انتقاد فرزند یکی از شهدای منا به دولت
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۳۸۴۷۵۵
۱۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۹
۲۵۱۱
فرزند یکی از شهدای حادثه منا معتقد است: مسئولان وزارت امور خارجه شانه از مسئولیت خالی می‌کنند و این درد ما را بیشتر می‌کند و متاسفانه تا این لحظه اقدام مؤثری را بری پیگیری فاجعه منا نکرده‌اند.
خبرگزاری تسنیم:‌ محمد جواد اخوان فرزند شهید حجت‌الاسلام محمد صادق اخوان از شهدای فاجعه منا در گفت‌و‌گویی با اشاره به دیدار روز گذشته خانواده شهدای منا با رهبر معظم انقلاب،‌ ضمن تقدیر از مواضع عزتمندانه مقام معظم رهبری گفت:‌ حقیقتاً اگر مواضع عزتمندانه و صریح و نهیب رهبر انقلاب بر سر حکام ظالم سعودی نبود امروز معلوم نبود که جان‌باختگان حادثه منا و خانواده آنان چه وضعی داشتند.

وی افزود:‌ رهبر معظم انقلاب عنایت ویژه‌ای به خانواده این حادثه داشته‌اند و پیام ایشان به مسلمانان جهان نیز ابعاد پنهان ماجرا را معلوم کرد. البته بیانات روز گذشته ایشان نیز نقشه راهی برای مسئولان داخلی و بین‌المللی برای حل مشکلات این حادثه بود که امیدواریم دست‌اندرکاران ذی‌ربط به‌خصوص دولت و وزارت خارجه با اصلاح عملکرد خود پیگیر ابعاد حقوقی این فاجعه شوند.

اخوان با انتقاد از عملکرد وزارت امور خارجه ایران در بی‌توجهی به پیگیری حقوقی حادثه منا، گفت: متأسفانه دولت یازدهم از روز اول ماجرا تا به امروز در فواصل مختلف کوتاهی‌های زیادی را داشته است.

وی تصریح کرد: ابعاد موضع بسیار ضعیف دولت زمانی مشخص شد که آقای ظریف در یکی از اجلاس‌های کشور منطقه به‌دنبال وزیر خارجه عربستان بود تا بتواند با وی برای حل این مشکل گفت‌و‌گو کند که این مسئله جز انزوای جمهوری اسلامی و دست برتر بودن حکام سعودی فایده دیگری برای ما در پی نداشت و غم ما را دوبرابر کرد. تلاش‌های دولت زمانی جالب‌تر شد که دولت عربستان به نماینده قانونی دولت یعنی آقای جنتی ویزا برای رفتن به عربستان نداد.

اخوان ادامه داد: در همین اوضاع و احوالات بود که موضع عزتمندانه رهبر انقلاب ورق را برگرداند و حکام سعودی را مجبور به کوتاه آمدن در برابر ایران کرد.

وی با بیان این مطلب "ما بارها از وزارت خارجه خواستار پیگیری حقوقی فاجعه منا بوده و هستیم"، اظهار داشت:‌ تا این لحظه اقدام مجدّانه‌ای را از سوی دولت شاهد نبوده‌ایم و حقیقتاً کار مشخصی انجام ندادند. در جلساتی که با معاونان آقای ظریف در این باره داشتیم آنها مدعی بودند که به‌دلیل قطع رابطه با عربستان و عدم عضویت این کشور در مجامع بین‌المللی عملاً امکان پیگیری این مسئله وجود ندارد و ما این استدلال را قبول نداشته و نداریم، چطور می‌شود که ایران با وجود قطع رابطه با آمریکا هنوز هم پیگیر حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری توسط شیطان بزرگ است اما در این مقطع توانایی پیگیری چنین حادثه غمناکی را نداریم؟

فرزند شهید اخوان از شهدای منا اظهار داشت: دوست ندارم این مسئله را بیان کنم اما مسئولان وزارت خارجه شانه از مسئولیت خالی می‌کنند و این درد ما را بیشتر می‌کند و متأسفانه تا این لحظه اقدام مؤثری را برای پیگیری این مسئله نکرده‌اند.

اخوان با اشاره به صحبت‌های روز گذشته رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت، گفت: ایشان اعلام کردند که اگر حادثه سفارت رخ نمی‌داد ما با فشارهای سیاسی لازم دولت عربستان را وادار به اجرای درخواست‌هایمان می‌کردیم، کدام فشار؟ ایشان تنها یک روز از سفر خود به نیویورک را با وجود حادثه منا کم کردند، همان موقع  چه فشاری آوردند؟ جز این بود که وقتی وارد فرودگاه مهرآباد شدند اعلام کردند که اگر مأموری در این حادثه کوتاهی کرده باید مجازات شود؟ یعنی شأن یک حادثه ملی را در سطح یک مأمور پایین آوردند؟

وی در پایان تأکید کرد: ما خانواده شهدای منا اعلام می‌کنیم که اگر دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنان به کوتاهی‌های خود در این زمینه ادامه دهد ما قطعاً اسناد این کوتاهی را منتشر خواهیم کرد. اعلام آمادگی هم می‌کنیم با مسئولان وزارت خارجه در این زمینه در رسانه ملی نیز مناظره کنیم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1395/06/19
شما بودید چه کار میکردید
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1395/06/19
تو که نمی فهمی داغ ملی چیه نگو شما بودید چکار می کردید.
اگه ما بودیم چنان فریاد حیدری می زدیم تا گوش کرشان کرتر شود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو