قیمت سکه پرواز کرد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۴۱۶۵۷۴
۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۸
۲۰۶۱
روز چهارشنبه، روز اوج‌گیری سکه و آرامش دلار بود. در پنجمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی با 9 هزار تومان افزایش یک کانال بالا رفت و به قیمت یک میلیون و 125 هزار تومان رسید. این بیشترین افزایش از میانه شهریورماه بود و موجب شد بالاترین قیمت سکه در پاییز به ثبت برسد.
روزنامه دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه، روز اوج‌گیری سکه و آرامش دلار بود. در پنجمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی با 9 هزار تومان افزایش یک کانال بالا رفت و به قیمت یک میلیون و 125 هزار تومان رسید. این بیشترین افزایش از میانه شهریورماه بود و موجب شد بالاترین قیمت سکه در پاییز به ثبت برسد.
 
پیش از این، فلز گرانبهای داخلی در تاریخ 18 شهریورماه در چنین محدوده‌ای حضور داشت. صعود بهای اونس جهانی تا آستانه مرز روانی هزار و 300 دلار مهم‌ترین عاملی بود که سکه را در این رکوردشکنی یاری کرد. گذشته از این، روز چهارشنبه، ساز بازار ارز هم مخالف بازار سکه نواخته نشد و دلار مانند روز سه‌شنبه با کاهش قیمت سد راه فلز گرانبهای داخلی نشد؛ درحالی‌که روز سه‌شنبه دلار با نزول از سقف روزانه و با ثبت 2 تومان افت، افزایش سکه را محدود کرده بود، در پنجمین روز هفته، دلار با 2 تومان افزایش به قیمت 3 هزار و 625 تومان رسید.
 
به گفته فعالان، این رشد در حالی ثبت شد که بهای حواله درهم کمی افت کرده بود. در این شرایط، فعالان، خروج معامله‌گران سکه از بازار ارز را مهم‌ترین عاملی دانستند که زمینه ساز بازگشت قیمت دلار شد. با وجود این رشد، به گفته فعالان، فضای بازار ارز در دوازدهمین روز آبان‌ماه آرام بود و قیمت کشش رشد زیادی را از خود نشان نمی‌داد. البته عرضه بازارساز در این آرامش سهم بسزایی داشت و تحرکات معامله‌گران غیررسمی ارز را تا حد زیادی خنثی می‌کرد.

افزایش کانالی

در پنجمین روز هفته، سکه معاملات خود را با کانال شکنی آغاز کرد. روز چهارشنبه، معاملات سکه تمام بهار آزادی با قیمت یک میلیون و 121 هزار تومان کلید خورد که نشان‌دهنده افزایش 5 هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده روز سه‌شنبه بود. به گفته فعالان، افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی عامل اصلی بود که رشد ابتدایی روز را رقم زد. با این حال، روز سه‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی متناسب با اونس رشد نکرده بود و این انتظار در میان برخی معامله‌گران وجود داشت که قیمت در ادامه روز چهارشنبه نیز کمی تعدیل شود. ولی این اتفاق رخ نداد و تحت‌تاثیر ادامه افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی، بهای سکه در بازارهای داخلی نیز رشد بیشتری را تجربه کرد. قیمتی که تا ساعت 3 بعدازظهر برای سکه ثبت شد، یک میلیون و 125 هزار تومان بود که نشان‌دهنده افزایش 9 هزار تومانی نسبت به قیمت بسته شده چهارمین روز هفته بود.

به گفته شماری از فعالان، گروهی از معامله‌گران سکه روز سه‌شنبه انتظار و آمادگی افزایش بهای طلای جهانی را نداشتند، در نتیجه تصمیم گرفتند که با عرضه ارز از اوج‌گیری زیاد قیمت سکه جلوگیری کنند. با این حال، این عده پس از تسویه معاملات خود، اقدام به خرید سکه در ساعات انتهایی روز سه‌شنبه کردند، در نتیجه روز چهارشنبه، آمادگی افزایش قیمت میان بیشتر معامله‌گران وجود داشت.
 
در نتیجه، روز چهارشنبه سکه تمام بهار آزادی تقریبا متناسب با افزایش بهای اونس بالا رفت، این در حالی بود که تا ساعت 3 بعدازظهر سه‌شنبه، بهای اونس در بازارهای جهانی تا قیمت هزار و 287 دلار بالا رفته بود، عاملی که نشان‌دهنده رشد یک درصدی آن نسبت به بهای آن در همین مقطع زمانی در روز دوشنبه بود. با وجود این رشد، بهای سکه در بازارداخلی تنها در چهارمین روز هفته حدود 3دهم درصد بالا رفت.روز چهارشنبه، نیم سکه نیز افزایش قیمت را تجربه کرد. در پنجمین روز هفته، نیم سکه با 2 هزار تومان افزایش به قیمت 563 هزار تومان رسید.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر