پوشیدن لباس ساخته شده توسط زباله ها
۳۹۴۹۰۵
۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲
۲۹۷۹
یک مرد آمریکایی تصمیم گرفته با پوشیدن زباله هایی که خودش در طول ۱ ماه تولید نموده، نگرش همشهریان خود درباره تولید آشغال را تغییر دهد.
وب سایت روزیاتو - حامد آل محمد: یک مرد آمریکایی تصمیم گرفته با پوشیدن زباله هایی که خودش در طول ۱ ماه تولید نموده، نگرش همشهریان خود درباره تولید آشغال را تغییر دهد.

«راب گرینفیلد» (Rob Greenfield) که در حوزه طرفداری از محیط زیست فعالیت می کند، تصمیم گرفته در این چالش از سه قانون پیروی نماید: به تن کردن هر قطعه زباله ای که خودش تولید نموده، پوشیدن این لباس در همه مکان ها و زندگی مانند همه شهروندانی که در طول روز ۲ کیلوگرم زباله تولید می کنند.

لباسی که وی با استفاده از اشیای به درد نخور ساخته می تواند ۶۱ کیلوگرم زباله را درون خود جای دهد.
 
پوشیدن لباس ساخته شده توسط زباله ها 

وی امیدوار است بتواند با استفاده از آخرین پروژه اش «Trash Me»، اثرات انباشته شدن زباله ها را به دیگران نشان دهد. آقای گرینفیلد در این رابطه می گوید: "من درون خود چیزی مشاهده کردم و تصمیم گرفتم این چالش را شروع کنم. ظاهر من به گونه ایست که گویی زباله ها به من حمله کرده اند. این موضوع مرا اذیت نمی کند و در حال حاضر بیشتر از قبل زندگیم را دوست دارم، زیرا مردم در هر مکانی به من لبخند می زنند. آن ها هیجان زده هستند و مرتب در این رابطه از من سوال می پرسند. این ایده قصد ندارد کسی را سرزنش کند، اما مردم با دیدن آن واکنش نشان می دهند.”

طراحی این لباس بر عهده «نانسی جاد» (Nancy Judd) از گروه «Recycle Runway» بوده و ۱۲۵ ساعت زمان صرف آن شده است. لباس مذکور قرار است در نمایشگاه این هنرمند که در فرودگاه بین المللی آتلانتا قرار دارد، به علاقه مندان نشان داده شود. آقای گرینفیلد ۷۲ کیلوگرم وزن داشته و زباله ها نیز تقریبا به همین مقدار سنگین هستند.

وی درباره این لباس می گوید: "طراحی بسیار خوب انجام گرفته و وزن نیز به خوبی توزیع شده است. این لباس بیشتر شبیه فرم های مخصوص آتش نشان ها و کارگران ساختمانی است. لباس زباله ای به یک کوله پشتی نیز مجهز شده که می توان ۳۶ کیلوگرم بار را درون آن قرار داد. من به سنگین شدن آن نیز فکر کرده ام و اگر راه رفتن برایم مشکل شود، از عصا یا یکی از رهگذران کمک خواهم گرفت. به هر حال تلاش می کنم به راه خود ادامه دهم و این چالش را بپذیرم.”
 
پوشیدن لباس ساخته شده توسط زباله ها

وی این چالش را یک هفته پیش آغاز نموده و تاکنون توانسته ۳٫۶ کیلوگرم زباله را در لباس خود جای دهد.

آقای گرینفیلد با یک استودیوی مستقل به نام « LivingOne» نیز برای تهیه مستندی ۶ قسمتی از این برنامه همکاری می کند. وی در این رابطه می گوید: "این پروژه تصویری فراموش نشدنی و شوکه کننده در ذهن مخاطبان به وجود می آورد و آن ها را به تولید زباله کمتر در طول روز تشویق می کند.”

این چالش می تواند هم برای مردم عادی و هم برای طرفداران محیط زیست موثر واقع شود. این کار بر خلاف عادت های من است، زیرا در حالت عادی هیچ گاه زباله زیاد تولید نمی کنم. به هر حال من از انجام چنین کاری احساس بدی ندارم، زیرا می توانیم تاثیر مثبتی بر روند کنونی جهان داشته باشیم.”

آقای گرینفیلد تا سه هفته دیگر به این کار ادامه خواهد داد. در ادامه از شما دعوت می کنیم ویدیویی در این رابطه تماشا کنید.
 
 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
پوشیدن لباس ساخته شده توسط زباله ها 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج