اگر ایران مذاکره نکند، آمریکا حمله می کند!
۳۷۹۶۹
۲۲ آذر ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۷
۸۸۵۳
ادعای یک کانال اسرائیلی:
در حالی که موضوع احتمال یا عدم احتمال مذاکره مستقیم میان ایران و آمریکا، همچنان یکی از موضوعات مورد توجه محافل رسانه ای و تحلیلی را تشکیل می دهد، یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی روز گذشته گزارشی را پخش کرده که مدعی است اوباما راهبرد منحصر به فردی را برای این مذاکرات برگزیده است.
تابناک: در حالی که موضوع احتمال یا عدم احتمال مذاکره مستقیم میان ایران و آمریکا، همچنان یکی از موضوعات مورد توجه محافل رسانه ای و تحلیلی را تشکیل می دهد، یک شبکه تلویزیونی اسرائیلی روز گذشته گزارشی را پخش کرده که مدعی است اوباما راهبرد منحصر به فردی را برای این مذاکرات برگزیده است.

کانال 10 تلویزیون رژیم اسرائیل با انتشار گزارشی مدعی شده باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تصمیم به مذاکره مستقیم با ایران گرفته؛ اما در صورت متقاعد نشدن ایران به رها کردن برنامه هسته ایش، ظرف مدت 4 یا 5 ماه به ایران حمله خواهد کرد.

این شبکه تلویزیونی، مبنای گزارش خود را اظهارات یک مقام آمریکایی معرفی کرده است.

در عین حال، در این گزارش ادعا شده که اوباما در رویکرد جدید خود به ایران، به طور کامل از اسرائیل فاصله گرفته و در حقیقت، این رژیم را از گردونه مدیریت ماجرا خارج کرده است. دلیل این امر نیز آن است که به اعتقاد وی، نتانیاهو شخصاً مسئول شماری از افشاگری هاست که اخیراً درباره برنامه هسته ای ایران انجام گرفته است.

این امر، هم راستا با گزارشی است که روزنامه «گاردین» روز گذشته منتشر و فاش کرد که رژیم اسرائیل مسئول انتشار برخی جزئیات مربوط به برنامه هسته ای ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین ارائه پاره ای اطلاعات جعلی به آژانس است.

اما گزارش تلویزیون اسرائیلی می افزاید اوباما برخی پیش شرط ها را نیز برای مذاکره با ایران مطرح کرده است؛ از جمله اینکه ایران باید فعالیت های غنی سازی اورانیوم با درصد بالای خود را متوقف کرده و به بازرسان آژانس، اجازه دسترسی و نظارت کامل بر تأسیسات هسته ایش را بدهد.

بنا بر ادعای مطرح شده در این گزارش، تصمیم آمریکا در خودداری از مداخله نظامی در سوریه در شرایط کنونی، به سبب وجود همین حقیقت بوده که این کشور نمی خواهد هم زمان با احتمال درگیری نظامی در ایران، جبهه دیگری در سوریه برای خود باز کند.

به هر حال، گزارش این کانال اسرائیلی را باید جدیدترین نمونه از اخبار تأیید نشده ای دانست که طی یکی دو ماه گذشته درباره احتمال مذاکره میان ایران و آمریکا منتشر می شود. اما به نظر نمی رسد گزاره های مطرح شده در این گزارش از پایه ای قوی برخوردار باشند.

به عنوان مثال، ادعای فاصله گرفتن اوباما از نتانیاهو به سبب افشاگری ها، درست پس از انتشار گزارش روزنامه «گاردین» مطرح شده و می تواند حتی الهام گرفته از آن باشد. از سوی دیگر، مقامات آمریکایی بارها به طور مستقیم و غیرمستقیم اعلام کرده اند که دلیل خودداری آن ها از اقدام نظامی در سوریه، نگرانی از احتمال به قدرت رسیدن گروه های افراطی در این کشور است.

البته از دیدگاهی دیگر نیز می توان هدف از انتشار گزارش هایی از این دست را وخیم نشان دادن شرایط برای ایران و وادار کردن ایران به مصالحه بر سر برنامه هسته ای تعبیر کرد.

در مجموع، این گزارش نیز مانند دیگر موارد از این دست، بیش از آنکه روشنگر روند پیش رو در روابط ایران و آمریکا باشد، موجب ابهام آمیزتر شدن این موضوع و داغ تر شدن بازار شایعات می شود.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:53 - 1391/09/22
باز اینا پر رو شدن؟
باز اینا برا ایران شاخ شدن؟

مثل قبل دوباره دو روز دیگه حرفشونو پس میگیرن..بالا خونشونو دادن اجاره.
پاسخ ها
بدون نام
UNITED KINGDOM
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۲
ادبیات ؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:01 - 1391/09/25
آمریکا تورو خدا حمله کن به ایران ببینیم چه غلطی می تونی بکنی. ایرانی جماعت ساخته شده برا روزای سخت.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:40 - 1391/09/25
غلط کرده ازاین عرضه ها نداره بره مشکلات خودشوحل کنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:54 - 1391/09/26
به نظر من الان که در امریکان جنگ داخلی هست نمی تون بیاد بیرون باید مشکل خوشو حل کنه چون گرباچف تهدید کرده که امریکان مثل اینگیلیس نابود میشه و فقط لندن میمونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج