مزرعه تخت سنگ در پارک ایالتی هیکوری ران
۴۰۶۸۷۱
۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶
۲۳۶۵
پارک ایالتی هیکوری ران در شمال شهر کربن، در فلات پوکونو در شمال شرقی پنسیلوانیا یکی از قابل توجه ترین ویژگی های زمین شناسی را در این ایالت دارد.
برترین ها: پارک ایالتی هیکوری ران در شمال شهر کربن، در فلات پوکونو در شمال شرقی پنسیلوانیا یکی از قابل توجه ترین ویژگی های زمین شناسی را در این ایالت دارد. این منطقه بستر بزرگی به طول 120 در 550 متر است و حداقل 4 متر عمق دارد و پر از سنگ هایی است که بیشتر آن ها اندازه معمولی کمتر از 1.2 متر قطر دارند، هرچند قطر بعضی از آن ها بیش از 7.5 متر هم می رسد.
 
این مزرعه سنگ واقعا تمیز است به این معنی که هیچ دیگری مثل شن و ماسه یا خاک رس بین سنگ ها را پر نکرده است و اگر از نزدیک گوش کنید می توانید گاهی صدای جریان آب را زیر سنگ ها بشنوید. مرز این محدوده نامنظم است اما سطح آن به طرز شگفت انگیزی صاف است. سنگ ها عمدتا از جنس ماسه سنگ قرمز و کنگلومرای قرمز با کوارتز سفید هستند.
 
اعتقاد بر این است که این محدوده محصول یخبندان و حدود 20 هزار سال پیش شکل گرفته است و از آن زمان تاکنون تقریبا بدون تغییر باقی مانده است و یک اثر واقعی از گذشته به شمار می رود. سنگ ها از کوه های اطراف براثر چرخه ذوب و انجماد مستمر شکسته و جدا شده اند. در طول تابستان آب به میان این سنگ های متخلخل تراوش می کرد و زمستان یخ می زد. آب یخ زده حجیم می شد و نیروی قدرتمند کافی برای شکستن سنگ ها را فراهم می کرد. هنگامی که یخچال های طبیعی ذوب شدند، آب ذوب شده قلوه سنگ ها را حمل می کرد و آن ها را روی دره ذخیره می کرد. این فرآیند در یک دوره چندهزار ساله اتفاق می افتاد و در نتیجه آن زمین بزرگی از تخته سنگ که امروزه مشاهده می شود، شکل گرفت. هنگامی که یخچال های طبیعی پنسیلوانیا ناپدید شدند و هوا گرم شد همه جنبش ها متوقف شد و این سنگ ها به مدت ده ها هزار سال ثابت ماندند.این منطقه به عنوان نشانه ملی طبیعی در سال 1967 تعیین شد.
 
مزرعه تخت سنگ در پارک ایالتی هیکوری ران 
 
مزرعه تخت سنگ در پارک ایالتی هیکوری ران 
 
مزرعه تخت سنگ در پارک ایالتی هیکوری ران 
 
مزرعه تخت سنگ در پارک ایالتی هیکوری ران 
 
مزرعه تخت سنگ در پارک ایالتی هیکوری ران 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج