واکنش فعالترین فلز دنیا به اشتعال
۴۰۳۰۳۳
۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۹
۶۲۶۰
مواد و عناصر زیادی در طبیعت وجود دارند که هر یک در مواردی خاص به کار می آیند. یکی از آن ها فلز «سِزیُم» است که در سوخت سفینه های فضایی، دستگاه های دارای تشعشع که برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرند و ساعت های اتمی، به کار گرفته می شود.
وب سایت روزیاتو - حامد آل محمد: مواد و عناصر زیادی در طبیعت وجود دارند که هر یک در مواردی خاص به کار می آیند. یکی از آن ها فلز «سِزیُم» است که در سوخت سفینه های فضایی، دستگاه های دارای تشعشع که برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرند و ساعت های اتمی، به کار گرفته می شود.
 
علاوه بر موارد ذکر شده، فلز «سِزیُم» هنگام اشتعال و انفجار زیباترین واکنش را از خود نشان می دهد و از این نظر بسیار خاص جلوه می کند.

عنصر مورد نظر ما یکی از اصلی ترین اعضای جدول تناوبی  به شمار می رود و به عنوان فعال ترین و نرم ترین فلز جهان شناخته می شود. سِزیُم در دمای منفی ۱۱۶ درجه سانتیگراد قابل انفجار است و در هوا مشتعل می گردد. منابع بسیار کم این فلز، گرانی آن را در پی داشته و قیمتش را حتی از طلا نیز بیشتر کرده است. اما این موارد علت پرداختن ما به این عنصر نیست.

در ادامه ویدیویی را مشاهده خواهید نمود که انفجار و اشتعال سِزیُم را به تصویر می کشد. همانطور که مشاهده می کنید، واکنش این فلز بسیار زیبا و جالب توجه است و به سرعت شعله ور می گردد. از شما دعوت می کنیم به تماشای ویدیو بنشینید و از آن لذت ببرید.

 
در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
واکنش فعالترین فلز دنیا به اشتعال 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج