محمد یعقوبی «ماه در آب» را اجرا می‌کند
۴۱۱۰۳۹
۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
۱۴۶۶
محمد یعقوبی به زودی نمایش «ماه در آب» را پس از 10 سال دوباره اجرا می‌کند.
خبرگزاری ایسنا: محمد یعقوبی به زودی نمایش «ماه در آب» را پس از 10 سال دوباره اجرا می‌کند.
 
یعقوبی پس از یک دهه «ماه در آب» را اجرا می‌کند

این نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگویی با ما بیان کرد: از ۲۳ آبان‌ماه نمایش «ماه در آب» را که اولین بار سال ۸۵ در سالن سایه تئاترشهر اجرا کردم، در تئاتر باران با تغییراتی در متن و گروه بازیگران به صحنه می‌برم.

وی با اشاره به این که گروه نمایشی ماه در آب این روزها در حال تمرین است، افزود: ۱۰ سال قبل که این کار را اجرا کردیم در دوره‌ای بودیم که می‌گفتند به دلیل این که گروه‌های زیادی در نوبت اجرا هستند، نمی‌توانید مدت زیادی نمایش را به صحنه ببرید. به همین دلیل با وجود استقبال خوبی که شد، فقط حدود ۲۰ شب اجرا داشتیم و این موضوع از دلایلی است که دوباره سراغ اجرای این اثر رفتم.

یعقوبی با اشاره به این که با توجه به تغییر سلیقه‌اش در این سال‌ها جزئیاتی را در متن نمایشنامه تغییر داده است، گفت: سعید چنگیزیان و امیرحسین حسینی در اجرای قبلی این اثر بازی داشتند که الان حضور ندارند و «ماه در آب» با بازی ناهید مسلمی، آیدا کیخایی، علی سرابی، فهیمه‌ امن‌زاده، مهدی کوشکی و یک بازیگر دیگر که هنوز قطعی نیست، اجرا می‌شود؛ ضمن این که باران خیام وقار کاشانی و آهو شاهسون نیز به عنوان دو بازیگر خردسال در این نمایش یک شب درمیان بازی می‌کنند.  

به گفته‌ی وی، «ماه در آب» درباره‌ی زنی به نام آی‌سودا و از زبان شخصی به نام باران است که ماجراهایی از گذشته‌ی یک زندگی‌ را روایت می‌کند.

«ماه در آب» در زمان اولین اجرای خود جایزه بهترین بازیگری زن را برای ناهید مسلمی از جشن انجمن بازیگران خانه تئاتر به همراه داشت و متن این نمایشنامه هم کاندیدای دریافت جایزه از کانون ملی منتقدان شده بود.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج