کتاب‌ خوان‌ الکترونیک به تاریخ می پیوندد
۳۸۲۰۳
۲۵ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۲
۳۰۴۸ 
بررسی‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد دستگاه‌های کتابخوان الکترونیکی موسوم به e-reader در آینده نه چندان دور به تاریخ می پیوندد.
سی نت: بررسی‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد دستگاه‌های کتابخوان الکترونیکی موسوم به e-reader در آینده نه چندان دور به تاریخ می پیوندد.

 تحقیقات موسسه تحقیقاتی IHS نشان می دهد بازار این نوع دستگاه ها در سال 2011 به اوج رسید، اما در سال 2012 حدود 36 درصد افت کرده و این نزول کماکان ادامه می یابد.

IHS معتقد است در سال 2012 تنها 14.9 میلیون کتابخوان الکترونیک به فروش می رسد، این در حالی است که در سال 2011 حدود 23.2 میلیون دستگاه از این نوع فروخته شده بود.یکی از علل این مساله رونق بی سابقه بازار رایانه های لوحی یا تبلت هاست که برخی از آنها کارکردهای بسیار متنوعی دارند و از جمله برای مطالعه کتب الکترونیک هم قابل استفاده هستند. تبلت های مبتنی بر سیستم عامل های آندروید، iOS و ویندوز تا بدان حد توسعه خواهند یافت که در سال 2016 تعداد تبلت های به فروش رفته از مرز 261.4 میلیون واحد خواهد گذشت.

اما در این سال تعداد e-reader های فروخته شده تنها 7.1 میلیون واحد خواهد بود که این امر به معنای انقراض تدریجی محصولاتی از این دست است.

گفتنی است تبلت ها برای مطالعه کتاب، دسترسی به وب و ایمیل و اجرای برنامه های مختلف قابل استفاده هستند، اما e-reader ها صرفا برای مطالعه کتاب به کار می روند.


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج