مصباح یزدی: رهبری از ما راضی نباشند اعتبار نداریم
۴۱۰۲۱۳
۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۷
۱۳۲۷
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: در همه کشورهای متمدن نخستین وظیفه حاکمان حفظ امنیت است؛ امنیت از این حیث اهمیت دارد که بی‌توجهی به آن موجب ضایع شدن حقوق همه مردم می‌شود.
خبرگزاری ایلنا: آیت‌الله مصباح یزدی امروز در دیدار فرمانده ناجا، گفت: خدای متعال را شاکریم که ما را در زمانی خلق کرد که انقلاب اسلامی در همین عصر برقرار شد، انقلابی که در راس آن نایب امام زمان (عج) است و وظیفه همه ماست که هر چه بیشتر قدردان این انقلاب بوده و آنچه که از دستمان بر می‌آید به عنوان شکر انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در همه کشورهای متمدن نخستین وظیفه حاکمان حفظ امنیت است گفت: امنیت از این حیث اهمیت دارد که بی‌توجهی به آن موجب ضایع شدن حقوق همه مردم می‌شود.

آیت‌الله مصباح یزدی افزود: امنیت در کشور ما با سایر کشور‌ها متفاوت است از این رو که امنیت در کشور ما تنها امنیت فیزیکی و مادی نیست، بلکه اخلاقی است و سایر رشته‌های امنیت که در اسلام متبلور است را در بر می‌گیرد و این موجب شده تا کار پلیس کشور ما چندین برابر پلیس‌های جهان باشد.

وی افزود: مسئولان نیروی انتظامی دغدغه مسائل اخلاقی و اجتماعی دارند و این تفاوت پلیس جمهوری اسلامی ایران نسبت به پلیس سایر کشورهاست.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در سایر کشور‌ها، پلیس در قانونی که سیال و قابل تغییر است، نیروی رئیس جمهور و یا وزیر کشور محسوب می‌شود، اما در ایران مأموران نیروی انتظامی خود را فرمانبردار مقام معظم رهبری می‌دانند که نایب امام معصوم (ع) است و این افتخار بزرگی برای قوای مسلح کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: البته این وظیفه سنگینی است که پلیس بر دوش می‌کشد اما از این انرژی مثبت، هیچ‌گاه احساس ضعف نمی‌کند و ما این مقام را تبریک و به شما غبطه می‌خوریم که از آن محروم هستیم.

مصباح یزدی گفت: مسئولان ناجا، پاک‌ترین انسان‌ها هستند و باید بدانند فرمانده ما فرمانده کل قواست و باید از او تبعیت کنیم که اگر راضی نباشند هیچ اعتباری نداریم.

وی ادامه داد: از نعمت‌های بزرگ خدا این است که بعد از تشکیل دولت اسلامی نیروی انتظامی با آموزه‌های دینی آشنا شده و رهبر معظم انقلاب از ابتدای تشکیل این نهاد، همیشه سعی و کوشش داشتند تا این نیرو در سایه ارزش‌های اسلامی برای ایجاد نظم و امنیت مادی و معنوی تلاش کنند.

استاد حوزه علمیه گفت: بحمدالله تا جایی که اطلاع دارم بسیار افراد شایسته، برجسته، دلسوز و وظیفه‌شناس در نیروی انتظامی به کار گمارده شده‌اند و برای یکایک آن‌ها باید خدا را شکر کرد که اگر نبودند مانند کشورهای همسایه همانند عراق، افغانستان، لبنان، سوریه، بحرین و یمن مشخص نبود چه اتفاقی می‌افتاد.

وی افزود: در کشور اسلامی که در راس آن نایب امام زمان (عج) حاکم است نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به عنوان بخشی از کارگزاران در موقعیتی سخت قرار دارد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج