آیت‌الله هاشمی:«رستاخیز» مشکلی برای اکران ندارد
۴۰۲۵۴۴
۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰
۱۷۱۰
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فیلم رستاخیز مشکل خاصی برای اکران عمومی نداشته و امیدوارم با تدبیر و راهنمایی های رئیس جمهوری و درایت و قاطعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هر چه زودتر، موانع اکران عمومی آن در داخل و خارج از کشور رفع شود.
خبرگزاری ایرنا: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فیلم رستاخیز مشکل خاصی برای اکران عمومی نداشته و امیدوارم با تدبیر و راهنمایی های رئیس جمهوری و درایت و قاطعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هر چه زودتر، موانع اکران عمومی آن در داخل و خارج از کشور رفع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، فیلم سینمایی رستاخیز روایتگر وقایع و حماسه باشکوه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و عاشورای حسینی است که پس از گذشت سال ها از زمان تولید، هنوز اجازه نمایش عمومی پیدا نکرده است.

این فیلم در ششمین روز از ایام ماه محرم، در محل دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور احمدرضا درویش، کارگردان و علی قائم مقامی، مدیر تولید، برای آیت الله هاشمی رفسنجانی به نمایش درآمد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جاودانگی و ماندگاری آثار فاخر فرهنگی، هنری را امتیاز بزرگ این آثار نسبت به سایر اقدامات تبلیغی و فرهنگی در جامعه ذکر کرد و خطاب به احمدرضا درویش، گفت: سوابق شما نشان می دهد که خالق آثار خوبی در عرصه هنر و فیلم سازی هستید.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه هنرمندان متعهد با روح لطیف و ظرافت های هنرمندانه خود، در خدمت رشد، ترویج و تعالی فرهنگ، ادب و تاریخ کشور هستند، افزود: باید هنرمندان دلسوز، همواره مورد حمایت و قدردانی قرار گیرند.

قبل از نمایش فیلم نیز، آقایان درویش و قائم مقامی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیداری کوتاه و صمیمی داشتند.

کارگردان فیلم رستاخیز در این دیدار، از نقش روشنگر، هنرشناسی و شخصیت دینی و فرهنگی هاشمی رفسنجانی تجلیل کرد.

وی با نقل خاطره ای از دیدار خود به اتفاق مرحوم زنده یاد سیف الله داد، کارگردان مطرح سینمای ایران با هاشمی رفسنجانی در دوران ریاست جمهوری خود گفت: در آن ملاقات، با خصوصیات و روحیات باز، والا و ادیبانه جناب عالی در مواجهه با هنر و هنرمندان آشنا شدیم.

احمدرضا درویش خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: «هنرمندان همواره از ارشادات و راهنمایی های شما در عرصه فرهنگ و هنر و مسائل دینی استفاده کرده اند و به همین دلیل نیز بسیار مایل بودیم فیلم رستاخیز در حضور جناب عالی به نمایش درآید.»

وی همچنین گزارشی از فرایند چگونگی شروع به ساخت و تکمیل فیلم سینمایی رستاخیز را که نمایشگر بخشی از حماسه پرشور حسینی در کربلا و مصائب خاندان اهل بیت(ع) برای شیعیان و آزادگان در داخل و حتی خارج از کشور است، ارائه داد و گفت: متأسفیم که پس از گذشت سال ها، به رغم اخذ استفتائات و تأیید بسیاری از بزرگان و مراجع دینی، هنوز اکران عمومی فیلم مقدور نشده است.

وی نظر هاشمی رفسنجانی در مورد این فیلم را جویا شد و درخواست کرد، وی ضمن اظهار نظر خود، نسبت به رفع موانع و مشکلات نمایش آن برای عموم در داخل و خارج از کشور اقدام کند.
 
در پایان نمایش فیلم، هاشمی رفسنجانی یک جلد نهج البلاغه نفیس به احمدرضا درویش، خالق فیلم سینمایی رستاخیز اهدا کرد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج