اردیبهشت بی‌ احمدی‌ نژاد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۴۰۱۶۳۶
۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
۱۵۳۸
مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: کنار کشیدن احمدی نژاد از انتخابات ریاست جمهوری با توصیه مقام معظم رهبری همچنان یکی بحث‌های مهم فضای سیاسی کشور است. آنگونه که از شواهد پیداست هم اصلاح‌طلبان و هم اصول‌گرایان از نیامدن احمدی نژاد خوشحال هستند و این خوشحالی را بروز می‌دهند.
مصطفی داننده در عصر ایران نوشت: کنار کشیدن احمدی نژاد از انتخابات ریاست جمهوری با توصیه مقام معظم رهبری همچنان یکی بحث‌های مهم فضای سیاسی کشور است. آنگونه که از شواهد پیداست هم اصلاح‌طلبان و هم اصول‌گرایان از نیامدن احمدی نژاد خوشحال هستند و این خوشحالی را بروز می‌دهند.
 
اصلاح‌طلبان از روز اول یعنی تیر 84 که احمدی نژاد به قدرت رسید مخالفت خود را به او ابراز می کردند. آنها در 8 سال ریاست جمهوری احمدی نژاد از صدر تا ذیل دولتش انتقاد داشتند. جناح چپ در ایران بر این باور است که سیاست‌های احمدی نژاد عامل بسیاری از مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

آنها از نیامدن احمدی نژاد خوشحال هستند. چون یکی از جدی‌ترین رقبای روحانی از صحنه خارج شده است و مردم ایران دیگر شاهد تکرار سیاست‌های به باور اصلاح‌طلبان غلط نخواهد بود.

از آن سو اصول‌گرایان که روزگاری حامی احمدی نژاد بودند هم از نیامدن احمدی نژاد خوشحال هستند و حتی می‌شود گفت خوشحال‌ترند. آنها سال‌ها از احمدی نژاد حمایت کردند و تمام قد پشت او ایستادند و تمام سرمایه خود را به پای وی خرج کردند. انتخابات سال 88 نمونه بارز آن است.

آمدن مشایی و تبدیل رابطه احمدی نژاد و مشایی به رابطه "مرید و مرادی" باعث شد اصول‌گرایان کم کم از احمدی نژاد فاصله بگیرند و حتی آیت‌الله مصباح یزدی که زمانی او را "پدر معنوی احمدی نژاد " می‌خواندند در مورد رابطه احمدی نژاد و مشایی اعلام کرد:" یک وقتی به برخی از دوستان نزدیکم گفتم که بیش از 90 درصد معتقدم که او سحر شده است! این وضعیت ابداً طبیعی نیست."

اصول‌گرایان در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و در جریان مناظره‌های انتخابات به شدت به احمدی نژاد و سیاست‌های او تاختند تا رسما مشخص شود میان رییس دولت‌های نهم و دهم و اصول‌گرایان شکاف بزرگی ایجاد شده است.

سیاست‎‌های روحانی به ویژه در زمینه هسته‌ای باعث شد تا اصول‌گرایان به این بیندیشند که برای سال 96 نامزدی رای آور به کارزار با روحانی بفرستند. در این هنگامه بود که احمدی نژاد نیز سفرهای استانی خود را شروع کرد و با این سفرهای به جریان‌های سیاسی پیام داد که آماده حضور در انتخابات است.

اصول‌گرایانی که آماده رقابت با روحانی می‌شدند ناگهان نگاهشان به سمت احمدی نژاد چرخید. اصول‌گرایان به خوبی می‌دانستند که احمدی نژاد کاندیدای رای آوری است و شاید تنها کسی باشد که توان رقابت با روحانی را داشته باشد. از همین سو برخی از راست‌گرایان اعلام کردند که احمدی نژاد نامزد مطلوب آنها برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است. این اصول‌گرایان هر نامزدی را بهتر روحانی برای ریاست جمهوری ایران می‌دانستند.

از سوی دیگر برخی دیگر از اصول‌گرایان بر این باور بودند که دیگر نمی‌شود در زمین بازی احمدی نژاد بازی کرد. آنها می‌گفتند یا باید از روحانی حمایت کنیم یا نامزد تازه‌ای را راهی کارزار انتخابات کنیم. همین حضور احمدی نژاد باعث دو دستگی در جریان اصول‌گرایان شد و این نشانه‌ای بود برای اینکه داستان وحدت اصول‌گرایان بازهم به شکست نزدیک شده است.

توصیه رهبری اما گویی جان تازه‌ای بود که به کالبد اصول‌گرایان دمیده شد. آنها حالا از احمدی نژاد رها شده‌اند و می‌توانند به صورت مستقل و با یک نامزد تماما اصول‌گرا پای به عرصه انتخابات بگذارند.

عدم حضور احمدی نژاد در انتخابات، اصول‌گرایان را از یک انشقاق بزرگ نجات داد. بسیاری از چهره‌های شناخته شده این جریان در گفت‌وگوی های خود اعلام کرده‌اند که احمدی نژاد برای آنها تمام شده است و دیگر به دنبال نامزدی تماما اصول‌گرا برای رقابت با روحانی هستند.

باید دید آنها به چه کسی به میدان خواهند آمد. قالیباف، جلیلی یا ضرغامی؟
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1395/07/17
رییس جمهوری همیشگی ما دکتر محمود احمدی نژاد بررگ مرد تاریخ, باید بیاد حتما میاد و با رای بالا,.. احمدی نجات عزیز جانمان فدایت, این کمترین ارادتی که میتونیم بهت داشته باشیم
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1395/07/17
آقا ی احمدی نژاد اصولگرا نبود وبارها گفته بود اما چرا اصولگرا ها از احمدی نژاد حمایت می کنند علتش نقاط ضعف وسایلی است که درصورت عدم حمایت احمدی نژاد از آن برگ برنده علیه آنها بهره سیاسی می برد ..
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1395/07/17
اخمدی نژاد اگر هم خودش نمیخاد بیاد باید یک نفرو که قبول داره معرفی بکنه چون چیزی حدود پانزده میلیون رای داره ...
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1395/07/17
احمدی نژاد محبوب دائمی ایرانیان..این اراجیف را سر هم نکنید روحانی هم رای نمیاره.اما ای کاش مناظره بین روحانی و احمدی نژاد میگذاشتند ....
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1395/07/17
اوفیییییییی خیییییلیییییم خوششششششش چه بهتر کیف کردممممممم جانمیییی جان دستتتتتتتت رهبری میبوسسسسسم هورررررررررراااااااا
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1395/07/17
رفت دیگه زهی خیال باطل احمدی بای بای
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1395/07/17
روحانی روحانی روحانی
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1395/07/17
احمدی نژاد دوستت داریم
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1395/07/17
من رایم بدون احمدی نژاد سفید است اگر احمدی نژاد بیان اسم احمدی نژاد روش می نویسم اگر نیاد سفید به صندوق می رود هیچ وقت رایم به روحانی نمی دهم چون اینقدر بیکاری کشیدم دارم دیوونه میشم
Iran, Islamic Republic of
02:07 - 1395/07/19
روحانی دیگه عمرا رای بیاره.دفعه اولم شانسی اومد بالا
-
04:25 - 1395/07/19
ببخشید. خیلی. ببخشید. اگه این که در باره احمدینژاد نظر دادی وقت و فکرو افکار و خانندهگا نت را متوجه سا ختن اقتصاد مملکتت میکردی. بهتر نبود. اخه اینهمه خودتو سر کار گزاشتی که چند نفر رو از احمدینژاد. بد بین بکنی که چه. بره جانم فکر نان باش که خر بزه اب است. وسلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر