استقبال از فیلم کارگردان ایرانی در آمریکا
۴۰۲۱۸۸
۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
۱۴۹۴ 
«زیر سایه» از امروز در سینماهای آمریکای شمالی به روی پرده‌ی سینماها رفته است. فیلمی در ژانر وحشت و به زبان فارسی که توسط بابک انوری فیلمساز ایرانی ساکن انگلستان ساخته شده است.
مجله دنیای تصویر: «زیر سایه» از امروز در سینماهای آمریکای شمالی به روی پرده‌ی سینماها رفته است. فیلمی در ژانر وحشت و به زبان فارسی که توسط بابک انوری فیلمساز ایرانی ساکن انگلستان ساخته شده است.
 
استقبال از فیلم کارگردان ایرانی در آمریکا

نکته‌ی قابل توجه واکنش مثبت اکثریت منتقدان به این فیلم ترسناک فارسی است. منتقدان رسانه‌های معتبری چون توتال فیلم، لس‌آنجلس تایمز، امپایر و وبسایت راجر ایبرت به فیلم امتیاز کامل داده و آن را یکی از بهترین آثار امسال خوانده اند. ورایتی، هالیوود ریپورتر، نیویورک تایمز و اسکرین هم از جمله دیگر نشریاتی هستند که ساخته‌ی انوری را حسابی تحسین کرده و تحت تاثیر این فیلم ترسناک ارزان قرار گرفته اند. تا حدی که می‌توان وضعیت «زیر سایه» را با فیلم موفق «بابادوک» در سال ۲۰۱۴  مقایسه کرد.

داستان «زیر سایه» در سال‌های پایانی دهه‌ی شصت شمسی و در تهران اتفاق می‌افتد. هم‌زمان با موشکباران، مادری با دختر کوچکش در خانه تنها می‌مانند. چون پدر خانواده که پزشک است به جبهه اعزام شده. در همین حال برخورد یک موشک عمل نکرده باعث وقوع اتفاقاتی فراطبیعی در خانه می‌شود.

«زیر سایه» اولین بار در جشنواره‌ی ساندنس سال گذشته به نمایش در آمد و با وجود ناشناخته بودن عوامل تولید، واکنش‌های مثبت درون جشنواره زمینه‌ی توجهات بیشتر به فیلم را فراهم کرد و وبسایت نتفلکیس هم حق پخش فیلم را خرید.

«زیر سایه» از سوی انستیتوی فیلم بریتانیا برای رقابت در بخش فیلم‌های خارجی زبان اسکار معرفی شده. با توجه به استقبال منتقدان، می‌توان جدی‌تر از قبل روی شانس این فیلم حساب باز کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج