آغاز ارسال اخطار کتبی به منازل سربازان غایب
۴۰۹۰۲۵
۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
۷۷۸۰
جانشین سازمان وظیفه عمومی با اعلام خبر ارسال اخطاریه کتبی به منازل سربازان غایب از اول آبان، گفت: اگر مشمولان غایب به مهلت مقرر در اخطاریه توجه نکرده و برای تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام نکنند، تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر می‌شوند.
خبرگزاری تسنیم: سردار ابراهیم کریمی؛ جانشین سازمان وظیفه عمومی با اشاره به آخرین آمار مشمولان غایب ثبت نام کرده در طرح پرداخت جریمه نقدی غیبت، اظهار کرد: به دنبال اجرای مرحله اول و دوم طرح پرداخت جریمه غیبت مشمولان، تا امروز حدود 140 هزار نفر برای بهره‌مندی از این امکان در دفاتر پلیس + 10 ثبت نام کرده‌اند و روند ثبت نام متقاضیان همچنان ادامه دارد.

ثبت نام 140 هزار نفر در طرح جریمه غیبت

جانشین سازمان وظیفه عمومی با اشاره به اعزام داوطلبانه تعداد زیادی از مشمولان غایب در سال جاری افزود: ما در خلال اجرای این طرح اطلاع‌رسانی کاملی به تمام مشمولان غایب اعم از غایبین کمتر از 8 سال و بیشتر، انجام دادیم که به دنبال اطلاع‌رسانی‌های انجام شده تعدادی برای پرداخت جریمه غیبت مراجعه کرده و عده زیادی نیز برای اعزام به خدمت سربازی داوطلب شدند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان وظیفه عمومی بر اساس تکلیف قانونی خود باید نسبت به ساماندهی مشمولان غایب اقدام کند، از مشمولان غایب خواست تا هرچه سریعتر تکلیف وضعیت خدمتی خود را روشن کنند.

آغاز ارسال اخطار کتبی به منازل سربازان غایب از امروز


کریمی گفت: از سوی دیگر، در سال جاری ستاد فراخوان مشمولان غایب تشکیل شد تا هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی این دسته از مشمولان اقدام کند؛ لذا بعد از فرصت اولیه داده شده به این دسته از مشمولان، اخطاریه اول به صورت پیامکی برای تمام مشمولان غایب فرستاده شد و قرار است از ابتدای آبان ماه (امروز) نیز اخطاریه‌های کتبی به منازل مشمولان غایب ارسال شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی با تاکید بر اینکه تا پایان سال قطعاً تکلیف تمام مشمولان غایب مشخص خواهد شد، در خصوص واکنش این سازمان در قبال عدم توجه مشمولان غایب به مهلت مقرر داده شده در اخطاریه‌های کتبی ارسال شده برای آن‌ها اظهار کرد: بر اساس ماده 58 قانون، اگر مشمولان غایب به مهلت مقرر در اخطاریه توجه نکرده و برای تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام نکنند، تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر می‌شوند، چراکه شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب از موارد تصریح شده در ماده 58 قانون است.

ثبت نام روزانه 2 هزار نفر برای پرداخت جریمه غیبت


وی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان وظیفه عمومی به صورت تعاملی با مشمولان غایب ارتباط برقرار کرده‌ و پیگیر تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آن‌ها است، افزود: سال گذشته، تعداد سربازان مشمول طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی، حدود یک میلیون و 500 هزار نفر بود که حدود 320 هزار نفر در سال گذشته و حدود 140 هزار نفر تا امروز در این طرح ثبت نام کرده اند.

کریمی در پایان با اشاره به ثبت نام روزانه 2000 نفر برای شرکت در طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی، از بعید بودن امکان تمدید طرح فوق در بودجه سال 97 خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استقبال خوبی از این طرح انجام گرفت لازم است تا مشمولان غایبی که قادر به استفاده از شرایط مذکور این طرح هستند، از این فرصت استفاده کنند چراکه ممکن است هیچ وقت دیگر چنین فرصتی برای آن‌ها فراهم نشود؛ ما فکر می‌کنیم به اندازه کافی فرصت در سال‌های 94 و 95 به مشمولان غایب داده شده و حتی تسهیلاتی هم برای پرداخت جریمه غیبت در نظر گرفته شد لذا بعید است این امکان برای سال 96 ادامه یابد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1395/08/01
سلام
تحت تعقیب و دستگیر میشوند!!؟؟؟
که چی؟
فردی که 40 سال دارد و زن و بچه و مشکلات اقتصادی و دغدغه های زندگی؛ کارتان نتیجه معکوس دارد....
این افراد حتی دل خوشی برای زندگی هم ندارند....
شماها هم به این افراد فشار وارد کنید تا نتیجه اش ببینید و عبرت بگیرید چرا که از تاریخ شماها عبرت نمیگیرید....
خیلی از حکومتها در اواخر عمرشان به ملتشان فشار وارد میکنند...
تاریخ قضاوت خواهد کرد...
اللهم عجل لولیک الفرج
یا حق
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1395/08/01
چرا تواین چندین سال به فکردستگیری نبودید!!!ملت ....نیستن فقط بخاطرپوله این هم فشار همین؛1500000نفرغایب×میانیگین 15میلیون تومان =2میلیاردوپانصدمیلیون تومان میشود!!!این همه پولوبگیریدبخوریدخداهیچوقت ازتون نگذره.....
فقط اومدین ملتو......
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1395/08/01
..
سربازی اجباری باید لغو بشه
....
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1395/08/01
تو این اوضاع قوز بالا قوزه
کسی که اجباری بره سربازی در حالی که آقازاده ها سربازیو میخرن یا فقط اسما میرن سربازی همه رو به کشتن میده میشه نیروی انتحاری دشمن میشه کسی که میزنه سیم آخر
بابد قبول کنیم که ایران متمدن شده و سربازی اجباری
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1395/08/01
... جوونا اینقد بدبختی تو زندگی دارند ک این خدمت سربازی پیشکش پاشیم بیایم دوسال ... بعدشم بیکارو علاف بگردیم دنبال کار او کو کار.بابا جمعش،کنید این خدمت سربازیو این دیگه چیه ای بابا ....
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1395/08/01
خدا ازتون نگذره که اینقدر .......
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1395/08/01
دو و نیم میلیون نفر غایب یعنی دو و نیم میلیون جوان معترض خالص و تام به قانون سربازی اجباری که اعتراض رو به مرحله اجرا در آوردن
Iran, Islamic Republic of
04:13 - 1395/08/03
سلام .جناب سردار ما بیچاره ها چوارباید بکنیم که پول نداریم بخریم ونمیتونیم خدمت هم بریم..من با34سال سن ویک بچه وکرایه خونه شما چه توقعی داری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج