نطق جنجالی آلیا در حمایت از رئیس جمهور
۴۰۱۲
۰۷ تير ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۰
۳۰۲۴۱
در صحن علنی مجلس؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برابر نطق میان دستور فاطمه آلیا که "2-2" کردن نمایندگان هنگام سخنرانی رئیس جمهور را "رذیلت" و "ظلم" خوانده بود، با فریادهای " 2-2" به اظهارات وی اعتراض کردند.
 فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور امروز سه شنبه خود فریاد های "دو- دو" نمایندگان در جلسه رای اعتماد به سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در اعتراض به اظهارات رئیس جمهور را "رذیلت" و "ظلم بزرگ" خواند و با انعکاس سخنان  رهبر انقلاب در جلسه خصوصی با نمایندگان  در این رابطه ، اعتراض نمایندگان را برانگیخت. نمایندگان با فریاد "دو- دو" اعتراض خود را بیان کردند.

شهاب الدین صدر نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بعد از محمد رضا باهنر بر عهده داشت، هنگام سخنرانی آلیا با اعتراض به وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مصلحت نبوده به ملت انعکاس داده شود، لذا چند نفر از هیئت رئیسه و نمایندگان تاثیرگذار مجلس را برای اعلام تذکر دعوت کردند.

در ادامه جلسه احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری نسبت به رفتار نمایندگان هنگام نطق آلیا گفت: روح فرمایشات مقام معظم رهبری این بود که وقتی کسی در مجلس حال صحبت کردن است، نباید نطق وی را کسی غیر از رئیس مجلس قطع کرده یا به وی اعتراض کند.

وی تاکید کرد: هیچ کس حق نداشت به نطق خانم آلیا غیر از رئیس مجلس اعتراض کند گرچه به نظر من اظهارات ایشان اشتباه بود، اما طبق نظر مقام معظم رهبری فضای آزادی بیان باید در مجلس حفظ شود و بنابراین نطق انتخابی خانم آلیا باید قرائت می شد.

توکلی اظهار داشت: به فرموده رهبر انقلاب احترام همه واجب است و هیچ کس نباید حرفش با دو-دو قطع شود و خواهش می کنم اینکار را تکرار نکنید.

توکلی افزود: رهبری مجلس را محل تضارب آرا و آزادی اندیشه می دانند.

شهاب الدین صدر در پاسخ به این تذکر گفت: تذکر شما درست بود و مخاطب فرمایشات مقام معظم رهبری نمایندگان بودند، اما مبنای فرمایشت ایشان اطلاع رسانی و اعلام عمومی نبود به همین دلیل من به خانم آلیا تذکر دادم.

منبع: خبرگزاری مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج