قیمت آپارتمان های کوچک در تهران
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۳۹۲۵۷
۰۹ دی ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۷
۹۹۹۱
بدون شک اگر شما هم در دسته متقاضیان مصرفی بازار خرید و فروش مسکن هستید و بیش از چند سال از آغاز پس‌انداز کردن بودجه خرید خانه‌تان نمی‌گذرد، در این صورت واحد‌های «کوچک متراژ» بازار، انتخاب اول شما خواهند بود.
روزنامه دنیای اقتصاد: بدون شک اگر شما هم در دسته متقاضیان مصرفی بازار خرید و فروش مسکن هستید و بیش از چند سال از آغاز پس‌انداز کردن بودجه خرید خانه‌تان نمی‌گذرد، در این صورت واحد‌های «کوچک متراژ» بازار، انتخاب اول شما خواهند بود.

به عقیده بسیاری از کارشناسان بازار مسکن چند سالی است که با توجه به نوسانات بخش‌های مختلف اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم، الگوی مصرفی بازار مسکن در شهرهای بزرگ به گونه ای تغییر کرده است که متقاضیان پس از چندین سال پس انداز کردن برای ورود به بازار مسکن به اجبار ابتدا به سمت خرید خانه‌های با متراژ کوچک (زیر 50 متر) روی می‌آورند.

البته به نسبت رشد 20 تا 30 درصدی قیمت خرید و فروش مسکن در کلان‌شهر تهران در سال جاری، خریداران واحدهای کوچک متراژ هم باید به همان نسبت بودجه بیشتری را صرف خرید خانه‌های با متراژ پایین کنند.

 حداقل قیمت واحدهای مسکونی زیر 50 مترمربع در بسیاری از محله‌های تهران بین 2 میلیون و 300 هزار تومان تا دو میلیون و 600 هزار تومان در هر متر مربع است که البته این قیمت بیشتر برای واحدهای چند سال ساخت است. این قیمت برای واحدهای نوساز بسته به منطقه آن بین 4 تا 5 میلیون تومان برای هر متر مربع در نوسان است.

به عنوان مثال، واحدی نوساز با 56 متر مربع زیر بنا در محله نظام آباد مترمربعی دو میلیون و 700 هزار تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است، این در حالی است که قیمت پیشنهادی واحدی نوساز با همین متراژ در یکی از شمالی‌ترین نقاط تهران، متر مربعی 8 میلیون و 200 هزار تومان است.

بسیاری از واحدهای کوچک متراژ (زیر 50 متر مربع) محله‌های مرکزی و جنوبی شهر چند سال ساخت هستند که به نظر می‌رسد به علت نیاز مالک به پول فوری برای فروش گذاشته شده‌اند؛ چرا که در کنار قیمت پیشنهادی ملک شرایط متفاوت تری همچون فروش با مستاجر، چندین میلیون پول رهن، وام مسکن یا در حال بازسازی در بخش توضیحات آنها آورده شده است.

به عنوان مثال، خانه ای 47 متری در خیابان شریعتی با 18 میلیون وام که دو سال از اقساط آن پرداخت شده است همراه با مستاجر برای فروش گذاشته است یا ملکی 36 متری در خیابان پیروزی که 10 سال از عمر آن می‌گذرد مترمربعی دو میلیون و 305 هزار تومان قیمت گذاری شده است، اما پرداخت اقساط وام 16 میلیونی و تامین 18 میلیون تومان رهن آن به عهده خریدار گذاشته شده است.

گذشته از واحدهای چند سال ساخت، واحدهای نوساز با متراژ پایین در مناطق به قیمت‌های متفاوتی بسته به منطقه قرارگیری آن در شهر به بازار فروش عرضه شده‌اند.

برای مثال واحدی 48 متری در یوسف‌آباد متر مربعی 6 میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است یا واحدی 45 متری در پونک با قیمت 4 میلیون و 400‌هزار تومان برای هر متر مربع از سوی مالک پیشنهاد شده است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:52 - 1391/10/09
آفرین مجله ایندفعه قیمت های حقیقی رو نوشتی واقعا که گرونی بیداد میکنه مردمی که مستاجرن دیگه چطوری میتونن خونه بخرن!! خدایا به هممون کمک کن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
چوب و هنر _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کالابرد_فوتر