کاهانی: کلاس گذاشتم نرفتم هفت!
۳۸۴۳۰
۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۹
۳۷۴۷
آنها دوست دارند نصف شب درباره‌ی من حرف بزنند و من دوست دارم خانه‌ام باشم و از زندگی‌ام لذت ببرم. کلاس گذاشتم، نرفتم و همین برای همه عمرشان بس است.
خبرگزاری ایسنا: عبدالرضا کاهانی درباره‌ی اظهارات اخیر یکی از مسوولان حوزه هنری و حضور نیافتنش در برنامه‌ی «هفت» توضیحاتی ارایه کرد.

کارگردان فیلم سینمایی «بی‌خود و بی‌جهت» درباره‌ی اظهارنظر اخیر یکی از مدیران حوزه هنری درباره‌ی اینکه به شرط حذف بخشی از صحنه‌ها، فیلمش می‌تواند در یکی از سینماهای این نهاد به نمایش درآید گفت: بهتر است که آقای حمزه‌زاده (معاون هنری حوزه هنری) و هم فکرهایش دست توی جیب مبارکشان بکنند و فیلم مورد علاقه‌شان را بسازند و نه اینکه از جیب بقیه مایه بگذارند و با استعانت از سانسور به فیلم‌های آرمانی‌شان دست پیدا کنند.وی تصریح کرد: آنها باید یادشان باشد که این فیلم‌ مال آنها نیست که اینگونه درباره‌ی آن حرف می‌زنند، همان‌طور که سینماهای حوزه هنری برای آنها نیست. فقط الان قدرت دارند و می‌توانند این سینماها را به ما ندهند.

کاهانی تاکید کرد: «بی‌خود وبی‌جهت» را من ساختم و هرگز به امثال آقای حمزه‌زاده اجازه‌ی دخل و تصرف نمی‌دهم. اگر قرار بود فیلم را قلع و قمع کنم که این کار را می‌کردم و خیلی زودتر از اینها از وزارت ارشاد مجوزش را می‌گرفتم و در یک زمان خوب آن را اکران می‌کردم نه الان.

این کارگردان همچنین ادامه داد: اساسا اگر من آدم سانسور پذیری بودم، وضعیتم بهتر از اینها بود. همین‌ که وزارت ارشاد یک جانبه فیلم‌ها را سانسور می‌کند برای هفت پشتمان بس است، آقای حمزه زاده و حوزه هنری دیگر چه کاره هستند!

کاهانی با اشاره به برخی نقل‌قول‌های مدیران حوزه هنری گفت: اینها به خاطر امنیت خانواده‌ها معتقدند که فیلم من نباید اکران شود اما من حاضرم ده‌ها سینما «آزادی» نداشته باشم ولی زیر بار این سانسورها نروم و به احترام همان امنیت خانواده‌ها، فیلم‌ خود را سالم به مردم نشان بدهم.

کارگردان «بی‌خود و بی‌جهت» در بخش پایانی این گفت‌وگو درباره‌ی اینکه چرا دربرنامه «هفت» حاضر نشده است گفت: هرگز پایم را جایی نمی‌گذارم که آدم‌های کم‌اهمیت، بی‌خود و بی‌جهت مشروعیت پیدا کنند. آنها دوست دارند نصف شب درباره‌ی من حرف بزنند و من دوست دارم خانه‌ام باشم و از زندگی‌ام لذت ببرم. کلاس گذاشتم، نرفتم و همین برای همه عمرشان بس است.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج