که رژ‌گونه را باید دقیقا چگونه زد، زیرا محل رژگونه کاملا بستگی به حالت صورت دارد اما دستورالعمل کلی برای انواع صورت‌ها این است که از دو رنگ رژ گونه نزدیک به هم استفاده شود. ابتدا کمرنگ با برس گرد و نرم درست از کنار بینی شروع و تا کنار گوش ادامه یابد، سپس از رژ گونه پررنگ‌تر استفاده کرده این بار برس از کنار بینی زده شود.  با توجه به نوع صورت رژگونه بزنید

 صورت‌های چهارگوش:
صورت‌های چهارگوش باید گردتر نشان داده شوند،بنابراین یک رژگونه گرد که تا خط فک امتداد یابد و به سمت بیرون صورت محو شود، می‌تواند تاثیری ایجاد کند که صورت گردتر به نظر برسد. صورت بلند: با زدن کمی رژگونه تیره و مات در ناحیه چانه می‌توانید کاری کنید که صورت شما کوتاه‌تر به نظر آید. از همان رژگونه برای روی گونه خود استفاده کرده  و تنها رنگ آن را کمی ملایم‌تر کنید.

صورت بیضی:
باید با افزودن رنگی غلیظ به تمام ناحیه گونه را پهن‌تر نشان داد. اگر با لب‌های بسته لبخند بزنید، می‌توانید جای صحیح رژگونه را پیدا کنید.

صورت گرد:
باید سعی کنید با پوشاندن ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه صورت را باریک‌تر جلوه دهید.

صورت کامل:
صورتی است که طول و عرض آن تقریبا برابر باشد.  می‌توانید با همان حرکات دورانی برس زیر برجستگی استخوان گونه را به سمت بالا رژگونه بزنید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
United States
20:34 - 1391/09/21
چقدر عکسه شبیه ترانه علی دوستی !!!
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1391/09/21
اگه میشه طرز زدن کامل ارایش رو توضیح بدین .
Austria
21:44 - 1391/09/21
چقدر عکسه شبیه ترانه علی دوستی !!!
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1392/07/07
شبیه نیس! بلکه این عکسه خود ترانه علی دوستیه! (در فیلم کنعان) منتها این پرتره یا طرح نقاشی همون عکس اصلیه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج