آوادرخشش؛ تست جالب بالستیکی
۳۹۰۴۶۵
۲۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
۱۹۷۱
حباب داغ درون مایع که به واسطه پدیده حفره زدایی ایجاد می شود، منظره جالبی می سازند که در ویدئوی صحنه آهسته این مطلب می توانید آن را مشاهده کنید.
وب سایت روزیاتو - فروغ بیداری: حباب داغ درون مایع که به واسطه پدیده حفره زدایی ایجاد می شود، منظره جالبی می سازند که در ویدئوی صحنه آهسته این مطلب می توانید آن را مشاهده کنید.

در این تصویر شاهد شلیک گلوله مگنوم .۴۴ به ژل بالستیک خواهید بود که حرکات جالبی به واسطه این برخورد در ژل ایجاد می شود که به آن سونولومینسنس گفته می شود. سونولومینسنس یا آوادرخشش در واقع زمانی روی می دهد که فرکانس های فراصوتی با شدت زیاد به سوراخی از گاز درون مایعی تزریق شده و سوراخ، فورا نابود گردد. در نتیجه این انفجار، نور متصاعد می شود.

در این راستا بد نیست بدانید که این پدیده نخستین بار در سال ۱۹۳۴ میلادی توسط فیزیک شناسان مورد آزمایش قرار گرفت تا به واسطه آن به واسطه آن بتوانند دلیل درخشش حباب ها را مشخص نمایند.

در ویدئویی که در زیر مشاهده خواهید نمود، به لطف استفاده از ژل بالستیک و دوربین های پرسرعت و همچنین هفت تیر ۴ اینچی Smith & Wesson، مدل ۶۲۹ یک تیر مسی از فاصله ۶٫۵ متری به ژل آزمایشی شلیک شده و ویدئوی آن با سرعت ۴۰ هزار فریم در ثانیه ضبط شده است. روند تشکیل حباب و انفجار نوری آن را می توانید در این تصاویر تماشا نمایید.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
آوادرخشش؛ تست جالب بالستیکی 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج