آپارات درباره شکایت صدا و سیما چه می گوید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۴۰۸۲۶۷
۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۷
۳۳۸۴
بسیاری از فعالان IT ایران به رویکرد اخیر صداوسیما در محدود کردن فعالیت‌های اینترنتی شرکت‌های داخلی، واکنش نشان داده‌اند و حالا مدیر آپارات به اظهارات مدیر مالکیت معنوی صداوسیما واکنش نشان داده است.
مجله دیجی کالا - چند روز پیش خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حاکی از شکایت صداوسیما از سرویس آنلاین آپارات بود. متعاقب آن اپلیکیشن‌های آپارات از کافه بازار حذف شدند. در مدت زمان اندکی که از انتشار این خبر می‌گذرد، بسیاری از فعالان IT ایران به رویکرد اخیر صداوسیما در محدود کردن فعالیت‌های اینترنتی شرکت‌های داخلی، واکنش نشان داده‌اند. حالا مدیر آپارات به اظهارات مدیر مالکیت معنوی صداوسیما واکنش نشان داده است. در ادامه با جزییات بیش‌تری به این موضوع پرداخته شده است.

از روز یکشنبه ۲۵ مهر، شکایت صداوسیما از آپارات به موضوعی داغ در رسانه‌های ایران تبدیل شد. ماجرا از این قرار است که سازمان صداوسیما از سایت «آپارات»، «آپارات کودک» و سایت سینمای خانگی آپارات، «فیلیمو» شکایت کرده است. برای این‌که بیشتر در جریان این موضوع قرار بگیرید، اول از همه درباره‌ی دلایل شکایت صداوسیما بخوانید:

یک روز پس از این‌که موضوع شکایت صداوسیما از آپارات رسانه‌ا‌ی شد، این نهاد به سکوت خود پایان دارد. مدیر مالکیت فکری و حقوق بین‌الملل سازمان صداوسیما در این‌باره اظهارنظر کرد. این مقام مسوول می‌گوید شکايت مذکور مربوط به سال گذشته است. مدیر مالکیت فکری و حقوق بین‌الملل سازمان صداوسیما دو دلیل عمده را برای شکایت از آپارات برشمرده:

۱) نقض حقوق مالکيت فکری سازمان صداوسیما

۲) عدم اخذ مجوزهای لازم از سازمان صداوسیما برای فعاليت در عرصه‌ی صوت و تصوير فراگیر در فضای مجازی

حالا مدیر آپارات به اظهارنظر این مسوول صداوسیما واکنش نشان داده است. محمد جواد شکوری مقدم، مدیر آپارات به دلیل اصلی شکایت صداوسیما پرداخت و گفت: «موضوع و جزییات شکایت که در شعبه‌ی ١٢ دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح‌ شده، امری قضائی است و نه رسانه‌ای. این‌جانب دیروز با حضور در شعبه مذکور به‌طورکلی از مفاد شکایت آگاه شدم و توضیحاتی دراین‌باره به مقام محترم قضائی ارائه دادم و ان‌شاءالله در آینده‌ی نزدیک، دلایل قانونی و مستندات لازم در لایحه‌ای از سوی وکیل این‌جانب به شعبه‌ی ١٢ تقدیم خواهد شد.»

در ادامه مدیر آپارات به مجوزها و دستاوردهای این شرکت و سرویس آپارات پرداخت. او در بخشی از صحبت‌هایش گفت:
 
«اما درباره‌ی نقض حقوق مالکیت فکری سازمان و نداشتن مجوزهای لازم، ضمن جلب‌توجه شما به قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مفاد ماده‌ی ٢ آن و همچنین مفاد آیین‌نامه سازمان‌دهی و توسعه‌ی رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دیجیتال، موضوع تصویب‌نامه‌ی مورخ ۱۳۸۹/۰۸/۰۳ هیات وزیران به اطلاعتان می‌رسانم.
 
سایت آپارات و شرکت متولی آن، به‌جز مجوزهای دیگر دارای مجوز رسانه کاربرمحور موضوع ماده ٢ آیین‌نامه مذکور از مرکز رسانه‌های دیجیتال بوده ضمن آنکه در جشنواره‌ی تولید محتوای دیجیتال که در شهریورماه امسال برگزار شد، ازسوی معاون محترم وزارت ارشاد و رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آقای موسویان، سایت آپارات به‌عنوان پربیننده‌ترین رسانه دیجیتال ایرانی اعلام شد. مضافا آن‌که در همان جشنواره، رئیس محترم بنیاد علمی نخبگان، آپارات و استارت‌آپ‌های دیگر ایرانی را جزء هفت رتبه‌ی اول الکسا در ایران معرفی کردند. به‌جز این، سایت فیلیمو نیز دارای مجوز سامانه نمایش درخواستی VOD از سازمان سینمایی و امور وزارت ارشاد است.
 
بنابراین فعالیت‌های این مجموعه تماما منطبق بر قوانین و مقررات جاری کشور و دارای مجوز است. آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در مصاحبه‌ی مورخ ٢٣ مهر خود درباره‌ی سایت‌های آپلود فیلم و آثار تصویری نکاتی را مطرح کردند از جمله «باید کسانی که اجازه دارند در این سایت‌ها فیلم آپلود کنند، مشخص باشند» که در سایت کاربرمحور آپارات این نکته مهم رعایت می‌شود و همچنین ایشان درباره عملکرد این سایت‌ها نیز بیان کرده‌اند وظیفه و مسئولیت با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و همچنین درباره‌ی مفهوم صوت و تصویر فراگیر گفتند اختلاف‌نظرهایی وجود دارد که در حال بحث و گفت‌وگو درباره آن‌ها هستیم.»

شکوری مقدم همچنین به صحبت‌های مدیرکل مالکیت فکری و حقوق بین‌الملل سازمان صداوسیما واکنش نشان داد و تاکید کرد:

«برایند کلی مجموعه‌ی این موارد و نیز مقررات مندرج ذیل سایت آپارات بیانگر این امر است که مسئولیت تخلفات احتمالی محتوای ویدیو بارگذاری‌شده با آپلود‌کننده‌ی آن است و مسئولیت سایت به‌طور خلاصه طبق قوانین و مقررات جاری محدود به حذف ویدئو از سایت به دستور مراجع قضائی و قانونی ذی‌ربط ازجمله کمیته‌ی مصادیق جرائم رایانه‌ای یا درخواست‌کننده‌ای است که حق کپی‌رایت وی یا سایر حقوق قانونی وی ازسوی آپلودکننده نقض شده باشد.
 
اما تاکنون سازمان صداوسیما باوجود حضور در کمیته مصادیق نه از طریق کمیته و نه رأسا هیچ اخطار یا نامه یا درخواستی برای حذف ویدئویی که آن را ناقض حق کپی‌رایت خود می‌داند، به سایت آپارات ارسال نکرده‌اند. جالب آنکه تعدادی از شبکه‌های صداوسیما و برنامه‌های آن‌ها راسا درخواست ایجاد کانال اختصاصی بروی سایت آپارات را داشته‌اند.»

مدیرکل مالکیت فکری و حقوق بین‌الملل سازمان صداوسیما در انتهای مصاحبه‌ی خود اعلام کرده‌اند مقدمات جلوگیری از چنین تخلف‌هایی در سرویس‌های خارجی نیز در اداره کل مالکیت‌های فکری سازمان فراهم شده و در آینده از نقض حقوق مالکیت فکری سازمان به‌وسیله‌ی آن‌‌ها جلوگیری خواهد شد.
 
توجه به منافع ملی و رسم مروت ایرانی ایجاب می‌کرد برای احقاق حق اول سراغ سرویس‌های خارجی قدرتمند و جهانی می‌رفتند و پس از غلبه بر ایشان از سایت‌های داخلی چون آپارات شکایت می‌کردند.

درخصوص موضوع شکایت اخیر صداوسیما، می‌بینیم که کانال‌های تلگرام و اینستاگرام در شبکه‌های صدا وسیما تبلیغ می‌شود. حال آنکه تمامی این محتواها بدون اخذ مجوز قانونی  و رعایت حقوق مالکیت معنوی بروی آنها قرار دارد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1395/07/29
صدا و سیما خودش بزرگترین ناقض حق کپی رایت تو دنیاس
حق باشگاه ها از پخش تلویزیونی و تبلیغات نمیده چون زورش زیاده
هر فیلم خارجی رو که بخواد بدون پرداخت حق کپی رایت پخش میکنه
حالا جالبه که از یه سایت شکایت کرده
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1395/07/29
واقعا متاسفم.وقتی سایتی در ایران کار میکنه و تمام ضوابط اخلاقی و فرهنگی رو هم رعایت میکنه چه معنی داره صدا و سیما ازش شکایت میکنه.یعنی اگر در سایتهای معروف بریم و این همه داریم دم از تهاجم فرهنگی میزنیم این فقط نشون دهنده اینه که صدا و سیما فکر کرده صاحب کل شبکه های ایرونی باید باشه.خیر گذشت اون زمون.الان شما اپارات رو هم تخته کنید.مردم خوب میرن جای دیگه و اونجا رو که خارج از ایرانه میخواهید چیکار کنید.این بود حمایت از تفکر اسلامی.همون بهتر که این سایت رو هم ببندید.اینجوری خیال نخبه ایرونی راحته راحت میشه که ایران جای کار کردن نیست. و میره مثل بقیه که رفتن.صدا و سیما بمونه با شبکه هاش.ببینیم چقدر دیگه میتونه ادامه حیات بده بدون رقیب و با بودجه هزاران میلیاردی بیت المال.والسلام
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1395/07/29
تا زمانی که چنین افراد کوته فکری در رأس صدا و سیما هستن،پیشرفت همین قشر هم مثل حرکت لاک پشته.
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1395/07/29
ای کاش که
روزی برسد که دورغ ممنعشود انشاالا این اتفاق نمی افتد نااقا. نیاد به امید ان روز.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو