اهدای جایزه بنیاد فیلم بریتانیا به یک سیاهپوست
۴۰۶۲۴۸
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
۱۴۱۲
استیو مک‌کوئین، فیلمساز اسکاری و هنرمند تحسین شده معاصر اولین کارگردان یا تهیه‌کننده سیاهپوستی است که این جایزه معتبر را دریافت می‌کند.
خبرگزاری صبا: استیو مک‌کوئین، فیلمساز اسکاری و هنرمند تحسین شده معاصر اولین کارگردان یا تهیه‌کننده سیاهپوستی است که این جایزه معتبر را دریافت می‌کند.
 
جایزه عضویت بنیاد فیلم بریتانیا برای اولین بار به یک سیاهپوست اهدا شد 
 
استیو مک‌کوئین، فیلمساز و فیلمنامه‌نویس در روز شنبه جایزه عضویت بنیاد فیلم بریتانیا را از دست دوست و همکار خود، مایکل فسبندر در مراسمی پرستاره که به این دوره از جشنواره فیلم لندن پایان داد دریافت کرد. مک‌کوئین اولین کارگردان یا تهیه کننده سیاهپوستی است که این جایزه افتخاری صنعت سینما را دریافت کرده است.

کارگردان «دوازده سال بردگی» این دستاورد خود را به همراه همسر تهیه‌کننده‌اش، بیانکا استیگتر و دوستان و خانواده خود در مهمانی شام با حضور ستارگانی چون آلیشیا ویکاندر، گوگو امباتا-را، آنا فریل، لیلی جیمز، دیوید تننت و مایکل شین که مراسم اعطای جوایز را میزبانی کرد جشن گرفت.

مک‌کوئین که در لندن به دنیا آمده و بیشتر با داستان حماسی خود درباره تقلای یک برده برای آزادی در دوران پیش از جنگ داخلی آمریکا در میان هواداران شناخته می‌شود با دریافت این جایزه به جمع دارندگان آن، از جمله کیت بلانشت که سال گذشته . استفن فریرز کارگردان که در سال 2014 این جایزه را از آن خود کردند، اضافه شد. پیش از آن سر کریستوفر لی توانست این جایزه معتبر را بدست آورد.

مک‌کوئین ضمن دریافت جایزه، تنوع‌طلبی را تشویق کرد و خود را مردی از طبقه کارگر توصیف کرد. او گفت: "دوچیز وجود دارد که من واقعا می‌دانم. یکی اینکه من سیاهپوست هستم و دومی اینکه من یک لندنی هستم. چیزهای دیگر را نمی‌دانم. اما این را می‌دانم که من امکان کند و کاو و بی‌مهابا بودن و دست به تجربه و آزمایش زدن را با نرفتن به دانشگاه برای خود فراهم کردم."

او ادامه داد: "من آزادی تجربه کردن را داشتم... به نظرم وظیفه ما افراد حاضر در این سالن این است که درها را برای کسانی که با همه شانس‌ها روبه‌رو نیستند باز نگه داریم."
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج