رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟
۳۷۸۸۲
۲۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۵
۱۰۲۹۰
شما هم وقتی داخل آسانسور کنار افراد دیگر هستید معذب می‌شوید و نمی‌دانید در همان چند ثانیه باید چه رفتاری از خود نشان دهید؟ در ادامه برخي رفتارهاي عجيب كه در آسانسور رخ مي‌دهد را بخوانيم.

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله سیب سبز:  روزانه ميليون‌ها نفر از آسانسور استفاده مي‌كنند. شايد شما هم در روز يكي، دو بار سروكارتان به آسانسور مي‌افتد. در ايالات‌متحده روزانه30 ميليون نفر در 58 هزار آسانسور در نيويورك جابه‌جا مي‌شوند. شايد كمي غيرعادي به‌نظر برسد كه لحظاتي را در يك فضاي كوچك با ديگران شريك باشيد. در چنين موقعيتي اغلب ما سعي مي‌كنيم حضور ديگري را در اين فضا ناديده بگيريم و سكوت كنيم كه البته به‌نظر مي‌رسد اين رفتار غريزي به‌شدت ريشه‌دار است. محصور شدن در فضايي با افراد غريبه مي‌تواند آنها را عصبي و متشنج كند، بنابراين اغلب افراد به‌صورت ناخودآگاه كارهايي انجام مي‌دهند تا اين تضاد كمتر شود مثلا اينكه تماس چشمي برقرار نمي‌كنند. درست است كه ميانگين حضور افراد در آسانسور طي روز كمتر از 2 دقيقه است اما در اين مدت كوتاه هم رفتار هركدام از ما در چنين محيطي چيزهاي زيادي درباره ما بروز مي‌دهد. بهتر است 10 رفتاري كه احتمال بروز آن در آسانسور بيشتر است را با هم مرور كنيم و در ادامه برخي رفتارهاي عجيب كه در آسانسور رخ مي‌دهد را بخوانيم.

رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

1. با موبايلت ور نرو!

حالا آيا واقعا موبايل آنتن دارد؟


جالب اينجاست كه اغلب در آسانسور موبايل‌ آنتن نمي‌دهد. گاهي اوقات افراد با اين حركت مي‌خواهند بگويند شخص مهمي هستند و حسابي سرشان شلوغ است و اگر مكالمه‌اي داشتند نبايد ناراحت شويد. اين فعاليت نوعي واكنش براي ايجاد آرامش در وضعيت استرس‌زاست.رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

2. دست به سينه نايست!

فكر نمي‌كنيد ايستادن با دستان باز احساس بهتري ايجاد مي‌كند؟


اين شكل از دست به سينه ايستادن نوعي ايجاد مرز در برابر آنهايي است كه در آسانسور هستند. درحالي‌كه وقتي افراد كمي دست‌شان باز باشد، نشان مي‌دهند نسبت به ساير افراد حس خوبي دارند. اما دست به سينه ايستادن نشان مي‌دهد كه فرد نمي‌خواهد هيچ نوع ارتباط كلامي در آسانسور داشته باشد.رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟


3. با كيفت ور نرو!

 آيا اين كار نشان‌دهنده اضطراب زياد نيست؟


ور رفتن با محتويات داخل كيف يا ورق زدن روزنامه يكي از قديمي‌ترين راه‌هاي پرت كردن حواس است. با اين كار فرد مي‌خواهد ديواري بين خود و ديگران ايجاد ‌كند. اين حالت نوعي واكنش عصبي را بروز مي‌‌دهد. در واقع فرد با اين كار مي‌خواهد خود را آرام كند.رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

4. با خودت حرف نزن!

چرا فهرست همه كارهايي كه بايد انجام شود بلند بلند مي‌گويید؟


با خود حرف زدن حركتي است كه با آن فرد تمام روز خود را مرور مي‌كند، اينكه چه كار كرده، چه كارهايي مانده و... افرادي كه با خود حرف مي‌زنند معمولا به كفش‌هاي‌شان زل مي‌زنند و از تماس چشمي خودداري مي‌كنند. آنها اين پيام را انتقال مي‌دهند كه تهديدي براي ديگران نيستند.

5. عصا قورت داده نباش!

در اين حالت بهتر است حواستان به نزديك بودن‌‌ به‌ديگران باشد


برخي افراد سرشان را بالا گرفته، شانه‌ها را به عقب داده و پاهاي‌شان را صاف قرار مي‌دهند. در اصطلاح اين افراد به شكل عصا قورت داده مي‌ايستند. آنها در اصل اشخاصي خودآگاه لقب مي‌گيرند. اين افراد زماني كه آسانسور خلوت هم هست همين‌گونه مي‌ايستند.
رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

6. دستات رو از جيبت دربيار!

اين حالت نوعي پنهان كردن استرس است


اين اتفاق معمولا در بين آقايان مي‌افتد زيرا اغلب آنها شلوارهاي جيب‌دار مي‌پوشند. در اين حالت فرد نوعي ناامني را القا مي‌كند حتي اگر در واقع اينگونه نباشد.  وقتی دو آقا مقابل هم قرار مي‌گيرند درحالي ‌كه يكي از آنها دست در جيب دارد،  فرد با خودش مي‌گويد نكند از جيبش وسيله خطرناكي بيرون بياورد؟!رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

7. كيفت رو بغل  نگير!

در اين حالت فرد خود را آسيب‌پذير نشان مي‌دهد


برخي افراد بدون توجه و به‌صورت غيرعمدي دست‌هايشان را در آسانسور تكان مي‌دهند. اين حالت باعث مي‌شود ديگران خودشان را جمع كنند و به نوعي در حالت انقباضي قرار بگيرند كه اين پيام آسيب‌پذيري را القا مي‌كند. در اين وضعيت خيلي از افراد برگه‌هاي كاري يا كيف‌‌شان را جلوي خودشان نگه مي‌دارند.رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

8. در را هُل نده!

اگر در را در اين حالت بگيرد زودتر بيرون مي‌رود؟


اين قبيل افراد اين پيام را مي‌دهند كه بايد نخستين نفري باشند كه هنگام باز شدن در، از آسانسور خارج ‌شوند. اين حالت نشان‌دهنده بي‌توجهي نسبت به اطرافيان است. فردي كه دستش را به در آسانسور گرفته با خودش فكر مي‌كند اگر در را به اين شكل بگيرد زودتر مي‌تواند از آنجا خارج شود.رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

9. جلوي در نايست!

اينجوري يك نفر از در مراقبت مي‌كند


برخي افراد راست و مستقيم جلوي در مي‌ايستند مثل گروه سرود بچه‌ها! آنها مي‌خواهند از ديگران فاصله بگيرند و به در خروج آنقدر نزديك باشند كه به محض باز شدن در از آن خارج شوند،گويا نگهبانان ورودي آسانسور هستند.رفتار انسان ها در آسانسور چه مفهومی دارد؟

10. به در تكيه نده!

لزومي ندارد انرژي خاصي استفاده كند


آنهايي كه به در تكيه مي‌دهند اغلب افرادي هستند كه در طبقه آخر ساختمان زندگي يا كار مي‌كنند. آنها بسيار آرام هستند و در عين حال نمي‌خواهند خودشان را درگير كنند. به اين ترتيب اين افراد نشان مي‌دهند كه خسته هستند يا نيازي نمي‌بينند انرژي‌ خود را كنترل كنند.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1391/09/21
بادکمه زنگ خطر بازی نکن
پاسخ ها
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
تو یکی که منفی دادی یعنی مرض داری با زنگ خطر بازی کنی.....هان
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1391/09/22
پس بالاخره تو آسانسور چکار کنیم ...
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1391/09/22
همه موارد را توضیح دادید اما نگفتید پس بهترین حالت و بهترین کار چی هست ... اصلا مقاله کامل و مفیدی نبود.
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1391/09/22
اين جوري كه شما ميگيد يعني هيچ كاري تو آسانسور نكنيد و خيلي محترمانش اينكه از راه پله استفاده كنيد .
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1391/09/22
یه دفعه بگید از آسانسور استفاده نکنیم دیگه چه کاریه .
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1391/09/22
میشه بگین طرف پس باید چیکار کنه؟ دراز بکشه خوبه؟!
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1391/09/22
پس چيكاركنم زل بزنم توي چشم بقيه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1391/09/25
بهترین حالت دوتا دستو یه پاشو بده بالا یعنی که دفه آخرشه که آسانسور سوار می شه.
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1391/09/26
این آسانسور چیه اینهمه میگن؟ یه نوع سرسره فکر کنم هست نه؟
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1391/09/27
راستي چرا مي‌گيم آسانسور؟
من تا حالا نديدم كسي سر بخوره بره بالا!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج