منصور پورحیدری درگذشت
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۱۷۱۵۴
۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۹
۳۹۹۷۱
منصور پورحیدری سرمربی سابق و پیشکسوت تیم ملی فوتبال و باشگاه استقلال تهران در سن 71 سالگی درگذشت.
خبرگزاری ایسنا: منصور پورحیدری پیشکسوت استقلال که با عنوان پدر استقلال شناخته می شد بعد از چیزی حدود یک سال مبارزه با بیماری سرطان، در سن ۷۱ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
 
مرحوم پورحیدری با تیم فوتبال استقلال به افتخارات بزرگی در کسوت بازیگری و مربی گری دست یافته بود.
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
از جمله این افتخارات تجربه قهرمانی در آسیا به عنوان بازیکن و یک بار به عنوان سرمربی استقلال است. او چندین بار با استقلال قهرمانی در لیگ ایران را هم به عنوان بازیکن و سرمربی تجربه کرده بود.

منصور پورحیدری مدتی سرمربی تیم ملی ایران بود و با این تیم قهرمانی رقابت های آسیایی را بدست آورد.
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
*زندگینامه:

منصور پورحیدری (زاده 6 بهمن 1324) بازیکن و مربی سابق فوتبال و پر افتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال تهران بود.

وی ابتدا در سن 17 سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی می‌کرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت 9 سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی می‌کرد و در سال 1349 عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد.

پورحیدری در 309 مسابقه مربی‌گری تیم فوتبال استقلال تهران را بر عهده داشته‌است و 81 بار به عنوان مربی در خدمت آبی‌پوشان بود که از این لحاظ در تاریخ باشگاه استقلال رکورددار می‌باشد. پورحیدری همچنین رکورددار مربی‌گری در شهرآورد تهران است. منصور پورحیدری همچنین دارای یک رکورد دیگری هم هست او تنهاکسی هست که هم به عنوان بازیکن هم به عنوان مربی توانسته قهرمان آسیا بشود وی درسال 1349 در حالی که یک بازیکن 25 ساله بود توانست به عنوان قهرمانی آسیا برسد ویک بار هم به عنوان مربی در سال 1370 توانست قهرمان آسیا شود.
 
منصور پورحیدری درگذشت 

*افتخارات:

دوران بازیکنی:


سه عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های تهران

قهرمانی جام باشگاه‌های ایران

قهرمان جام دوستی و اتحاد

سه دوره قهرمان جام میلز هند

قهرمان جام تخت جمشید

مقام سومی جام باشگاه‌های آسیا

دوران مربی‌گری:


سه دوره قهرمانی باشگاه‌های تهران با استقلال: 1362، 1364، 1370
 
دو دوره قهرمانی در رقابتهای لیگ ایران (لیگ قدس و لیگ آزادگان) با استقلال: 1369، 1380
 
قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا با استقلال: 1991
 
دو دوره قهرمانی جام حذفی ایران با استقلال: 1375، 1379
 
نایب قهرمانی و مقام سومی جام باشگاه‌های آسیا با استقلال: 1992، 2002
 
قهرمانی در بازی‌های آسیایی 1998 به همراه تیم ملی فوتبال ایران 
 
بیوگرافی و مروری بر زندگی منصور پورحیدری 
 
منصور پورحیدری بزرگ مرد فوتبال ایران در سن ۷۱ سالگی درگذشت. نگاهی به کارنامه پر افتخار این مرد بزرگ و متواضع نشان دهنده میزان دِین فوتبال ایران به اوست.

 منصور پورحیدری پیشکسوت بزرگ فوتبال دار فانی را در هفتاد و یک‌سالگی وداع گفت. مردی که به قول متنی که اخیرا آرش برهانی نوشته بود، کسی که هیچگاه نگفت من استقلال را قهرمان کردم. در این مطلب به مرور زندگی آن مرحوم پرداخته‌ایم. بی شک منصور پورحیدری در زندگی خود بی اشکال نبوده و به برخی مسائل او می توان انتقاداتی داشت اما این انتقادات ذره‌ای از اهمیت و ارزش او در تاریخ فوتبال ایران کم نخواهد کرد و فقدان او دردی خواهد بود که سالیان سال التیام نمی‌یابد.

منصور پورحیدری به جرات یکی از سه نفری بود که در این فوتبال حق و صلاحیت داشت راجع به همه چیز صحبت کند با اینحال هیچوقت از دایره ادب خارج نشد و هرگاه انتقادی هم نسبت به مسئله ای داشت، آن را به صورت دلسوزانه مطرح می کرد.

مرحوم حجازی در کنار منصور پورحیدری و آرش برهانی
منصور پورحیدری درگذشت
 
مرحوم پورحیدری در ۶ بهمن ۱۳۲۴ در خانواده‌ای ۷ نفره حوالی میدان خراسان تهران به دنیا آمد. خانواده او در ابتدای نوجوانی‌اش به محله قلهک تهران نقل مکان کردند و همان زمان‌ها بود که پورحیدری فوتبال در زمین‌های خاکی را سرگرمی‌ اصلی خود کرده بود. مرحوم پورامیر ظاهرا اولین کسی بود که استعداد پورحیدری را کشف کرد. او معلم منصور پورحیدری بود. اولین تیم رسمی پورحیدری تیم دخانیات بود که به نوعی وابسته به باشگاه دارایی محسوب می‌شد. مرحوم پورامیر منصور پورحیدری را به غلامحسین نوریان در باشگاه دارایی معرفی کرد و در سال ۴۱ پورحیدری در تیم دخانیات بازی کردن را آغاز کرد.

منصور پورحیدری در کنار مسعود مژدهی
منصور پورحیدری درگذشت
 
منصور پورحیدری در ابتدای دوران بازیگری‌اش در پست مدافع میانی بازی می‌کرد اما بعدا مربیانش تشخیص دادند که بهتر است از او در پست دفاع راست استفاده کند. پورحیدری زمانی که در تیم دخانیات بازی کرد، ۱۷ سال داشت و در سال ۴۵ از تیم دارایی با وجود قهرمانی در لیگ باشگاه‌های تهران، جدا شد و به تیم تاج پیوست. پورحیدری تا آخر دوران بازیگری‌اش در تاج بازی کرد و در همین تیم هم از فوتبال خداحافظی کرد.

این احتمالا قدیمی‌ترین عکس منصور پورحیدری در تیم تاج است (احتمالا عکس متعلق به اواخر دهه ۴۰ است). در این عکس کسانی مثل اکبر کارگر جم، نصرالله عبداللهی، کارو حق‌وردیان، عباس مژدهی،‌مرحوم عزت الله جانملکی، حسین فرزامی، جواد قراب و فرامرز ظلی دیده می‌شوند.

منصور پورحیدری در مقام بازیگری به چند قهرمانی دست یافت از جمله آن‌ها می‌توان به قهرمانی در باشگاه‌های تهران، قهرمانی در باشگاه‌های ایران، جام دوستی، سه دوره قهرمانی جام میلز هندوستان، سومی در جام باشگاه‌های آسیا و در نهایت قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا در سال ۴۹ اشاره کرد.

پورحیدری در کنار اکبر کارگرجم
منصور پورحیدری درگذشت 

مطمئنا بزرگ‌ترین افتخار منصور پورحیدری در دوران بازیگری کسب عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۳۴۹ بود جایی که در کنار افرادی مثل مرحوم ناصر حجازی، مرحوم غلامحسین مظلومی، جواد قراب، اکبر کارگر جم، کارو حق‌وردیان، مرحوم عزت جان ملکی، مسعود معینی، علی جباری و... توانست این عنوان را به دست بیاورد.

اولین قهرمانی استقلال در آسیا در سال ۱۹۷۰ میلادی
منصور پورحیدری درگذشت 

در این عکس منصور پورحیدری، علی جباری، مرحوم غلامحسین مظلومی و .... را می‌توان مشاهده کرد.

منصور پورحیدری در سال ۵۴ و در سن ۳۰ سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. وی در همان سال با خانم دکتر فریده شجاعی که آن روزها عضو تیم بسکتبال تاج بود، ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک دختر و یک پسر به نام‌های عسل و علی است.

پورحیدری و بازیکن داربی‌ها


منصور پورحیدری ۱۱ بار به عنوان بازیکن تجربه بازی در داربی پایتخت را دارد. او ۵ بار با پیراهن استقلال برابر پرسپولیس به پیروزی رسید، سه بار طعم شکست را تجربه کرد و سه بار هم تجربه تساوی برابر پرسپولیس را دارد.

منصور پورحیدری در کنار ناصر حجازی، منصور رشیدی و رضا عادلخانی
منصور پورحیدری درگذشت 

آغاز دوران مربی‌گری

پورحیدری بعد از کنار گذاشتن فوتبال در سن ۳۰ سالگی مدت کوتاهی دستیار رایکوف سرمربی وقت تاج شد. رایکوف تا سال ۵۳ سرمربی استقلال بود و بعد از آن علی دانایی فرد هدایت آبی‌ها را بر عهده گرفت و در همان زمان هم پورحیدری دستیار دانایی فرد بود. در سال ۵۴ جکیچ سرمربی استقلال شد و او هم پورحیدری را به عنوان دستیار خود انتخاب کرد.

اما اولین تجربه سرمربی‌گری پورحیدری در تیم امید استقلال بود. وی اولین سرمربی تیم امید استقلال هم محسوب می‌شود.

مرحوم ناصر حجازی و مرحوم منصور پورحیدری
 منصور پورحیدری درگذشت
تغییر نام تاج به استقلال

بعد از انقلاب اسلامی و شرایط انقلاب تیم تاج دچار مشکلاتی شد. منصور پورحیدری به همراه افرادی همچون عنایت‌الله آتشی، عباس کرد نوری و... نام این تیم را به استقلال تغییر داد. مرحوم پورحیدری در اظهاراتی که چندین سال پیش در این رابطه داشت اشاره کرده بود که از بین سه نام تختی، استقلال و آزادی در نهایت نام استقلال انتخاب شده بود. اولین جامی که استقلال با نام جدیدش در آن به میدان رفت، جام شهید اسفندیاری بود. شهید اسفندیاری خودش مدتی شاگرد پورحیدری بود و سابقه بازی در تیم تهران جوان را هم داشت.

منصور پورحیدری در کنار حسن روشن
منصور پورحیدری درگذشت 

مربی‌گری در دهه ۶۰ و ۷۰

در اکثر سال‌های دهه ۶۰ سرمربی‌گری استقلال را به طور متناوب  منصور پورحیدری و عباس رضوی در اختیار داشتند. در سال ۵۹ و بعد از جدایی پورحیدری از استقلال وی به کشور امارات رفت و در کنار جکیچ در باشگاه الاهلی امارات مشغول به کار شد. او در سال ۶۲ بار دیگر به استقلال برگشت و با این تیم به قهرمانی رسید. بدون شک بزرگ‌ترین افتخار منصور پورحیدری در دوران مربی‌گری در رده باشگاهی، قهرمانی با استقلال در جام باشگاه‌های آسیا و در سال ۱۹۹۰ میلادی بود. تیمی که در آن ستاره‌های زیادی از جمله احمدرضا عابدزاده، برادران بیانی، امیر قلعه‌نویی، مهدی فنونی‌زاده، مجید نامجو مطلق، عبدالعلی چنگیز، مرحوم رضا احدی، صمد مرفاوی، رضا حسن‌زاده، صادق ورمزیار، عباس سرخاب و... حضور داشتند و پایه‌گذار این نسل طلایی استقلال هم خود مرحوم پورحیدری بود.

البته پورحیدری کمی هم بدشانس بود. او می‌توانست در سال ۱۹۹۱ یک بار دیگر با استقلال قهرمانی آسیا را تجربه کند اما این تیم در فینال از الهلال عربستان شکست خورد تا رکورد تاریخی دو قهرمانی پیاپی در جام باشگاه‌های آسیا برای او رقم نخورد.

 منصور پورحیدری درگذشت

این تیم با هدایت منصور پورحیدری دومین ستاره آسیایی را برای استقلال رقم زد.

در این تصویر بازیکنان بزرگی مثل قلعه‌نویی، عابدزاده، برادران بیانی، رضا حسن‌زاده، مجید نامجور مطلق، صادق ورمزیار، مرحوم رضا احدی، مرفاوی، سرخاب، فنونی‌زاده، ایمان عالمی، حمید بابازاده، میرشاد ماجدی، عبدالعلی چنگیز، فرشاد فلاحت‌زاده و ... حضور دارند.
 
پرویز مظلومی، منصور پورحیدری و بونژاک مربی مجارستانی استقلال در کنار جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا
 منصور پورحیدری درگذشت
 
حسرت آسیایی و تیم ملی

پورحیدری یک بار هم با استقلال به مقام سومی آسیا رسید. این اتفاق در فروردین سال ۸۱ شمسی رخ داد و بازی معروف استقلال و آنیانگ و باتلاق ورزشگاه آزادی برای هواداران فوتبال یادآور آن دوره است اتفاقی که هرچند استقلال را از یک قهرمانی دیگر در آسیا دور نگه داشت و این تیم به عنوان سومی قناعت کرد، اما حداقل سبب این شد که چمن ورزشگاه آزادی یک بار به صورت اساسی ترمیم شود.

قهرمانی تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های بانکوک با هدایت پورحیدری در این تیم بازیکنانی مثل علی موسوی، نیما نکیسا، وحید هاشمیان، بهزاد غلامپور، علی کریمی، داریوش یزدانی، محمد خاکپور، جواد زرینچه و ... حضور داشتند.
منصور پورحیدری درگذشت
 
یکی از نقاط عطف دوران مربی‌گری منصور پورحیدری زمانی بود که او با توصیه دوست قدیمی‌اش جلال طالبی هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده گرفت. او این تیم را در سال ۱۹۹۸ میلادی قهرمان بازی‌های آسیایی بانکوک تایلند کرد. پورحیدری دوران خوبی را در تیم ملی فوتبال ایران پشت سر گذاشت و از به یادماندنی‌ترین نمایش‌های تیم او می‌توان به تساوی مقابل دانمارک در خاک این کشور اشاره کرد. بازی‌ای که سکوی موفقیت بزرگی برای هادی طباطبایی دروازه‌بان آن روزهای تیم ملی ایران بود.

وقتی که پورحیدری از تیم ملی به خاطر استقلال گذشت
منصور پورحیدری درگذشت 

بازگشت به استقلال و بازی با ملوان

اما دوران پورحیدری در تیم ملی چندان ادامه دار نبود و او در یک اقدام غافلگیر کننده برای کمک به استقلال از تیم ملی کناره‌گیری کرد. در آن دوره سوکوموروخوف سرمربی روس‌تبار استقلال نتایج بدی را با این تیم می‌گرفت و بعد از دعوت علی فتح‌الله‌زاده از پورحیدری، او عطای تیم ملی را به لقایش بخشید و به استقلال برگشت. شاید اگر او در تیم ملی می‌ماند، این تیم می‌توانست در جام ملت‌های ۲۰۰۰ لبنان به قهرمانی دست پیدا کند و این حسرت تاریخی برای فوتبال ایران باقی ماند. کناره‌گیری پورحیدری از تیم ملی اوج علاقه او به استقلال را نشان می‌دهد. اما اتفاق تلخ دیگری برای او در راه بود.

منصور پورحیدری درگذشت
 
در خرداد سال ۸۱ استقلال با هدایت پورحیدری در یک قدمی قهرمانی در اولین دوره از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران بود. آن‌ها تنها با یک تساوی برابر ملوان می‌توانستند قهرمان شوند اما استقلال در عین ناباوری با یک گل از حریفش شکست خورد و پرسپولیس با شکست فجر سپاسی قهرمان لیگ برتر شد. منصور پورحیدری چند بار از خیانت‌هایی که به او در آن بازی شد، سخن به میان آورد اما هیچ گاه به صورت شفاف در این باره صحبت نکرد.  او در اظهار نظری در آن رابطه گفت که یک روز اتفاقات بازی با ملوان را افشا می‌کنم. روزی که بخواهم برای همیشه از ایران بروم.  متاسفانه هیچ گاه پورحیدری درباره اتفاقات آن بازی صحبت نکرد تا ابهام بزرگی در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران باقی بماند.
 
آخرین تجربه سرمربی‌گری استقلال

پورحیدری بعد از اتفاقات دیدار استقلال و ملوان از این تیم کناره‌گیری کرد و امیر قلعه‌نویی در ادامه راه موفق شد آن تیم را به قهرمانی جام حذفی برساند. پورحیدری سال بعد به صنعت نفت آبادان رفت اما بعد از نتایج ضعیف کخ سرمربی آلمانی وقت استقلال، بار دیگر به این تیم برگشت تا به استقلال کمک کند. این آخرین تجربه پورحیدری و استقلال به صورت سرمربی بود و بعد از این پورحیدری تنها چند سال در صنایع اراک به عنوان مربی کار خود را دنبال کرد.

این سال‌ها

در چند سال گذشته منصور پورحیدری با عناوینی مثل مدیر فنی، عضو هیات مدیره و یا سرپرست در کنار استقلال بود و در این میان هواداران استقلال بیشتر او را با نام پدر استقلال می‌شناختند. بدون شک منصور پورحیدری حق بزرگی بر گردن فوتبال ایران دارد. بسیاری از نسل فعلی مربیان ایرانی شاگرد پورحیدری بوده‌اند.

مربیان ایرانی و دِین به پورحیدری


پورحیدری همواره بر علم فوتبال تاکید داشته و از دستیاران خارجی مثل بونژاک و یا یورگن گده استفاده کرد. سیستم معروف ۲-۵-۳ ابتدا توسط پورحیدری و با پیشنهاد بونژاک در فوتبال ارائه شد. کسانی مثل پرویز مظلومی، حسین فرکی، جواد زرینچه، مجید نامجو مطلق، مهدی پاشازاده، صمد مرفاوی و بسیاری دیگر از مربیان فوتبال ایران، کار خود را به عنوان مربی در کنار پورحیدری آغاز کردند.

منصور پورحیدری ۳۰۹ بار به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشست و با این تیم به افتخارات قابل توجهی رسید.

منصور پورحیدری ۱۸ بار به عنوان سرمربی هدایت استقلال را در داربی‌های پایتخت بر عهده داشت که حاصل آن ۶ پیروزی، ۸ مساوی و ۴ باخت بود.

پایان

او سرانجام پس از چیزی حدود یک سال مبارزه با بیماری سرطان، جان به جان‌آفرین تسلیم کرد. ضایعه درگذشت او تا همیشه در فوتبال ایران باقی خواهد ماند. بخش بزرگی از تاریخ باشگاه استقلال که این روزها محبوب میلیون‌ها هوادار فوتبال در ایران است، مدیون زحمات منصور پورحیدری است. اهالی فوتبال بر این مطلب صحه می‌گذارند که پورحیدری زمانی که در استقلال حضور نداشت هم دلش با این تیم بود و هیچ گاه برای این تیم حاشیه‌سازی نکرد. هیچ گاه شایعات مربوط به فساد در زمینه‌های مختلف پیرامون پورحیدری مطرح نشد و مطمئنا نام او به نیکی در تاریخ فوتبال ایران باقی می‌ماند.

روحش شاد
 
علي پروين، درگذشت منصور پورحیدری را تسليت گفت
 منصور پورحیدری درگذشت
 
اشک های تلخ همسر زنده یاد پورحیدری دربیمارستان 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
 اولین واکنش  ها به درگذشت منصور پور حیدری
 
 منصور پورحیدری عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال که با عنوان پدر استقلال شناخته می شد بعد از حدود یک سال مبارزه با بیماری سرطان، در سن 71 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد. هنرمندان و ورزشکاران با انتشار پست هایی در صفحه اینستاگرام خود، نسبت به خبر درگذشت منصور پور حیدری واکنش نشان دادند.

فرشاد احمدزاده نوشت:" تسليت به جامعه ورزش"
منصور پورحیدری درگذشت

رضا صادقی نوشت:"ادمها با شرافتشون و بزرگيهـاشون و اقتدارشون ميشن برگى از تاريخ احترام يك سرزمين ... فرقى نميكنه استقلالى باشى يا پرسپوليسى ، منصورخان رو همه دوست داشتن و دارن و خواهند داشت. خدا حافظ مرد ستاره ها و افتخارات و بزرگيهـا ، تسليت به خانواده پورحيدرى و همه هواداران و تيم استقلال بزرگ و همه ايران .. منصور خان پور خيدرى ماندنى هستى و بزرگ...""
منصور پورحیدری درگذشت

امیر جعفری نوشت:"پدر استقلال خداحافظ"
منصور پورحیدری درگذشت
 
بابک جهانبخش نوشت:" سلام متاسفانه اسطوره ورزش و اخلاق فوتبال ايران زمين منصور خان پور حيدرى پدر تيم استقلال از بين ما رفت روحشون شاد،يادشون گرامى از صميم قلب به خانواده ى محترم پور حيدرى تسليت عرض مى كنم از خداوند براشون طلب صبر و آرامش دارم."
منصور پورحیدری درگذشت
 
علی انصاریان نوشت:"سلام...روحت شاد منصورخان مربى دوست داشتنى من اسطورهها نميميرند،،،فقط ديگه راحت ميخوابن"
منصور پورحیدری درگذشت

محسن بنگر نوشت:" خدارحمت کند مرد بزرگ را".
منصور پورحیدری درگذشت
 
علی کریمی، درگذشت منصورخان را تسلیت گفت
منصور پورحیدری درگذشت 
 
 پیام تسلیت باشگاه استقلال در پی درگذشت پورحیدری
 
 باشگاه استقلال در پی درگذشت مرحوم منصور پورحیدری پیام تسلیتی صادر کرد. 
 
سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال درگذشت مرد پرافتخار فوتبال ایران را تسلیت گفت. در این پیام آمده: منصور پورحیدری مرد پر افتخار و فراموش نشدنی فوتبال ایران و باشگاه استقلال، امروز آسمانی شد.

پورحیدری چندین دهه با عناوین مختلف برای استقلال افتخار آفرینی کرد و نام خود را به عنوان یکی از بزرگان فوتبال ایران به ثبت رساند. بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای باشگاه استقلال و هوادارانش است. این مصیبت را به جامعه فوتبال و ورزش ایران تسلیت گفته و برای مرد پرافتخار فوتبال ایران طلب رحمت و مغفرت و برای خانواده ایشان از خداوند متعال صبر مسالت دارم.
 
تاثر ملی‌پوشان پس از شنیدن خبر درگذشت پورحیدری 
 
بازیکنان تیم ملی بعد از پایان تمرین امروز این تیم از خبر درگذشت پیشکسوت استقلال متاسف شدند.

منصور پورحیدری پیشکسوت باشگاه استقلال صبح امروز پس از تحمل مدت‌ها رنج و درد درگذشت. این در حالی بود که تمرین تیم ملی فوتبال همزمان با این اتفاق غمناک در ورزشگاه آزادی در حال پیگیری بود با این حال و در پایان تمرین زمانی که بازیکنان این خبر ناراحت‌کننده را شنیدند به شدت متاثر شده و درگذشت پورحیدری را تسلیت می‌گفتند.

* بعد از انجام کارهای تاکتیکی بازیکنان به سه گروه تقسیم شده وی ک گروه شامل تیموریان، کامیابی‌نیا، طارمی و ابراهیمی زیرنظر کی‌روش به تمرین شوت‌زنی پرداخته و در سمت دیگر زمین شجاعیان و رضاییان به تمرین ضربات کاشته مشغول شدند و سایرین همراه با آقاجانیان سانتر از جناحین و دفاع را تمرین کردند.

* آمادگی رامین رضاییان در تمرین ضربات کاشته در نوع خود جالب توجه بود تا جایی که این بازیکن بیشتر توپ‌هایش را تبدیل به گل کرد. در این بخش زمانی که حقیقی به جای مظاهری به دروازه‌ تیم ملی آمد طرفین به کوری‌خوانی پرداخته با این حال رضاییان در این بخش نیز بیشتر توپ‌ها را تبدیل به گل کرد تا او برنده این کری‌خوانی باشد.

* کارگران ورزشگاه آزادی همچنان مشغول کار هستند و به نظر می‌رسد مرحله ترمیم برخی از صندلی‌های طبقه دوم ورزشگاه آزادی آغاز شده و حتی اینطور شنیده می‌شود که قرار است تا رساندن ظرفیت ورزشگاه به 80 هزار نفر به تعداد صندلی‌های طبقه دوم اضافه شود.
 
 پروین: فوتبال ایران عزادار شد/ منصور با عزت زندگی کرد
 
علی پروین در خصوص درگذشت منصور پورحیدری پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: با اینکه منصور در بستر بیماری بود اما واقعا ازشنیدن خبر فوتش شوکه شدم.

وی ادامه داد: پورحیدری فقط متعلق به استقلال نبود بلکه او متعلق به همه مردم ایران بود و قرمز و آبی دوستش داشتند. خدا رحمتش کند و بعد از ناصر حجازی وغلامحسین مظلومی او هم ما را تنها گذاشت اما خوشحالم که با عزت زندگی کرد و با آبرو از این دنیا رفت.

پروین تصریح کرد: منصور از درد راحت شد. در این چند روز آخر واقعا اوضاع بدی داشت و درد زیادی می‌کشید. حتی وقتی به ملاقاتش رفتم اصلا اوضاع خوبی نداشت. من به همه مردم ایران تسلیت می‌گویم. 
 
پیام های تسلیت اهالی فوتبال برای پدر استقلال 
 
 دقایقی پیش منصور پورحیدری، اسطوره فوتبال ایران و باشگاه استقلال دار فانی را وداع گفت. در همین راستا مربیان، بازیکنان و سایر اهالی جامعه فوتبال این اتفاق دردناک را تسلیت گفتند.
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
 فدراسیون فوتبال درگذشت منصور پورحیدری را تسلیت گفت
 
فدراسیون فوتبال در پیامی درگذشت سرمربی سابق، سرپرست و پیشکسوت تیم ملی فوتبال و باشگاه استقلال را تسلیت گفت.

سایت فدراسیون فوتبال در این مورد نوشت: منصور پورحیدری سرمربی سابق و پیشکسوت تیم ملی فوتبال و باشگاه استقلال تهران در سن ۷۱ سالگی  به دلیل بیماری ساعتی پیش درگذشت.

فدراسیون فوتبال این ضایعه دردناک را به خانواده محترم پورحیدری، جامعه ورزش و فوتبال ایران به خصوص باشگاه استقلال و هوادران این تیم تسلیت عرض می‌کند و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات وبرای بازماندگانش صبر جزیل خواستار است.

از سوابق پورحیدری می توان به حضور در باشگاه استقلال به عنوان بازیکن،سرمربی و سرپرست و همچنین بازیکن،سر مربی و سرپرست سابق تیم ملی فوتبال و پر افتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال تهران اشاره کرد. 
 
پورحیدری به راستی انسانی وارسته و فهمیده بود
 
درگذشت منصور پورحیدری پیشکسوت باشگاه استقلال همه جامعه فوتبال ایران را تحت شعاع خو قرا داده به طور یک حتی برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم پرسپولیس هم به این ضایعه تلخ واکنش نشان داد.

برانکو در پیام تسلیتی نوشته است: رفتن پورحیدری از بین مردم قطعا یک فاجعه برای ایرانی‌ها و علاقمندان به فوتبال به حساب می‌آید چرا که پورحیدری و امثال او نوابغی هستند که تکرار شدنی نخواهند بود و مطمئنا فوتبال ایران همچون پورحیدری را سال‌های سال به خود نمی‌بیند.

فقدان درگذشت پورحیدری یک ضایعه بزرگ نه تنها برای باشگاه استقلال بلکه برای کل فوتبال ایران خواهد بود که اثرات آن هیچ گاه پاک نخواهد شد. اتفاقی که امروز رخ داد یک ضایعه تلخ برای خانواده بزرگ استقلال و خانواده محترم پورحیدری بود که جای خالی او با هیچ چیزی پر نخواهد شد.

از زمانی که به ایران آمدم تا همراه با میروسلاو بلاژوویچ در تیم ملی حضور داشته باشم افتخار آشنایی با بزرگ مردی را پیدا کردم که متوجه شدم نامش منصور پورحیدری است و بدون اغراق می‌گویم در تمام این سال‌ها هیچ خاطره بدی از او پیدا نکردم و به راستی پورحیدری یک انسان فهمیده و یک جنتلمن واقعی بود. پورحیدری همیشه در ذهن من یک انسان وارسته خواهد بود که درگذشتش اثر زیادی بر فوتبال ایران خواهد گذاشت. من همواره او را انسان صادق و فهمیده می‌دیدم و حیف شد که او از بین ما رفت.

من این ضایعه دردناک را از طرف خودم، کادر فنی و دستیارانم و کادر بازیکنانم به همه مردم ایران و به خصوص خانواده پورحیدری تسلیت می‌گویم و امیدوارم روح او در آرامش باشد. 
 
 هجوم طرفداران فوتبال به بیمارستان ایران‌مهر
 
منصور پورحیدری ساعاتی پیش به دیار حق شتافت و حضور وی در بیمارستان ایران‌مهر باعث هجوم طرفداران استقلال و فوتبال شد.

طرفداران تیم فوتبال استقلال که طی روزهای گذشته بارها و بارها برای پدر استقلال در مقابل بیمارستان دعا کرده بودند، امروز در خیابان شریعتی تهران و در حوالی این بیمارستان حضور پیدا کرده و خواستار خداحافظی با یکی از بزرگ‌مردان تاریخ باشگاه استقلال هستند. در این مسئولان و رفقای قدیمی منصور پورحیدری از جمله پیشکسوتان این باشگاه در محل بیمارستان حاضر شده و با همسر و پسر وی ابراز همدردی کردند.

علی و عسل پورحیدری دو فرزند منصور در این لحظات شرایط مناسبی ندارند و صدای گریه‌های آنها به میان مردم رسیده است.

همچنین تعدادی از مسئولان باشگاه استقلال به همراه کاظم اولیایی در محل بیمارستان ایران‌مهر حاضر شده و به خانواده پورحیدری تسلیت گفتند.

حسن روشن با گریه های شدید و پرویز مظلومی و کاظم اولیایی با چشمانی اشکبار به بیمارستان آمدند.
 
حضور پرویز مظلومی در بیمارستان ایرانمهر 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
پورحیدری به سردخانه بیمارستان ایرانمهر منتقل شد
 
پیکر پیشکسوت باشگاه استقلال به سردخانه بیمارستان ایرانمهر منتقل شد.
منصور پورحیدری که مدتی به دلیل بیماری در بیمارستان ایرانهمر بستری بود، صبح امروز (جمعه) دارفانی را وداع گفت.

مسئولان بیمارستان پس از درگذشت مرحوم پورحیدری، پیکر او را به سردخانه بیمارستان منتقل کردند تا کارهای اداری مربوط به ترخیص پیکر پیشکسوت استقلال انجام شود.

هواداران زیادی با بغض و اشک مقابل و داخل بیمارستان تجمع کرده‌اند و منتظر اعلام بیمارستان برای ترخیص پیکر مرحوم پورحیدری هستند تا بلکه بتوانند مراسم تشییع پیکر او را مقابل بیمارستان انجام دهند.

حسن روشن، پیشکسوت باشگاه استقلال اولین نفری بود که در بیمارستان حاضر شد تا به خانواده مرحوم پورحیدری تسلیت بگوید. کاظم اولیایی مدیر عامل سابق آبی پوشان، سیروس دین محمدی،‌ امیدوار رضایی، بهرام افشارزاده، نصرالله عبداللهی و پرویز مظلومی هم در بیمارستان حضور یافتند.
 
 پیام تسلیت افتخاری و باشگاه نفت بابت درگذشت پورحیدری
 
مدیرعامل باشگاه استقلال درگذشت مرد پرافتخار فوتبال ایران را تسلیت گفت.

 رضا افتخاری در پیام خود نوشت: منصور پورحیدری مرد پر افتخار و فراموش نشدنی فوتبال ایران و باشگاه استقلال، امروز آسمانی شد.

پورحیدری چند دهه با عناوین مختلف برای استقلال افتخارآفرینی کرد و نام خود را به عنوان یکی از بزرگان فوتبال ایران به ثبت رساند. بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای باشگاه استقلال و هوادارانش است. این مصیبت را به جامعه فوتبال و ورزش ایران تسلیت گفته و برای مرد پرافتخار فوتبال ایران طلب رحمت و مغفرت و برای خانواده ایشان از خداوند متعال صبر مسئلت دارم.»

همچنین باشگاه نفت تهران درگذشت منصور پورحیدری را به خانواده وی، هواداران و باشگاه استقلال، جامعه فوتبال و ورزش کشور  تسلیت گفت. در بخشی از پیام این باشگاه آمده: «برای آن عزیز سفرکرده آمرزش و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکییایی از خداوند متعال مسالت داریم. بدون تردید درگذشت منصور پورحیدری ضایعه بزرگی برای فوتبال ایران است و خدمات بی‌شمار ایشان به فوتبال را نمی‌توان از یاد برد. روحش شاد و قرین رحمت الهی باد.» 
 
اشک‌های روشن، مظلومی، اولیایی و هواداران در بیمارستان ایرانمهر
 
مسئولان باشگاه استقلال، پیشکسوتان و هواداران این تیم در بیمارستان ایرانمهر حاضر شده‌اند و در سوگ پدر استقلال اشک می‌ریزند.

 پس از اعلام خبر درگذشت منصور پورحیدری، پیشکسوتان فوتبال و باشگاه استقلال و همین طور هواداران فوتبال در بیمارستان ایران مهر حاضر شدند.

در حال‌ حاضر کاظم اولیایی، حسن روشن، پندار توفیقی، پرویز مظلومی، جمعی از مسئولان باشگاه استقلال و تعدادی از هواداران این تیم در بیمارستان ایرانمهر حاضر شدند و با خانواده پورحیدری ابراز همدردی کردند.

روشن و اولیایی در حالی که اشک می‌ریختند یکدیگر را در آغوش گرفتند و پس از ورود به بیمارستان به فرزندان پورحیدری و همسرش تسلیت گفتند.

لحظه به لحظه به تعداد این افراد درمقابل بیمارستان ایرانمهر اضافه می‌شود. هوادارانی که مقابل بیمارستان حاضر شده‌اند برای درگذشت پدر استقلال اشک می‌ریزند. 
 
حسن روشن و جمعي از استقلاليها در بيمارستان ايرانمهر
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
هم اکنون؛ جلوی درب بیمارستان ایرانمهر 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
 تشییع پیکر مرحوم پورحیدری صبح یکشنبه برگزار خواهد شد
 
مراسم تشییع پیکر مرحوم پورحیدری ساعت ۱۰ صبح یکشنبه در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار خواهد شد.

منصور پورحیدری، پیشکسوت باشگاه استقلال که مدتی در بستر بیماری به سر می‌برد و با بیماری سرطان و دیابت دست و پنجه نرم می‌کرد، امروز (جمعه) در بیمارستان ایرانمهر تهران جان به جان آفرین تسلیم کرد.

بنابر هماهنگی‌های انجام شده قرار است پیکر پورحیدری روز یکشنبه از ورزشگاه شهید شیرودی تشییع شود، هر چند گفته می‌شود نظر دختر آن مرحوم هم مهم است و ممکن است به تغییر زمان مراسم بینجامد. 
 
حضور مربی استقلال و خروج همسر پورحیدری با اشک و ناله
 
پس از درگذشت منصور پورحیدری پیشکسوت باشگاه استقلال و حضور پیشکسوتان فوتبال در بیمارستان ایرانمهر، علی چینی مربی تیم فوتبال استقلال نیز برای عرض تسلیت به خانواده پورحیدری در بیمارستان حاضر شد.

فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری و نایب رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در بخش بانوان هنگام خروج از بیمارستان با اشک‌های شدید و ناله محل را ترک کرد.

هماهنگی‌های لازم برای ترخیص پیکر مرحوم پورحیدری از بیمارستان انجام شد و قرار شد آمبولانسی از در پشتی بیمارستان پیکر آن مرحوم را به بهشت زهرا منتقل کند تا صبح روز یکشنبه تشییع جنازه از ورزشگاه شهید شیرودی صورت بگیرد.

هواداران استقلال که مقابل بیمارستان تجمع کرده بودند پس از فرستادن صلواتی برای شادی روح آن مرحوم با شعار «خداحافظ منصور پورحیدری» با پدر استقلال وداع کردند.
 
منصوریان: درگذشت پورحیدری ضایعه‌ای بزرگ محسوب می‌شود
 
در پیام علیرضا منصوریان به مناسبت درگذشت پیشکسوت باشگاه استقلال آمده است:

«درگذشت منصور خان عزیز، ضایعه‌ای بزرگ برای فوتبال ایران و خانواده استقلال محسوب می‌شود. ایشان سال‌ها برای استقلال بازی کرد و سال‌های سال نیز در مسئولیت‌های فنی و مدیریتی در این باشگاه حضور داشت. او مرد پرافتخار فوتبال ایران است و قهرمانی‌های متعددی برای استقلال به ارمغان آورد و چهره‌ای جاودان و فراموش نشدنی است. درگذشت او بدترین خبر ممکن برای فوتبال ایران، باشگاه استقلال و هوادارانش است و ضربه بدی برای خود من محسوب می‌شود. درگذشت مرد پرافتخار و بزرگ استقلال را تسلیت می‌گویم و برای خانواده ایشان از خداوند طلب صبر دارم.» 
 
فریده شجاعی همسر و علی فرزند منصور پورحیدری پس از درگذشت وی مقابل بیمارستان ایرانمهر

 منصور پورحیدری درگذشت

فرزند پورحیدری: روی پاهایم نمی‌توانم بایستم

علی پورحیدری فرزند پیشکسوت باشگاه استقلال درباره درگذشت پدرش گفت: چه کسی باور می‌کند منصور خان دیگر بین ما نباشد؟ او هیچ گاه کسی را اذیت نکرد و به کسی آزار نرساند. من خیلی چیزها از پدرم یاد گرفتم و خیلی چیزها مانده بود تا از او یاد بگیرم.

وی ادامه داد: زمانی که حسن روشن من را در بیمارستان دید در گوشم گفت که پدرت با عزت زندگی کرد و با احترام و آبرو از جمع ما جدا شد. او تیم ایران واستقلال را قهرمان آسیا کرد و تو باید راهش را ادامه دهی.

فرزند مرحوم پورحیدری که با چشمانی اشکبار صحبت می‌کرد،‌اظهار داشت: واقعا خدا فقط به ما صبر بدهد. باور کنید حتی نمی‌توانم روی پاهایم بایستم.
 
ازدحام جمعیت در بیمارستان مرحوم پورحیدری
 
منصور پورحیدری درگذشت
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
وداع طرفداران استقلال با پورحیدری
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
منصور پورحیدری درگذشت 
 
آخرین خاطره از پورحیدری در مورد رقیب

هواداران برای وداع با پیکر منصور پورحیدری مقابل در پشتی بیمارستان ایرانهمر حاضر شدند و برای پیشکسوت استقلال عزاداری کردند.

یکی از حاضران اعلام کرد که قصد دارد خاطره‌ای از منصور پورحیدری تعریف کند و گفت: بازی پرسپولیس و قشقایی شیراز در جام حذفی بود که به ملاقات منصور خان آمده بودم. من استقلالی‌ام و با خنده به منصور خان گفتم که پرسپولیس هم حذف شد، اما او آنقدر برای تیم رقیب احترام قائل بود که گفت: «حیف شد که پرسپولیس از جام حذفی کنار رفت. پرسپولیس که حذف شد، بازی‌ها ضعیف می شود.»

هواداران سپس با شعار «خداحافظ منصور پورحیدری»، «منصور پورحیدری، پورحیدری ما دوستت داریم»، «منصور پورحیدری، پدر استقلال، منصور پورحیدری، سمبل استقلال» با پیکر آن مرحوم وداع کردند.
 
طباطبایی: پورحیدری شناسنامه استقلال بود


پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: منصور پورحیدری را باید شناسنامه باشگاه استقلال دانست.

هادی طباطبایی  در مورد درگذشت منصور پورحیدری اظهار داشت: اصلاً نمی‌دانم چطور باید با این ضایعه کنار بیاییم. نمی‌دانم در این مواقع چه باید گفت. من سال‌ها شاگرد ایشان بودم و از این اتفاق بی‌نهایت ناراحت و غمگین هستم.

وی ادامه داد: نه تنها به خانواده فوتبال یا باشگاه استقلال بلکه باید به همه مردم ایران و جامعه ورزش کشور تسلیت بگوییم. چه کسی فکرش را می‌کرد منصورخان که همیشه حامی و کنار استقلال بود، به این زودی با زندگی وداع کند. برای ایشان طلب آمرزش دارم.

دروازه‌بان پیشین باشگاه استقلال و تیم ملی افزود: پورحیدری شخصیت بسیار مهربانی داشت که این شخصیت، فقط خاص فوتبال نبود. او را باید یک معلم دانست نه مربی چون بازیکنانش را مانند فرزندانش می‌دانست و در هر شرایطی سعی می‌کرد از ادبیات و شخصیت والایی که داشت، خارج نشود.

طباطبایی در نهایت گفت: به خانواده او تسلیت می‌گویم برای آنها آرزوی صبر دارم. هضم این ضایعه بزرگ، واقعاً کار سختی است چون منصور خان شناسنامه باشگاه استقلال بود و دیگر در میان ما نیست.
 
ابراهیمی: هیچ کس از پورحیدری ناراحت نیست
 
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: رفتار و اخلاق منصور پورحیدری به شکلی بود که هیچ‌کس از او ناراحت نبود و نیست.

ناصر ابراهیمی درخصوص درگذشت منصور پورحیدری اظهار داشت: زمانی که از کلماتی همچون اسطوره، معلم و هر آنچه که یک شخصیت بالا می‌تواند داشته باشد، صحبت به میان می‌آید، باید به امثال دهداری، امیرآصفی، مظلومی و پورحیدری اشاره کرد.

وی افزود: در کلام و زندگی مرحوم پورحیدری، چیزی جز احترام به اطرافیان دیده نمی‌شود و وی همواره شئونات اخلاقی را رعایت می‌کرد.

پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: حتی یک نفر هم از رفتار پورحیدری ناراحتی به دل ندارد و این نشان‌دهنده منش این پیشکسوت بود که متاسفانه از جمع ما رفت. جوانان امروز، چه فوتبالی‌ها و چه غیرفوتبالی‌ها باید از رفتار و منش پورحیدری الگو بگیرند.
 
تسلیت باشگاه پرسپولیس به استقلالی‌ها


  باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با صدور پیامی با ابراز تاسف و تاثر فراوان درگذشت اسطوره فوتبال ایران و باشگاه استقلال را تسلیت گفت.

 در پیام تسلیت باشگاه پرسپولیس آمده: «ورزش و فوتبال ایران امروز، انسان و چهره‌ای ارزشمند را از دست داد که نبودنش ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای فوتبال ایران و به ویژه باشگاه استقلال است.

درگذشت پورحیدری عزیز همه اهالی فوتبال را فارغ از سلایق و علایق رنگی متاثر کرد. او به عنوان بازیکن و مربی افتخارات بسیاری کسب کرد و در زمره اسطوره‌های ورزش ایران قرار گرفت ولی بزرگترین افتخار او اخلاق، شخصیت و شرافتش بود که باعث احترام و محبوبیت وی نزد همگان شد.

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس این ضایعه را به همه اهالی ورزش و فوتبال ایران به ویژه هواداران استقلال تسلیت می‌گوید.»

همچنین باشگاه‌های سپاهان اصفهان، فولاد خوزستان و ماشین‌سازی تبریز نیز در پیام‌های جداگانه، پرواز ابدی منصور پورحیدری را تسلیت گفتند.
 
تسلیت اعضای تیم ملی در غم فوت پورحیدری

 اعضای تیم ملی فوتبال ایران در گذشت منصور پورحیدری را تسلیت گفتند.

 در این پیام آمده است: "اکنون که تقدیر الهی حکم به سفر ابدی منصور پورحیدری به عنوان یکی از بزرگترین مفاخر تاریخ باشگاه استقلال و فوتبال ایران داده است، اعضای تیم ملی فوتبال ایران وظیفه خود می‌دانند این ضایعه بزرگ را ابتدا به خانواده گرامی پورحیدری و سپس به خانواده بزرگ فوتبال ایران و باشگاه استقلال تسلیت گفته و برای این مرحوم از درگاه ایزدی طلب آمرزش کنند."
 
وداع با پيكر منصور پورحيدري از مقابل بيمارستان ايرانمهر


 منصور پورحیدری درگذشت

یادداشت جواد خیابانی برای منصور پورحیدری

نیما یوشیج را خیلی دوست می دارم . مثل حافظ . مثل سعدی . مثل شهریار . مثل سهراب . حتی مثل فروغ . شعر دهخدا هم زیباست که می گوید یادآر ز شمع مرده یادآر ... اما این شعر نیما را بیشتر دوست می دارم تا در وصف منصورخان پورحیدری بخوانم :

یاد بعضی نفرات روشنَم می دارد/ قوّتم می بخشد/ره می اندازد  و اجاقِ کهنِ سردِ سَرایم گرم می آید از گرمیِ عالی دَمِشان /نام بعضی نفرات رزقِ روحم شده است / وقت هر دلتنگی  سویشان دارم دست /جراتم می بخشد ... روشنم می دارد.

یاد منصورخان هم گرم نگه می دارد ما را . یاد او گرم است . مثل صدایش . مثل مهربانی ها و کلام پدرانه اش . یاد مردی که مرد . یاد پیرمردی که دیگر نیست اما همیشه هست . او تاج دار تیم تاج بود . او پدر بزرگ تیم استقلال بود . من وقتی به کم بودن ها و حقارت های خودم می نگریستم از خاک داران بودم و خاک بر سر . اما وقتی به مردانی چون او می نگرم از تاج دارانم و تاج بر سر . این مرد تاج بر سر با مرگ از میان ما رفت .  می گویند مرگ حق است و این حق تنها نعمتی است که انگار خدای عادل به عدالت برای همه مخلوقاتش در نظر می گیرد . همه می میرند و هیچکس در این دنیا نمی ماند . سرنوشت همه انسان ها همان یک متر چاله ای ست که در اعماق گورستان برای آنها حفر می کنند تا در خانه خاکی و ابدی اش بماند و از خاک به خاک برود و اثری از او نماند . سلطان سلیمان ، شاه عثمانی که به سلطان محتشم نیز معروف بود و همواره با شاهان صفویه و مذهب شیعه ی آنان در جنگ به سر می برد در هنگام مرگ می گوید : یک دست من را از تابوتم بیرون بگذارید تا مردم ببینند سلطانی چون من با دست خالی از دنیا می رود ... ولی منصور خان ما دستی خالی نداشت . دستان او مثل قلب مهربانش پر بود از نعمت ادب که واقعا این پیرمرد با ادب و معرفت را از یادها بیرون نخواهد برد .

او یکی از معدود مردانی بود که نیازی به سوگ نامه ندارد . او را در زمانی که کنارمان بود هم دوست می داشتیم . کسی نیست که از او حرف درشتی به یاد بیاورد . از او هر چه در ذهن داریم فقط ادب است و کلام مهربانانه . حتی پسرش که از همکاران من در سازمان صدا و سیماست هم سرشار از ادبی است که پدرش به او آموخته . حتی همسرش نیز آغشته به این ادب است و این زوج باشعور و مودب ورزش ایران را به همین خاطر است که هرجا باشند و هرجا بروند همه دوستشان دارند . حالا دیگر خانم دکتر مودب ماست که سرپرست فرزندان فهیم و با ادبش شده است . مرد او مرد . اما مرد او با مردنش انسانیت را زنده نگهداشت و به ما اثبات کرد که با مردن یک مرد ، مردانگی نمی میرد .

 از این مرد خاطره ای دارم . مسابقه استقلال و الاتحاد عربستان در ورزشگاه آزادی را در  حوالی آغاز دهه 1380  حتما به یاد دارید که با گل دقایق پایانی نیکبخت 2-1 بردیم و عربستانی ها را حذف کردیم . دو هفته بعد از آن مسابقه در آزادی یکی از بازی های داخلی استقلال را باید گزارش میکردم . در تونل ورزشگاه ایشان را دیدم . نزدیک شد و گفت باید از شما تشکر کنم . گفتم چرا منصورخان ؟ گفت در بازی قبلی ما ثابت کردی که برای ایران حس داری و با احساست گزارش کردی  و من اصلا کاری ندارم که شما استقلالی هستی یا پرسپولیسی اما باید بگویم که بازی با عربستانی ها برای همه ما سخت بود . گفتم نه منصورخان من کارم را انجام دادم زیرا اعتقاد دارم وقتی اسم عربستان در میان است باید با هر تیمی هم که شده آنها را ببریم و من از شما و بازیکنان تیم ممنونم که کاری کردید تا هم من و هم مردم ایران خوشحال بشوند .

 من هیچگاه در هیچ مصاحبه ای که با او داشتم حرفی در مذمت حریف نشنیدم . همیشه با ادب حرف میزد . همیشه به حریف احترام میگذاشت و حتما به همین خاطر است که پرسپولیسی ها هم او را دوست داشتند و هنوز هم دارند . اصلا وقتی صحبت از مردی و پدری در میان است که دیگر در میان نیست مگر می توان حرفی از رنگ و آبی و قرمز زد ؟ الان در خانه ای رنگ پدر وجود ندارد و بر تصاویر این پدر نوار سیاه بسته اند و مردم متعصب باید خیلی بی مرام باشند که او را فقط آبی بخوانند و فقط  استقلالی بدانند . نه . منصورخان آبی نبود . قرمز نبود . منصورخان فقط سفید بود . سفید سفید . مثل یک کبوتر که پرواز کرد و به آسمان رفت و مگر نمی گویند که مرگ پایان کبوتر نیست . پس او هنوز هم هست و در میان ماست و نیازی نیست تا برایش سوگنامه بنویسیم و تعزیت بخوانیم . او هنوز هم در میان مردم ایران است . در میان همه مردم ایران . در کنار خانم دکتر همسرش . در کنار عسل دختر دلبندش . در کنار علی پسر با ادبش . در کنار همه . همه . وجود انسان که فقط فیزیک نیست . یاد است و خاطره است و عشقواره های ماندگار . و این منصور هم عشقی است در همه اعصار و برای همه این روزگار ...
 
منصور خان ... کاش مثل شما  باز هم در این فوتبال باشد و خوب هایی مثل شما که می روید جانشینانی خلف داشته باشید . امیدوارم با رفتن جوانمردان با ادبی مثل شما جوانمردی از این فوتبال نرود ... خوب سفر کردن بسیار بهتر از رسیدن است منصورخان ... شما مرد سفر بودید و خیلی خوب به همسفرانتان درس زندگی دادید . امیدوارم روزی در این سفر بتوانم به شما برسم . به امید دیدار منصورخان . خدا نگهدارتان .

شاگرد همیشگی معرفت و ادب شما : جواد خیایانی

پیام تسلیت وزیر ورزش درپی درگذشت پورحیدری

وزیر ورزش و جوانان در پیامی درگذشت منصور پورحیدری را تسلیت گفت.
 
در پیام مسعود سلطانی فر به مناسبت درگذشت منصور پورحیدری آمده است: « فوتبال ایران امروز یکی از پرافتخارترین مردان تاریخش را از دست داد و ورزش ایران یک الگوی تکرار نشدنی را. انسانی شریف که در میان هیاهوی اخبار هر روز و هر ماه سی چهل سال اخیر، هیچ گاه اخلاق را به خطر نیانداخت.

نبودن منصور پورحیدری را به خانواده محترم او؛ به سرکار خانم دکتر شجاعی و فرزندان عزیزش و نیز به همه کسانی که در کنار برد و باخت های فوتبال و ورزش قهرمانی، به ارزش های اخلاقی هم وفادار می مانند، تسلیت می گویم.

از این پس آن مرد بزرگ را با خاطراتی شیرین به یاد خواهیم آورد و آرزو خواهیم کرد که نسل جدید قهرمانان ورزش ایران، یکی چون او را الگو قرار دهند.»

پیام فیفا پس از درگذشت پورحیدری

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در صفحه رسمی خود با اشاره به درگذشت منصور پورحیدری نوشت: مدافع و سرمربی اسبق تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در سن 71 سالگی درگذشت.

فیفا همچنین تصویری از منصور پورحیدری را در زمانی که سرمربی تیم‌ ‌ملی ایران بود منتشر کرد.

منصور پورحیدری درگذشت

آغاز دیدار ایران و تاهیتی با یک دقیقه سکوت

دیدار تیم های ملی فوتبال ساحلی ایران و تاهیتی از مرحله نیمه نهایی رقابتهای جام بین قاره ای جهان در حالی از ساعت ۱۹:۳۰ امشب برگزار می شود که فقدان مرد اخلاق و اسطوره فوتبال ایران این دیدار را تحت تاثیر خود قرار داده است.

پس از پیگیری و هماهنگی های صورت گرفته از سوی مهدی تاج با جان کاسکو - رییس سازمان جهانی فوتبال ساحلی و تشریح تاریخچه کوتاهی از افتخارات ورزشی منصور پورحیدری، مسئولان سازمان جهانی با آغاز این دیدار پس از یک دقیقه سکوت موافقت کردند.

مسئولان برگزاری مسابقات ضمن عرض تسلیت به رییس فدراسیون فوتبال ایران تاکید کردند که یابود این فقدان را جهت اعلام در گزارش تلویزیونی به شبکه های رسمی پخش زنده مسابقات اطلاع خواهند داد.

خانه مرحوم پورحیدری

در خانه منصور پورحیدری هم اکنون عکس هایی از دوران بازیکنی و البته مربیگری وی وجود دارد و بدین شکل یاد پدر باشگاه استقلال زنده نگه داشته شده است.

تا این لحظه امین نوروزی، بهتاش فریبا و حسین ترابپور در خانه پورحیدری حضور پیدا کردند و این ضایعه را به خانواده او تسلیت گفتند.

منصور پورحیدری درگذشت

منصور پورحیدری درگذشت

مهاجرانی: منصور وفادارترین بود

حشمت مهاجرانی سرمربی سابق تیم ملی در مورد این ضایعه می گوید:« این خبر ناراحت کننده ای برای من است چون روی پورحیدری خیلی تعصب داشتم. از شنیدن این خبر بسیار متاسف و متاثر شدم. باید ضایعه درگذشت پورحیدری را به جامعه فوتبال و ورزش ایران تسلیت بگویم.»
 
با پورحیدری همبازی بودم

حشمت مهاجرانی به چند دهه قبل بر‌می گردد، او می‌گوید:« من در تاج با منصور همبازی بودم و در واقع بازیکنانی مثل پورحیدری و جباری تازه رو آماده بودند.من دو سال در تاج بازی کردم و بازیکنانی مثل شاهرخی، حبیبی، مرحوم رنجبر و ...هم در کنار ما بودند که در پاس هم با یکدیگر همبازی بودیم.آن سال‌ها را که مرور می‌کنم، فقط خاطرات خوب از پورحیدری در ذهن من نقش می‌بندد.او واقعا مهربان بود.»
 
وفادارترین استقلالی

مهاجرانی در قسمت دیگری از حرف‌هایش می گوید:« پورحیدری همیشه عشق خود را به استقلال نشان داده و روی این تیم تعصب داشت.او وفاداری خاصی به استقلال داشت و هیچ استقلالی‌ای مثل منصور به این تیم وفادار نبود.ما استقلالی زیاد داریم که این تیم را دوست دارند و استقلالی متعصب هم هستند ولی پورحیدری به استقلال تعصب عجیبی داشت و در این سال‌ها نشان داد که کاملا به این تیم وفادار است.»

حشمت خان در قسمت دیگری از حرف‌هایش می‌گوید:«یادم می‌آید که مهمترین فاکتور پورحیدری صادق بودن او بود و این اخلاق خوب او هیچ تغییری نکرد.او خیلی محکم، صادق و با اطمینان حرف می‌زد.دل پورحیدری صندوقی از رازهای کوچک و بزرگ بود، او خیلی مواقع نشان داد که به خوبی طاقت انتقادها را دارد.من برای منصور آرزوی طول عمر و سلامتی دارم.او و همسرش خانم شجاعی سال‌ها برای این ورزش زحمت کشیدند.»

خیابانی مجری مراسم پورحیدری شد

جواد خیابانی قرار است به عنوان مجری مراسم ترحیم منصور پورحیدری را اجرا کند.

پورحیدری امروز بعد از حدود یک سال مبارزه با بیماری قند و سرطان در بیمارستان ایران مهر جان به جان آفرین تسلیم کرد.

منصوریان به خانه پورحیدری رفت

علیرضا منصوریان دقایقی پیش در خانه منصور پورحیدری حاضر شد و برای خانواده او طلب صبر کرد.

منصوریان با توجه به تعطیلی لیگ به سفر رفته بود اما بعد از شنیدن خبر درگذشت پورحیدری به تهران برگشت تا در مراسم درگذشت پدراستقلال شرکت کند.

مظلومی: برادر و استادم را از دست دادم

پرویز مظلومی در حالی که با گریه صحبت می‌کرد گفت: هنوز سال‌هایی که در کنار منصورخان پورحیدری بودم را فراموش نمی‌کنم. در تمام سال‌هایی که در فوتبال حضور دارم، چه زمانی که بازی می‌کردم، چه زمانی که دستیار ایشان بودم و چه در سال‌هایی که به عنوان سرمربی فعالیت می‌کردم آقای پورحیدری به عنوان دوست و برادر همیشه در کنارم بود.

او ادامه داد: من مربیگری را در کنار استادی چون منصورخان پورحیدری آغاز کردم که همه می‌دانند چه خدماتی در دوران حضورش در استقلال به این تیم رساند. او حتی از جیب خود برای تیم خرج می‌کرد تا استقلال در میادین مختلف سربلند باشد و حتی یک بار هم حرفی در مورد پول‌هایی که برای این باشگاه خرج کرد به زبان نیاورد چراکه ایشان واقعا یک متعصب واقعی به رنگ آبی و پیراهن استقلال بودند.

سرمربی فصل گذشته استقلال در مورد دوران سرمربیگری‌اش هم می‌گوید: زمانی که در لیگ دهم به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شدم هرگز نمی‌توانستم به جز منصورخان کسی را روی نیمکت استقلال در کنار خودم ببینم. ایشان در آن زمان نقش یک بزرگتر و استاد را برای من ایفا کرد و چه بسا اگر نبودند موفقیت‌هایی که در 3 سال حضور در استقلال به دست آمد هرگز اتفاق نمی‌افتاد. از خداوند می‌خواهم که به خانواده پورحیدری صبر بدهد تا آنها بتوانند این مصیبت بزرگ را تحمل کنند.

نوشته‌ای به قلم منصور پورحیدری

سال‌ها پیش در اسفندماه 1375، یک هفته‌نامه استقلالی ویژه‌نامه‌ای را با حضور پررنگ منصور پورحیدری منتشر کرد.

در این ویژه‌نامه که مصاحبه مفصل از پورحیدری چاشنی آن بوده است، سرمربی سابق آبی‌ها یادداشتی را با خط خوش قلمی کرده که در صفحات اولیه منتشر شده است. بد نیست این نوشته را مرور کنیم نوشته‌ای که بوی عشقی عمیق از آن آکنده است:

عشق را آدم‌های عاشق می‌‌دانند.شوق را انسان‌های مشتاق.باید با من باشی باید هم دوش من باشی تا این عشق را بشناسی.من و استقلال و زندگی، یکی هستیم. این خود عین عاشقی است.عاشقی من نوبت ندارد، ازلی و ابدی است.

کودکی‌ام شب‌ها همه شوق استقلال بود، روزها به دیدنش در میدان‌ها بودم.گرچه ابتدای راهم دل به دارایی دادم خب جوانی است و شور جوانی، خطا نرفتم، استقلال که تاج بود من را نخواست!

قلهک بود و تجریش نزدیکی‌اش که زمین‌های خاکی‌اش من را به خود گرفت چون هر نوجوان که خاک‌آلوده‌هایی هستند برخاسته از خاک من هم یکی از آنها. به سال‌هایی نرسید که پیراهن آبی به تنم نشست، خواستند و من هم خواستارش بودم.

دیگر زندگی است و همسری فرهیخته و علی که یارم در روزگاری پیری است و عسل که شیرینی زندگی‌ام است.جوان بودم که پیراهن استقلال برتنم نشست تا به امروز از مسیر مردمی و عشق به مردمی که دوستش دارند جدا نشدم.

من و قبل از من بزرگترهایی مثل دانایی‌فردها، بیاتی‌ها و کوزه‌کنانی‌ها و عارف‌ها سیر مردانگی را در بستر آبی پاک هموار کردند و من، کوچکی بودم که راه آن بزرگان را ادامه دادم.اینک من هستم و این استقلالی که بیش از همه ما بزرگ است. ما رفتنی هستیم چنانکه دیگران رفتند.

آینده متعلق به نوجوانانی است که به عشق استقلال به میدان‌های می‌آید و آنانی که در میدان‌ها خالی است. استقلال با شما استقلال است. آینده مال شما و استقلال است.سال جاری آخرین روزهای کهنه‌گی را دارد پشت سر می‌گذارد، باید افکاری نو داشت، استقلال با شما و جوانان و نوجوانان آینده‌ساز است که همچنان نو و پرطراوت می‌ماند.

سال جدید شما نسل پربار استقلال خواهید بود و سال موفقیت استقلال عزیز به امید آنکه در سال نو هر روزتان با استقلال پیروز باد

برادر کوچک شما
منصور پورحیدری

منصور پورحیدری درگذشت

منصور پورحیدری درگذشت

قطبی: شخصیت پورحیدری باید الگوی همه شود

افشین قطبی که آخرین قهرمانی سرخ ها مربوط به زمان سرمربیگری این تیم توسط اوست و سابقه هدایت تیم ملی را نیز برعهده داشت، با ابراز تاسف بابت درگذشت منصور پورحیدری در این باره به خبرنگار ما گفت: این یک شوک بزرگ برای فوتبال ما بود. فوتبال ما به بزرگمردانی مثل او نیاز داشت و دارد. مسلما صفت اسطوره اخلاق و جوانمردی برازنده این مرد بزرگ است و در زمان حضورم در ایران و خصوصا زمان حضورم روی نیمکت پرافتخار تیم ملی با مدیریت بالای و قابل احترام خود پشتوانه روحی و فنی بزرگی برایم بود و لطف او را هیچگاه فراموش نمی کنم. شخصیت این مرد بزرگ می تواند الگوی بزرگی برای همه ما باشد و فقدان او را به خانواده محترمش و همچنین جامعه ورزش ایران تسلیت می گویم.

مراسم پورحیدری به مسجد منتقل شد

در حال حاضر تعداد زیادی از اهالی ورزش درمراسم منصور پورحیدری حضور دارند وبه دلیل ازدیاد جمعیت مراسم وی به مسجدی در قیطریه انتقال پیدا کرد.
 
در حال حاضر کسانی که در مراسم پورحیدری حضور دارند، مشغول فاتحه خوانی برای آرامش روح وی هستند.
 
منصور پورحیدری درگذشت

منصور پورحیدری درگذشت

دقیقه 2 بازی‌های استقلال، به یاد خالق 2 ستاره آبی‌

امروز بخش اعظمی از افتخار باشگاه استقلال دنیای فانی را وداع کرد و آسمانی شد تا یک بار دیگر جامه سیاه بر تن فوتبال ایران برود؛ فوتبالی که در این یکسال بارها رخت سیاه را برای هادی نوروی، همایون بهزادی، غلامحسین مظلومی و حالا منصور پورحیدری را به تن خود دیده است.امروز مردی از جماعه فوتبال و باشگاه استقلال از میان ما رفت که به راستی ستاره اصلی این باشگاه بود و خواهد ماند؛ مردی که توانست هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی با استقلال قهرمان آسیا شود و چه بسا که همای این افتخار دیگر هیچ گاه روی شانه کسی ننشیند.

پورحیدری دینش را به استقلال ادا کرد؛ از خیلی سال پیش. از همان زمانی که به عنوان بازیکن و مربی توانست این تیم را قهرمان کند. پدر استقلال به راستی لقب برازنده‌ای برای پورحیدریِ فوتبال ایران بود. او آن قدر به استقلال نگاه پدرانه‌ای داشت که حتی با وضعیت جسمانی نامناسب هم در تمرینات و بازی‌های استقلال حاضر بود و اجازه نداد فرزندش احساس تنهایی کند. عاطفه و عطوفت هواداران استقلال هم با این بزرگمرد از همین جا گره خورد. مرد پر افتخار آبی‌ها حتی در تیم ملی هم کار بزرگی انجام داد و آخرین قهرمانی فوتبال ملی را در بازی‌های آسیایی بانکوک برای کشورمان به ارمغان آورد.

حالا که او دیگر در بین ما نیست وظیفه ای روی دوش همه ما سنگینی می‌کند و آن اینکه یاد و خاطره این مرد پر افتخار را تا همیشه زنده نگه داریم. قطعا هواداران وفادار استقلال یاد و خاطره منصورخان پورحیدری را فراموش نمی‌کنند. هواداران پرسپولیس مدت‌هاست که نام هادی نوروزی کاپیتان فقیدشان را در دقیقه 24 هر بازی فریاد می‌زنند و این بار نوبت استقلالی‌هاست که در هر بازی به یاد پورحیدری در دقیقه 2 هر بازی ( پورحیدری در استقلال شماره 2 به تن می‌کرد) نام این مرد پر افتخار را فریاد بزنند تا قدرشناسی خود را نشان دهند.

حتی بایگانی کردن این شماره که البته چند سالی است بر تن خسرو حیدری است می‌تواند اقدامی شایسته برای زنده نگه داشتن نام پورحیدری باشد. مسئولان استقلال می‌توانند به یاد این اسطوره با اخلاق این شماره را بایگانی کنند همان طور که خیلی از باشگاه‌های بزرگ دنیا این کار را برای اسطوره‌های فقیدشان انجام داده‌اند.

پورحیدری خالق 2 ستاره استقلالی‌هاست که به آن می‌نازند و مایه افتخارشان است. حالا نوبت قدرشناسی هواداران استقلال است؛ این گوی و این میدان...

منصور پورحیدری درگذشت

منصور پورحیدری درگذشت

منصور پورحیدری درگذشت

منتقمی: پورحیدری مرد مقبولی در ورزش ما بود

بهرز منتقمی در خصوص درگذشت مرحوم منصور پورحیدری پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: ضایعه درگذشت مرحوم پورحیدری که بزرگمرد فوتبال ایران بود را به همه مردم ایران و به‌ویژه هواداران استقلال و خانواده مرحوم پورحیدری تسلیت می‌گویم؛ چراکه آقای پورحیدری مرد مقبولی در جامعه ورزش بود و به دلیل تجاربت ارزنده‌ای که داشت، یک سرمایه برای کشور به حساب می‌آمد، اما متأسفانه او از بین ما پر کشید. 

وی ادامه داد: من ارادت ویژه‌ای نسبت به منصور پورحیدری و خانواده ورزشی ایشان داشتم. حتی همسر ایشان خانم دکتر شجاعی هم زمانی که در فدراسیون فوتبال بود، این ارتباط قطع نشد و ما همواره ارادت به آقای پورحیدری داشتیم.

قائم مقام اسبق باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: قطعاً در گذشت چنین شخصیت وارسته‌ای و جای خالی او جبران‌ناپذیر است و من این ضایعه را به همه مردم، به خصوص خانواده این مرحوم تسلیت می‌گویم. امیدوارم که همیشه یاد منصور پورحیدری در بین ما زنده و ماندگار باقی بماند.

فریدون زندی، درگذشت پورحیدری را تسلیت گفت

فریدون زندی با انتشار عکسی از منصور پورحیدری نوشت:

امروز خیلی روز ناراحت کننده‌ای هست، چون یکی از با شخصیت ترین آدمای فوتبال ایران از پیشمون رفت. مرسی برای همه زحماتی که برای استقلال کشیدین.  استقلال هرچی داره از شما داره. روحتون شاد. 

منصور پورحیدری درگذشت

زرینچه: پورحیدری خودش را وقف استقلال کرده بود

جواد زرینچه اظهار داشت: صبح امروز خبر را شنیدم باور نکردم. انتظار داشتم منصورخان مبارزه اش را ادامه دهد و از بیمارستان بیرون بیاید و کنار تیم قرار بگیرد اما این بار قسمت این بود که از پیش ما برود. چند روز قیل به دیدارش رفتم از خاطرات گذشته مان گفتیم و کلی خندیدیم. فکرش را نمی کردم که این اتفاق تلخ بیفتد.

وی گفت: منصورخان با سرطان مبارزه کرد و شاید اگر مرد مبارزه نبود خیلی زودتر  از این دنیا می رفت. به خانواده اش تسلیت می گویم و از خداوند برای روح آن مرد بزرگ طلب آمرزش می کنم. 

مدافع اسبق استقلال بیان داشت: سال 66 را هیچ وقت از یادم نمی برم. به استقلال می آمدم که بازیکنان بزرگی داشت. در باشگاه های تهران در حالی که ستاره های این تیم می درخشیدند در اولین حضورم منصورخان من را به عنوان هافبک وسط در کنار آقای بهتاش فریبا قرار داد. هرکسی نمی توانست آن کار را انجام دهد. هم در تیم ملی و هم در استقلال خاطرات خوبی با او داشتم. بهترین خاطره ام به سال قهرمانی تیم ملی در بازی های آسیایی بانکوک برمی گردد. آنجا تیم ما با هدایت منصورخان قهرمان شد. 

زرینچه افزود: یکی از مردان بی حاشیه فوتبال را از دست دادیم. منصورخان نه کینه ای بود و نه لجباز. اگر اشتباهی از کسی سر می زد گذشت می کرد. او جوانی اش را برای استقلال گذاشت و در کنار مربیان بزرگ کار کرد و بعد از انقلاب باعث و بانی سرپا ماندن استقلال او بود. او خودش را وقف استقلال کرده بود و همیشه همراه بود. 

حضور برهانی در مراسم مرحوم پورحیدری

آرش برهانی که در پایان فصل گذشته از استقلال جدا شد، دقایقی پیش با حضور در مسجد در مراسم ختم منصور پورحیدری شرکت کرد.

منصور پورحیدری درگذشت

پیام تسلیت وزیر ارشاد برای درگذشت پورحیدری

سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت منصور پورحیدری پیشکسوت فوتبال ایران را تسلیت گفت. در این پیام امده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

خبر درگذشت پیشکسوت عرصه ورزش و چهره نام آشنای فوتبال، مرحوم منصور پورحیدری موجب تاثر و تاسف گردید.

آن مرحوم علاوه بر آن که در طول چند دهه با افتخارآفرینی در کسوت بازیکنی و مربیگری، لحظات شیرینی را برای علاقه‌مندان ورزش رقم زد و سبب نشاط و  شادی جامعه شد، در خارج از مستطیل سبز فوتبال هم انسانی اخلاق‌مدار بود و از این حیث الگویی واقعی به شمار می‌رفت.

جامعه امروز ما برای بازتولید اخلاق و ارتقای سطح فرهنگی به نیک‌نامانی از این دست بیش از هر زمان نیاز دارد و فقدان عزیزانی که برای جامعه سرمشق هستند و از سرمایه‌های اخلاقی محسوب می‌شوند، غم‌افزا و خسران‌آفرین است. امید که راه و منش منصور پورحیدری الگوی جوانان امروز باشد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده بزرگ ورزش و بستگان آن مرحوم، بویژه همسر داغدار و فرزندان برومند پورحیدری، از درگاه خداوند متعال رحمت واسعه برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان محترم مسالت می‌کنم.
 
سیدرضا صالحی امیری

افتخاری، در مراسم فاتحه‌خوانی منصور پورحیدری حاضر شد

منصور پورحیدری اسطوره تیم ملی و باشگاه استقلال امروز دار فانی را وداع گفت.

بر این اساس سید رضا افتخارى مدیرعامل آبی‌پوشان در مراسم فاتحه خوانى منصور خان که در مسجد نور قیطریه برپاست شرکت کرد. 

بنر نصب شده در خيابان منتهی به منزل مرحوم پورحیدری

منصور پورحیدری درگذشت

پیام تسلیت ساکت به خاطر درگذشت پورحیدری

محمدرضا ساکت طی پیامی درگذشت پیشکسوت محبوب باشگاه استقلال تهران را تسلیت گفت.در این پیام امده است: 

منصور پورحیدری مرد فراموش نشدنی فوتبال ایران و اسطوره باشگاه استقلال تهران امروز به سوی آسمان پرواز کرد. مرحوم پورحیدری که سال‌های سال در قامت بازیکن، مربی و سرپرست برای فوتبال این مرز و بوم افتخار آفرینی کرده و نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین اهالی فوتبال ایران به یادگار گذاشت، با عروج آسمانی‌اش مردم ایران را در سوگ و ماتم فرو برد. این بدترین خبر ممکن برای دوستداران ورزش بود که در روزهای اخیر نگران وضعیت مرحوم پورحیدری بودند.  سازمان تیم‌های ملی فوتبال ضمن عرض تسلیت به جهت این ضایعه بسیار تلخ و دردناک به جامعه ورزش کشور، برای آن عزیز از دست رفته طلب آمرزش و مغفرت و برای خانواده مرحوم پورحیدری آرزوی صبر جزیل می نماید.

اشک های همسر پورحیدری در حضور افتخاری

دقایقی پیش سیدرضا افتخاری مدیر عامل استقلال به منزل منصور پورحیدری رفت و زمانی که فریده شجاعی با او روبرو شد با صدایی بغض آلود به انها گفت: استقلال دیگر منصور ندارد. منصور در تمام زندگی اش فقط عاشق استقلال بود.
 
صحبت های شجاعی با مدیرعامل استقلال و اشک های او صحنه هایی غم انگیز در منزل مرحوم منصور پورحیدری رقم زد و تقریبا تمام حاضرین اشک در چشمان شان جمع شد.
 
در این دیدار افتخاری راوی پیام مسعود سلطانی فر بود. او به همسر پورحیدری گفت: آقای وزیر بسیار از فوت منصورخان ناراحت بودند و گفتند که شما برای ایشان سنگ تمام گذاشتید و هرکاری از دست تان بر می آمد انجام دادید. ایشان همچنین گفتند که هرکاری که از دستشان برمی آید انجام می دهند.

منصور پورحیدری درگذشت

منصور پورحیدری درگذشت

حاجیلو: پورحیدری از همه استقلالی تر بود

اصغر حاجیلو با صدایی لرزان گفت:بعد از فوت ناصر ،قلبم زود به زود در غم دوستان میگیرد،حالا که منصور خان هم رفته دلم عجیب گرفته است،دلم از دنیایی گرفت که به جای آن که عزیزتر ها را  بیشتردر جامعه نگه دارد،آن ها را زود به زود از ما میگیرد.

حاجیلو اضافه کرد:منصور خان ذره ذره آب شد،چندی قبل وقتی او را در بیماری دیدم که به تمرین استقلال آمده دلم سنگین شد،با خودم گفتم این مرد بزرگ چقدر عاشق استقلال است.

حاجیلو که فوتبالی ها او را داش اصغر میگویند ادامه میدهد:هر کس بگوید استقلالی است قبولش میکنم اما هیچ کس ازمنصور خان استقلالی تر  نبود،این را قسم میخورم.

حاجیلو در پایان غم درگذشت پور حیدری را از طرف خانواده شامل همسر وفرزندان وبرادرش محسن از این رسانه بار دیگر تسلیت گفت.

پیوس: پورحیدری تکرار شدنی نیست

فرشاد پیوس درخصوص درگذشت منصور پورحیدری اظهار داشت: واقعا ضایعه دردناکی بود و جا دارد این اتفاق تلخ را به جامعه فوتبال، تیم استقلال و خانواده پورحیدری تسلیت عرض کنم. منصورخان مرد بزرگی بود و واقعا حیف شد چون یک الگو بود و بی‌جهت نبود که به او لقب «پدر استقلال» را داده بودند. 

وی افزود: چند وقت پیش به عیادت منصورخان رفته بودم و با اینکه پرسپولیسی هستم باید این کار را میکردم چون او فقط بزرگ استقلال نبود بلکه بزرگ فوتبال ایران بود. یک مرد دوست‌داشتنی که من به لحاظ اخلاقی کمتر کسی را همچون مرحوم پورحیدری دیده بودم. منصورخان مرد بزرگ و دوست‌داشتنی بود و هیچ‌وقت به یاد ندارم هواداران پرسپولیس توهینی به ایشان کرده باشند چون او را به عنوان تاریخچه استقلال دوست داشتند. 

پیوس درباره دیگر خصوصیات پورحیدری گفت: یکی از مهمترین خصوصیات رفتاری منصورخان پورحیدری این بود که راه را برای کار کردن جوانان باز می‌کرد و همیشه آنها را مورد حمایت قرار می‌داد. واقعا جای او خالی است و امیدوارم خداوند به خانواده او و تیم استقلال و همچنین جامعه فوتبال صبر بدهد چون مرد بزرگی را از دست دادیم و به قولی دیگر او تکرارنشدنی است.

بهشت آبی شد

روز پایان دنیای فانی برای منصور پورحیدری و آغاز زندگی ابدی‌اش کنار تمام دوستان و همبازی‌های فقیدش. همشهری روز شنبه شماره‌ای است به افتخار پدر فوتبال استقلال. به افتخار کسی که حتی روی تخت بیمارستان وقار و تشخص داشت و نگذاشت کسی احساس کند که او به زمین افتاده است. بهشت این روزها با حضور ناصر و منصور آبی‌تر از همیشه است.

منصور پورحیدری درگذشت

پروین: منصور در رعایت ادب کوتاهی نکرد

علی پروین هرچند در دوران فوتبال رابطه چندانی با منصور پورحیدری نداشت؛ اما در دوران مربیگری با او ارتباطی بسیار دامنه دار داشت. علی پروین از دسته افرادی است که همزمان با منصور پورحیدری فوتبال بازی می کرد، در یک برهه مربیگری می کردند و در مقطعی هم سکان‌دار هدایت تیم ملی بود؛ اما یک چیز در هر دو مرد در گذر زمان ثابت بود و آن هم وفاداری و عشق به تیم مورد علاقه بود.
 
 علی پروین در مورد از دست دادن منصور پورحیدری ضمن اعلام اینکه باید می رفت و استراحت می کرد، گفت: «او با شخصیت بود. هیچ وقت رفتار بدی از او ندیدم. هیچ وقت تندی نکرد و هیچ وقت با وجود اینکه یک سال از ما بزرگتر بود، در دادن سلام و رفتار مودبانه، کوتاهی نکرد. به همسر و فرزندانش تسلیت می گویم و یادآور می شوم که منصور تنها مسیری را که همه باید برویم، کمی زودتر رفت. دلمان با او می ماند.»

قلعه نویی: زود بود آقا معلم

در پیام امیرقلعه نویی آمده است: «زود بود معلم، زود بود استاد، جسمت پرکشید؛ اما قلبت همیشه کنار مردم خواهد تپید. تسلیت واژه کوچکی است به عمق فاجعه رخ داده... . سال ها باید بگذرد که ورزش کشور خاصه فوتبال ایران و باشگاه استقلال عدم حضور چنین بزرگمردی را درک کنند... . تسلیت به خانواده معزز پورحیدری، همسر گرامی و فرزندان داغدارش، شاگرد کوچک منصورخان را شریک غم خود بدانید.»
 
او همچنین در ادامه گفت: «مربی اصلی من آقای پورحیدری بود و وقتی من سرمربی استقلال شدم، درخواستم این بود منصورخان به عنوان مدیر فنی حضور داشته باشد. من چند بار این کار را انجام دادم و مدیران وقت باشگاه استقلال شاهد هستند. در روزهایی که استقلال پول نداشت من شاهد بودم که ایشان خانه خود را فروختند. شاید هیچ کس این کار را نمی کرد.»

به بهانه درگذشت منصور پورحیدری؛ فردا جلسه اضطراری هیات‌مدیره استقلال برگزار می شود

پندار توفیقی دبیر هیات مدیره باشگاه استقلال از برگزاری جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال خبر داد.

توفیقی در همین خصوص گفت: ساعت ١٠ صبح جلسه فردا، کلیه اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال، حراست وزارت ورزش و مسئولان شورای تامین جلسه اضطراری برگزار خواهند کرد تا در خصوص برگزاری باشکوه مراسم تشییع پیکر و بزرگداشت منصورخان پورحیدری برنامه ریزی کنند.

انتشار نخستین اطلاعیه ستاد زنده یاد پورحیدری

بر این اساس در اطلاعیه نخست این ستاد ضمن اعلام خبر درگذشت زنده یاد منصور پورحیدری،از همراهی خانواده،جامعه ورزش و آحاد مردم در ماههای گذشته تقدیر و تشکر شده است.

ستاد گرامیداشت زنده یاد پورحیدری تاکید کرده که بیانیه های مربوطه فقط از طریق این ستاد اعلام می شود.

صفحه رسمی AFC در اینستاگرام ، درگذشت منصور پورحیدری را تسلیت گفت.

منصور پورحیدری درگذشت

پیام تسلیت جهانگیری برای درگذشت پورحیدری

چند ساعتی است که جامعه ایران چه فوتبالی و چه غیرفوتبالی در غم درگذشت منصور پورحیدری به سر می برند. در همین راستا اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری هم با انتشار پستی این اتفاق تلخ را تسلیت گفته است.
 
متن پیام جهانگیری به شرح زیر است:

در گذشت پیشکسوت و سرمربی سابق با اخلاق تیم ملی فوتبال و باشگاه استقلال را به مردم قدرشناس ایران، جامعه ورزشی کشور و به ویژه خانواده ایشان تسلیت می گویم. از خداوند بزرگ برای آن مرحوم مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان داغدارش صبر و اجر مسالت دارم.

منصور پورحیدری درگذشت

افتخاری: در حال برنامه ریزی برای برگزاری مراسمی در شان منصورخان هستیم

مدیرعامل استقلال که برای ابراز همدردی با خانواده منصور پور حیدری در مسجد قیطریه حاضر شده بود، بابت چگونگی برنامه ریزی مراسم مرحوم پورحیدری گفت: به دنبال این هستیم تا مراسمی برای منصور خان برگزار شود که در شان او باشد.
 
رضا افتخاری در مورد اینکه آیا این خبر درست است که فدراسیون پزشکی ورزشی هزینه بیمارستان را تقبل کرده، ادامه داد: در این خصوص فرقی وجود ندارد. فدراسیون پزسکی ورزشی هم زیر نظر وزارت ورزش و جوانان است. وزیر ورزش وقتی می گوید تمام هزینه ها را وزارت می دهد، دیگر فرقی بین باشگاه استقلال و فدراسیون پزشکی ورزشی وجود ندارد.
 
وی افزود:  اصلا الان مشکل هزینه نداریم و تمام تلاشمان این است که مراسم خوب و آبرومندی را برگزار کنیم. در حال برنامه ریزی هستیم تا برنامه های خودمان را فردا رسما از طریق باشگاه اعلام کنیم.

اطلاعیه های 2 و 3 ستاد گرامیداشت پورحیدری

بر این اساس مراسم تشییع زنده یاد منصور پورحیدری ساعت 10 صبح روز یکشنبه از استادیوم امجدیه(شهیدشیرودی)به سمت بهشت زهرا(س)برگزار خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده که مردم از ساعت 9 صبح در ورزشگاه شهید شیرودی حاضر شوند.

بر اساس اعلام ستاد گرامیداشت زنده یاد پورحیدری،شیرودی مکانی است که پورحیدری در کنار سایر اعضای استقلال با پیروزی مقابل هاپوئل نخستین قهرمانی آسیا را تجربه کرد.

همچنین در اطلاعیه سوم ستاد هم آمده که نخستین مراسم ختم زنده یاد منصور پورحیدری روز سه شنبه ساعت 16 تا 18 در مسجدجامع شهرک قدس برگزار می شود.

پیروزی ساحلی بازان به مرحوم پورحیدری تقدیم شد

در ادامه رقابت‌های جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی در کشور امارات، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان موفق شد با نتیجه 8 بر 6 تاهیتی را مغلوب کند و راهی فینال شود.

اعضای تیم ملی این برد شیرین را به مرحوم منصور پورحیدری اسطوره تیم ملی و باشگاه استقلال که امروز دارفانی را وداع گفت، تقدیم کردند.

لازم به ذکر است دیدار تیم ملی مقابل تاهیتی هم به خاطر درگذشت پورحیدری با یک دقیقه سکوت اغاز شده بود.

تیم ملی فوتبال ساحلی در دیدار فینال به مصاف برزیل خواهد رفت.

منصوریان: پورحیدری به ما درس محبت می‌داد

علیرضا منصوریان در گفت‌وگویی درباره درگذشت منصور پورحیدری اسطوره فوتبال تیم ملی و استقلال اظهار داشت:‌ درگذشت پدر معنوی استقلال را به جامعه ورزش تسلیت می‌گویم، آسمان آبی استقلال صبح امروز سیاه شد و ما یکی از بزرگان فوتبال کشورمان را از دست دادیم. روند بیماری آنقدر طولانی بود که تاب منصورخان را گرفت و ایشان را از میان ما برد. 

وی افزود: نمی‌دانم چگونه می‌شود جای ایشان را پر کرد، دعای ما و اعضای تیم این بود که ایشان پس از بهبودی سر تمرین بیایند، اما چنین اتفاقی تکرار نشد. در 3-2 سال گذشته استقلال چند ستاره خود را از دست داده و من بازهم این ضایعه را به جامعه ورزش، استقلال و هواداران تسلیت می‌گویم. 

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: منصورخان از سال 1354 در استقلال به عنوان مربی کارش را آغاز کرد و ایشان در حدود 40 سال دوران مربیگری داشت و یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ ایران در باشگاه استقلال بوده است. ایشان همواره در روزهای سخت یار و یاور استقلال بودند و هیچ‌گاه لام تا کام صدایی از ایشان درنیامد. به ما شاگردانش همواره آموزش عشق و  علاقه و محبت را می‌داد و در سخت‌ترین شرایط هواداران و استقلال را از همه مسائل در اولویت قرار می‌داد. ایشان یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ فوتبال ایران بودند. 

منصوریان همچنین درباره برنامه باشگاه استقلال برای برگزاری مراسم منصور پورحیدری عنوان کرد: فردا قرار است در باشگاه استقلال یک نشست به همراه مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره برگزار شود تا در مورد برگزاری مراسم مرحوم پورحیدری هماهنگی‌های لازم انجام شود. همچنین سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در صحبت‌هایی عنوان کردند تمام هزینه‌های مراسم این مرحوم را برعهده خواهند گرفت.

وی افزود: مراسم تشییع روز یکشنبه برگزار می‌شود اما هنوز مشخص نیست که آیا از مقابل ورزشگاه شیرودی خواهد بود یا ورزشگاه آزادی. امیدوارم با حضورمان در این مراسم بتوانیم داغی را از دوش خانواده آن مرحوم برداریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: خدا را شکر منصورخان بر روی تخت بیماری هم هیچ‌گاه تنها نبود و همیشه شاگردانش دور ایشان بودند و هروقت چشمانش را باز می‌کرد، پیگیر باشگاه استقلال بود.

داریوش یزدانی، درگذشت پورحیدری را تسلیت گفت

داریوش یزدانی، بازیکنان سابق استقلال، که هم اکنون در ایالات متحده زندگی می‌کند در پیامی توییتری، درگذشت منصور پورحیدری را تسلیت گفت.

او با انتشار عکسی از منصور پورحیدری نوشت:

 آيين چراغ خاموشی نيست. این ضایعه دردناک را به خانواده محترم پورحیدری، جامعه ورزش و فوتبال ایران تسليت عرض می نمايم. 

منصور پورحیدری درگذشت

عارف درگذشت پورحیدری را تسلیت گفت

در پی درگذشت منصور پورحیدری پیشکسوت فوتبال کشورمان «محمدرضا عارف» نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پیامی این ضایعه را تسلیت گفت که متن آن به شرح زیر است:

درگذشت پیشکسوت جامعه ورزش کشورمان، جناب آقای منصور پورحیدری موجب تاثر و تالم اینجانب شد.

آقای پورحیدری نامی ماندگار، نه تنها در عرصه ورزش ایران، که ساحت جوانمردی، اخلاق و  انسانیت بود و یاد او همواره زنده خواهد ماند. 

این مصیبت را به خانواده محترم و شریف پورحیدری و همه بستگان داغدار و نیز اصحاب ورزش بخصوص به مدیران،اعضای کادر فنی و بازیکنان باشگاه فرهنگی - ورزشی استقلال تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند منان می‌خواهم که روان بلند او را مشمول رحمت ویژه خود فرماید. 

قرمزها شریک غم بی پایان آبی ها

منصور پورحیدری درگذشت

وزارت خارجه درگذشت پورحیدری را تسلیت گفت

بهرام قاسمی سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در پیامی درگذشت منصور پورحیدری را تسلیت گفت.

در متن این پیام تسلیت آمده است: درگذشت مرحوم  زنده یاد منصور پورحیدری این اسوه فروتنی، اخلاق و منش پهلوانی در ورزش کشور را به خانواده محترم و تمامی بازماندگان ایشان، جامعه ورزشی به‌خصوص تمامی اهالی فوتبال و همه مردم ورزش‌دوست ایران تسلیت گفته و در ادامه از خداوند بزرگ برای این فقید، مغفرت و برای بازماندگان و همه دوستان و دوستداران ایشان صبر و اجر مسئلت می‌کنم.

خاطره مصطفی زمانی از منصورخان استقلالی‌ها

بازیگر نقش یوسف پیامبر که یک پرسپولیسی دو آتیشه است با انتشار عکسی از منصور پورحیدری خاطره ای از حضور در منزل این پیشکسوت باشگاه استقلال بیان کرد. 

منصور پورحیدری درگذشت


پيام تسليت باشگاه پيكان در پي درگذشت منصور پورحيدري

باشگاه پيكان با ارسال پيامي ، درگذشت منصور پورحيدري پيشكسوت فوتبال را تسليت گفت.

در متن اين پيام آمده است:

 انالله و انا اليه راجعون ضايعه درگذشت منصور پورحيدري ، پيشكسوت فوتبال باعث تاثر و تالم خاطر جامعه ورزش كشور بويژه فوتبال دوستان گرديد. باشگاه پيكان اين ضايعه را به عموم جامعه ورزش كشور ، باشگاه فرهنگي ورزشي استقلال و خانواده محترم ايشان تسليت گفته و از درگاه خداوند متعال براي آن مرحوم غفران الهي و براي بازماندگان صبر جميل خواستار است. مسلماً نام منصور خان پورحيدري هميشه در اذهان و يادش همواره در قلب هاي ما خواهد ماند 

پیام تسلیت باشگاه ملوان بندرانزلی در پی درگذشت منصور پور حیدری

باشگاه ملوان بندرانزلی، با انتشار متن زیر، درگذشت منصور پورحیدری را به جامعه ورزشی ایران تسلیت گفت.

باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی ضایعه درگذشت منصور پورحیدری پیشکسوت باشگاه استقلال را به خانواده آنمرحوم،باشگاه استقلال و جامعه فوتبال ایران تسلیت گفته و از خداوند منان برای آنمرحوم طلب آمرزش می نماید 

فردوسی پور و همسر حجازی در منزل مرحوم پورحیدری

منصور پورحیدری درگذشت

منصور به ناصر پیوست

منصور پورحیدری درگذشت

تاج از سر استقلال افتاد

منصور پورحیدری درگذشت

منصور به استاد پیوست

مرحوم منصور پور حیدری درست در روزی به رحمت خدا رفت که 37 سال قبل ،پیشکسوت ماندگار استقلال یعنی علی دانایی فرد فوت شده بود . بین فوت منصور پور حیدری و دانایی فرد در روز 14 آبان نزدیکی های بسیار وجود دارد .هر 2 مرد بعد از مدتی دست و پنجه نرم کردن با بیماری فوت شدند وهر 2 از مردان تاثیر گذار استقلال در روی نیمکت وهر 2 در یک مقطع زمانی خاص بوده اند .

دانایی فرد که اولین مربی تاریخ استقلال بود، در 2 مقطع استقلال افت کرده را به اوج برگرداند و منصور پور حیدری هم بارها چنین کرد .یک بار استقلال افت کرده سال های ابتدایی دهه 60 و بار دیگر آبی های عقب رفته از اوج در اواخر دهه 60 و بار دیگر در اواخر دهه 70 ،این بار او برای بزرگ کردن استقلال بهایی سنگین پرداخت و برای به اوج رساندن آبی ها ،از هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان استعفا داد ،آن هم در روز های موفقی که این تیم را قهرمان بازی های آسیایی 1998 کرده و با تیم های ملی بزرگی مثل ژاپن،آمریکا و دانمارک در خانه آنها مساوی کرد ،این 3 تیم به دور دوم جام جهانی بعد صعود کرده و2 تای آنها به جمع 8 تیم مرحله یک چهارم نهایی رسیدند .

منصور پورحیدری درگذشت

فرکی: پورحیدری چهره‌ تکرارنشدنی فوتبال ایران بود

حسین فرکی در مورد درگذشت منصور پورحیدری گفت: باید این ضایعه را به خانواده محترمش و جامعه ورزش و فوتبال ایران تسلیت بگویم. او از مردان نیک ورزش ما بود و یادش همیشه در دل‌ها باقی می‌ماند. پورحیدری از چهره‌های تکرارنشدنی فوتبال و ورزش ایران است. جدا از افتخاراتی که داشته، به معنای واقعی یک انسان بود و خیلی چیزها از او یاد گرفتم. از سال 1360 با او در ارتباط بودم، در امارات هم که بودیم او مربی بود و من بازیکن و با هم رفت‌وآمد داشتیم. 

وی افزود: در تیم ملی من با او همکار بودم، با تیم ملی وقتی قهرمان آسیا شدیم من دستیارش بودم و از او خیلی چیزها یاد گرفتم. همواره رابطه محترمانه‌ای بین ما برقرار بود. مرگ حق است و برای همه ما پیش می‌آید، اما مهم این است که با نام نیک برویم. مطمئن هستم روز یکشنبه جامعه ورزش و فوتبال تجلیلی در خور و شأن پورحیدری انجام خواهند داد. ضایعه درگذشت او را به همسرش، دختر و آقازاده‌اش تسلیت می‌گویم. پروسه درمانی او خیلی سنگین بود و شنیدن خبر درگذشتش حال من را به هم ریخت. 

سرمربی سایپا در مورد دیدار با نفت مسجدسلیمان در جام حذفی گفت: تیم سایپا به دنبال کسب سهمیه در جام حذفی است، تیم‌های رده پایین با انگیزه بیشتر مقابل ما قرار می‌گیرند و همان‌طور که می‌دانید چند تیم لیگ برتری از جمله پرسپولیس، پیکان و پدیده از گردونه رقابت‌ها حذف شده‌اند. ما می‌توانیم در جام حذفی مدعی باشیم، البته به شانس و اتفاقات مسابقات هم ارتباط دارد.

بختیاری‌زاده: تا سالها مثل پورحیدری پیدانخواهد شد

سهراب بختیاری‌زاده، بازیکن سابق استقلال در مورد درگذشت منصور پورحیدری گفت: تا آخر عمرم به شاگردی منصورخان پورحیدری افتخار می‌کنم. او فراتر از یک مربی و بازیکن فوتبال بود. پورحیدری فقط به باشگاه استقلال اختصاص نداشت و برای همه فوتبال بود. منصورخان انسان فوق‌العاده‌ای بود و باشگاه استقلال تا سال‌های سال مرد بزرگی مثل او را پیدا نخواهد کرد.

وداع با منصور پورحیدری؛ آن چروک‌های عمیق

آنچه می‎خوانید، یاداشت حمیدرضا صدر، نویسنده و محقق مشهور فوتبال ایران، درباره منصور پورحیدری است.

به یاد آوردن بازی های منصور پورحیدری آسان نیست. دروازه بان نبود تا شیرجه هایش را دوره کنیم و مهاجم نبود تا به توصیف گشودن دروازه ها بپردازیم. مدافعان کناری معمولا با مجموعه تیم تعریف می شوند، با مهاجمان مقابلشان. او ستاره نبود و اصراری هم برای ستاره شدن نشان نداد و همیشه خودش را یکی از بازیکنان متعلق به تیم و مربی اش قلمداد کرد. حتی زمانی که با باشگاه تاج، قهرمان آسیا شد دور از هیجان های مرسوم باقی ماند. در حقیقت او را با آرامش مفرطش به یاد سپردیم... محض نمونه: بهار 1350 دیدار تاج و پاس بدل شد به یک نبرد خشن لبالب از درگیری های تن به تن. اخراج علی جباری در دقیقه 38 تاجی ها را به نبرد طولانی ده نفره ای برابر بزرگان پاس کشاند. همه انتظار شکست سنگین تاج در غیاب ستاره خط میانی اش را می کشیدند؛ ولی پورحیدری با خونسردی ذاتی اش کنار مسعود معینی، کارگر جم و جانملکی از سنگر ناصر حجازی دفاع کرد. جانانه برابر پاسی های قلدر جنگید و همه توپ های منطقه اش را دفع کرد. با همان قریحه ای که هر مدافعی بدان نیاز داشت، با چیزی به نام "بازیخوانی". خونسرد بازی کرد و با اعتماد به نفس. در بازی اش نمایش صیقل یافته مدافع لاغراندامی را می دیدیم که می توانست در نبردی خشن، بدون خشونت بازی کند. با مهارت در تشخیص حرکت توپ، با پیش بینی مسیر حرکت حریفان، با چند لحظه واکنش زودتر... آن دیدار با تساوی 1-1 پایان یافت.
 
منصور پورحیدری درگذشت
 
پسری از قلهک
 
پورحیدری برخلاف اکثر فوتبالیست های آن عصر نه در جنوب و شرق تهران بلکه در شمال پایتخت شکوفا شد. پدرش تاجر شناخته ای شده بود و ورزش را می ستود. علی پورحیدری، پسر عمویش در تیم جعفری بازی می کرد و مهدی، برادر بزرگش کاپیتان تیم قلهک بود. روزی دیدار دو تیم محلی قلهک و سلطنت آباد، همسایه های جنگجو، در زمین "پاتخت"  (حوالی خیابان فرشته کنونی) به خشونت گرایید و با مصدوم شدن یکی از بازیکنان قلهک همه چشم ها به سوی پسرک دوازده ساله ایستاده کنار زمین برگشتند. به سوی منصور ریزنقش. او وارد شد و طی پیروزی 2 بر0 قلهک، توانایی هایش را به رخ کشید. آن پسرک کمی بعدتر با رفتن برادرش به آمریکا جای او را گرفت و به نوجوان جنگنده زمین خاکی های قلهک، زرگنده و یخچال بدل شد. کمی بعد در دبیرستان تمدن کنار کارو حق وردیان، مجید روستا و ناصر نبوی بازی کرد و شانزده ساله بود که پیراهن دخانیات را کنار بازیکن بااستعداد دیگری پوشید: غلام وفاخواه.
 
از دارایی به تاج
 
 هفده ساله بود که همراه حمید امینی خواه راهی دارایی شد و در صف مدافعین ایستاد. به تعبیری پورحیدری "دارایی چی" به شمار می رفت و نه "تاجی". چنان که طی پیروزی دارایی برابر دیهیم، یکی از تیم های زیر مجموعه تاج، زمینه ساز به ثمر رسیدن تک گل دیدار شد: بازی بدون گل پیش می رفت تا او در اواخر دیدار، توپ را از جناح راست سانتر کرد و اکبر افتخاری دروازه را گشود. قهرمانی دارایی در باشگاه های تهران سال 1346 با حضور او در خط دفاعی شکل گرفت: 12 بازی و فقط 4 گل خورده.
 
انحلال دارایی در بهار 1347 زمینه ساز کوچ پورحیدری، جلال طالبی و اکبر افتخاری به تاج شد. علی دانایی فرد از پورحیدری مشتاقانه استقبال کرد. مدافعان کناری آن دوران تاج،  از رضا زمینی گرفته تا محمد نجاری و فتح اله حسن بیگی، کارساز نبودند و پورحیدری در دفاع راست ایستاد و عزت جان ملکی آمده از کیان در دفاع چپ تا دو منطقه کناری را در انقیاد خود درآورند. پرویز قلیچ خانی و مهدی لواسانی مدافعان میانی بودند، کارو حق وردیان، احمد منشی زاده و علی جباری در میانه زمین می دویدند و طالبی و افتخاری در خط حمله قرار داشتند. کمی بعد رایکف وارد شد و خانه تکانی بزرگ تاج را آغاز کرد. خیلی ها رفتند، ولی پورحیدری جایی نرفت. او آبی پوش باقی ماند.
 
منصور پورحیدری درگذشت
 
قهرمان آسیا
 
او طی قهرمانی تاج در آسیا برابر هاپوئل در فروردین 1349 ، دو سال پس از قهرمانی ایران در آسیا،  کنار اکبر کارگرجم و مسعود معینی، وظایفش در دفاع را بی نقص انجام داد. مهار بوربا گوش چپ سریع و زهردار هاپوئل آسان نبود. آن قهرمانی به عنوان اولین افتخار باشگاهی ایران در آسیا همه را سر ذوق آورد. تاج باشگاهی بود با ساختاری سنجیده و امکانات زیرساختی بی مانند. همان شب طباطبایی گوینده امجدیه در تب و تاب پیروزی تاجی ها از بلندگو اعلام کرد "... فوتبال ایران به زودی پروفشیونلی (حرفه ای) خواهد شد" و چند هفته بعد ویگن آوازی خواند با شعری از ایرج جنتی عطایی در ستایش از آن بازیکنان "... یازده مرد جوون... واسه بازی میان میدون... دو دروازه با یه زمین ... ای بچه ها گل بزنین... بچه ها متشکریم، بچه ها متشکریم".
 
منصور پورحیدری درگذشت
 
مدافع کناری بی ادعا
 
اوج گیری پورحیدری به عنوان مدافع راست همزمان بود با درخشش مدافعان کناری بزرگ - از جمله محراب شاهرخی، مصطفی عرب و ابراهیم آشتیانی - و فرصت بازی در تیم ملی را از او گرفت. چنان که حضور قلیچ خانی و سپس علی جباری در تاج فرصت بستن بازوبند کاپیتانی را به او نداد؛ هرچند وقتی آبی پوش ها در پاییز 1350 جام میلز را در هند فتح کردند او جام را روی شانه های غلامحسین مظلومی به عنوان کاپیتان بالا برد.
 
پورحیدری بارها برابر پرسپولیس به میدان رفت؛ ولی در بازی شش تایی 1352 جایی در ترکیب نداشت و یکی از معماهای ترکیب تاج در آن روز همین غیبت بود. مدافعان تاج عبارت بودند از نصراله عبداللهی، اکبر کارگرجم، جواد اله وردی، عزت جانملکی که یعنی رایکف در آن دیدار، مدافع راست تخصصی را روانه میدان نکرده بود. او در نبرد بعدی دو تیم پس از آن نتیجه باورنکردنی، ترکیب دفاعش را تغییر داد و پورحیدری با تجربه و عباس نوین روزگار جوان را به میدان فرستاد و بازی به تساوی کشیده شد.
 
سه دهه با استقلال
 
او بی هیاهو کفش هایش را آویخت و احتمالا کسی به یاد نمی آورد کی و کجا آخرین بازی اش را برای تاج انجام داد. زمان سپری شد و پورحیدری و ناصر حجازی پس از انقلاب به عنوان دو تاجی قدیمی نقش کلیدی در ادامه حیات باشگاه با نام "استقلال" بازی کردند. پورحیدری به عنوان مربی و سرپرست با آبی پوش ها بیش از سه دهه جلو آمد. سه بار قهرمان باشگاه های تهران شد و دو بار قهرمان لیگ ایران و یک بار قهرمان آسیا... "منصور خان" در دورانی که شلختگی ها گریبان استقلال را هرگز رها نکردند همان مردی باقی ماند که از زمان حضورش در میدان می شناختیم: بی اعتنا به هیاهوهای مقوایی با تلاش برای برپا نگاه داشتن ستون های تیم. چروک های صورتش در گذر ایام با سرعتی فزاینده عمیق شدند و عمیق تر. چروک هایی روی یک صورت بی لبخند و دور چشمانی با نگاه خرده گیرانه. او برغم دست و پنجه نرم کردن با بیماری هایی که هرگز کوتاه نیامدند حاضر نشد چیزی که بدان عشق می ورزید را رها کند. رها نکرد تا زنگ پایان را بزنند. با آن طنین محنت زا، با آن پژواک تلخ... منصور پورحیدری متولد 1324 در پاییز 1395 وداع کرد و رفت. 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 229
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1395/08/14
مگه تو بیمارستانای ما کسی هم زنده میمونه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
بعید میدونم بیمار سرطانی در چنین سن و سالی جای دیگه دنیا هم زنده بمونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
نه داداش شما خبر نداری بیمار سرطانی در چنین سن وسالی جای دیگه دنیا زنده میمونه
عادل امراهی از شهرستان گرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
خدا رحمت کند منصور پور حیدری رااز صمیم قلب به خانواده ایشان تسلیت عرض مینمایم
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1395/08/14
خدارحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1395/08/14
نمیدونم چی بگم
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1395/08/14
چندان مهم نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
قطعا یه لونگی جام ندیده هستی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
البته منم از مزدن مردم ناراختم اما اینم مثل بقیه مردم واسه این به نظرت نه مثبت دادم نه منفی البته واقعا خیلی زندگی مزخرفه خدا. اکه جهنم نداشت خودمو خلاص میکردم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
من بعنوان کسی که نه پررسپولیسیم نه استقلالی و یه زجر کشیده ام میگم اینم مثل بقیه همونقدر برام اهمیت داره که همسایمون از دنیا بره.متاسفم که واسه مشاهیرمون انقد ناراخت نمیشیم ولی واسه اینا که اشرافی بودن.به هرحال امیدوارم خئا بیامرزتش از ته دل میگم خدا بیامرزتش
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
واقعا براي خودم متاسفم كه با امسال تو بايد يك هوارو تنفس كنم...و متاسفم براي طرز فكر و بيانت.منصور خان مرده راحت بيان ميكني كه چندان مهم نيست؟؟اين تويي كه احتمالا تو زندگيت كسي برات ارزش قائل نيست كه اينجور گستاخ شدي ...يا حق
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
حق با شماست دوست عزیز مرگ یک انسان شریف مثل منصور پور حیدری که تمام زندگیش رو وقف ورزش این مملکت کرد اصلا اهمیتی نداره چون داریم تو زمانه ای زندگی میکنیم که شرافت کوچکترین ارزشی نداره!!!
بانوی پرسپولیسی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
بدون نام 11:46
برای تو متاسفیم
خصومت و کینه تا چه اندازه؟؟؟
اگه چشم بینا و قلب پاکی داشتی میدی بزرگان تیم برای همه ارزشمند و قابل احترامند حتی تیم رقیب. میدیدی که هواداران با شعور و با فرهنگ و با معرفت پرسپولیس توی این ضایعه خودشون رو همدرد و شریک غم ، تیم رقیب و هوادارش میدونن
نسیم
Lithuania
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
فکر میکنم مرگ تو چندان اهمیتی نداشته باشه که کسی نمیشناستت اما این بابا باز تو زندگیش یه اسم و رسمی داشت
مهدی استقلالی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
واقعا برات متاسفم.خب برات مهم نیست چرا میای میگی.خب بگو خدا بیامرزه تمام.این نوع ادبیات نشانه کمبوده.درسته این زندگی ارزش زندگی کردنو نداره ولی بهتره در حرف زدنمون بشتر توجه کنیم تا دل کسی نشکونیم.اگه برای تو ارزش نداره برای ما استقلالیها یه پدر بود.متاسفم
Germany
11:40 - 1395/08/14
اخی روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1395/08/14
روحش شاد و یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1395/08/14
روحت شاد مرد بزرگ
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1395/08/14
خدا رحمتش کند
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه ، روحش شاد و یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1395/08/14
روحش شادمردبزرگی بود
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1395/08/14
خداوندرحمتش کندانشالله
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه حیف شد......
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1395/08/14
روحش شاد انشالله خداوند به خانواده اش صبر دهد
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1395/08/14
روحش شاد ویادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا بیامورزتش به خانواده منصور خان و همه استقلال یا تسلیت میگم
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا رحمت کنه
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدایش بیامرزد واقعا خبر ناراحت کننده ای بود . منصور خان بسیار انسان برزگی بود
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
روح شان شاد و یادشان گرامی
الفاتحه
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خداوندمنان رحمتش کنه وبه خانواده محترمش صبر عنایت فرماید روحش شاد یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه واقعن برای فوتبال کشورمان زحت کشید
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
من یک پرسپولیسی هستم ولی با شنیدن این برغم انگیزبسیارمتاثرشدم خدارحمتش کند انسان نجیب و ارزشمندی بود هم در حیطه ورزش هم در حیطه ادب و معرفت.روحش شاد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
ما استقلالیها هم از شما متشکریم
نسیم
Lithuania
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
سپاس مهم مرگ یه انسان نه دیدگاه ورزشی
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه و به خانوادش صبر بده.
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه.طلب صبر از خدای منان برای خانواده آن مرحوم خواستارم.روحش شاد یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1395/08/14
السلام علیک یا اباعبدالله ع روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه.تسلیت به استقلالی ها
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1395/08/14
انالله واناالیه راجعون واقعا ضایعه بزرگیه
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1395/08/14
من هم تسلیط عرض می کنم روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1395/08/14
سلام به جامعه ورزشی کشور و خانواده محترم اقای پور حیدری تسلیت میگویم.خیلی ناراحت شدم خدا بیامورزد روحش شاد.
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1395/08/14
روح

روحش شاد یادش گرامی خدا بیامرزش
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1395/08/14
ای سیگار نا مرد.........خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1395/08/14
خدا رحمتش کند واقعاً برای فوتبال ایران خیلی زحمت کشید
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1395/08/14
خدا رحمت کنه.برای فوتبال ما خیلی زحمت کشید.
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1395/08/14
راحت شد ....ما کی زنده ایم ولی ما هم مرده ایم
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1395/08/14
روحش شاد و یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1395/08/14
خدابیامرزد
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1395/08/14
خدا بیامرزتش
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1395/08/14
روحش شاد و یادش همیشه گرامی باد.

منصور عزیز بهشتی شدنت مبارک.
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1395/08/14
وای ن ...نمیشه باور کرد ،منصور خان هم رفت ناصر خان،روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1395/08/14
خدا بیامرزش
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1395/08/14
با تسلیت به جامعه فوتبال و باشگاه استقلال از درگاه خداوند برای منصور پورحیدری عزیز و بزرگوار طلب مغفرت و برای خانواده ایشان طلب صبر می کنیم با نثار فاتحه به روح ایشان.
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1395/08/14
منصورخان برای ما هرگز نمیمیرد
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1395/08/14
خدارحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1395/08/14
خدارحمتش کنه
محمدی یک خواننده و هموطن
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1395/08/14
با عرض سلام و تأسف و تسلیت به خانواده ایشان و همه دوستداران استقلال و خانواده ورزش و فوتبال ،برای همه صبر و بر آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت از خداوند منان دارم.
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1395/08/14
خداوندروحش راشاد کنه به خانوادش صبربده
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1395/08/14
روحش شاد.
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1395/08/14
با تسلیت به جامعه فوتبال و باشگاه استقلال از درگاه خداوند برای منصور پورحیدری عزیز و بزرگوار طلب مغفرت و برای خانواده ایشان طلب صبر می کنیم با نثار فاتحه به روح ایشان.
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1395/08/14
روحت شاد منصورباتعصب خدا بیامرزد همیشه توقلب ما استقلالیها جا داری
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1395/08/14
خدا رحمتش کند.مرد بزرگ و بی حاشیه و با اخلاقی بود.خداوند به خانواده و دوستدارانش صبر و عمر با عظت عطا نماید.مردان نیک همیشه در قلبمان جای دارند و هرگز فراموش نمیشوند.
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1395/08/14
ایشالله روحت قرین ررحمت باد
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1395/08/14
اونیکه که گفت اصلا مهم نیس همون لنگی ای هستش که به قبر بزرگان فوتبال هم رحم نمی کنه.از لنگی جماعت چه انتظاری دارید. منصورخان روحت شاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
شکی نیست که استقلال واقعی به داشتن هوادارایی مثل شما خجالت زده و شرمگینه
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1395/08/14
یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1395/08/14
روحت شاد منصور خان
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1395/08/14
با سلام به عنوان یک پرسپولیسی خیلی دعا کردم اما مشکل منصورخان حاد بود خداوند روح ایشان وبقیه درگذشتگان ورزش رو شاد کند منصورخان بزرگ فوتبال این مملکت بود مانند حجازی بهزادی نوروزی عزیز اصلی احدی مهراب شاهرخی دهداری و... خواهش میکنم از فوتبال دوستان به احترام این عزیزان احترام همدیگر را در ورزشگاه ها حفظ کنیم منصورخان بزرگ بود و بزرگ زیست و ارزوی قلبی ما پرسپولیسی ها صبر برای بازماندگان است .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
تشکر
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1395/08/14
با تسلیت به جامعه فوتبال و باشگاه استقلال از درگاه خداوند برای منصور پورحیدری عزیز و بزرگوار طلب مغفرت و برای خانواده ایشان طلب صبر می کنیم با نثار فاتحه به روح ایشان.
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1395/08/14
یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه یه جورایی از این شرایط بدی که همه مردم گرفارشن راحت شد؛بیچاره مردمی که هنوز زنده ان و محکوم به تحملند.
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1395/08/14
روحش شاد مرد بزرگی بود. فوتبال ایران.با نبودن ایشان خسارت دید.
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1395/08/14
خدایش رحمت کناد
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1395/08/14
انا لله وانا الیه راجعون
سربلند ایران
پیروز استقلال
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1395/08/14
وای خدا باورم نمیشه حس میکردم بره از کنارمون بغضم گرفته اشک تو چشام حلقه زده منصورخان خدا رحمت کنه استقلال رو تنها گذاشتی....روحت شاد
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1395/08/14
خدا بیامرزش .مصیبت وارده را به خانواده و باشگاه استقلال تسلیت عرض میکنم
United States
11:56 - 1395/08/14
خداوند رحمتش کند حیف شد واقعا اقای پورحیدی انسان بزرگی بود
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1395/08/14
با سلام......روحش شاد و یادش گرامی باد......اقای پورحیدری مرد روزهای سخت و سر و گرم زندگی و فوتبال این مملکت را چشید و در همه رده سنی زحمت زیادی برای این مملکت کشیده...خدا رحمتش کند....
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1395/08/14
من پرسپولیس ای دو اتیشه هستم ولی منصور خان پدر فوتبال ایران بود و هست ..?خدایش رحمت کند و به تمام استقلال های عزیز تسلیت میگم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
من بعنوان یک استقلالی از شما ممنونم
محسن عزیزی ایوانغرب
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1395/08/14
خدا بیامرزدش.ادم بی حاشیه ای بود.فوتبال ایران یتیم شد نه فقط استقلال
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1395/08/14
خدا بیامرزدش روحش شاد امیدواروم خدا به خانوادش صبر بده.واقعا خبر ناراحت کننده‌ای بود منصور پورحیدری از پیشکسوت‌های بزرگ و پرافتخار فوتبال ایران بود از نسلی که فوتبال مثل امروز انقدر ارزش مادی نداشت و واسه پیراهنشون با عشق و تعصب می‌جنگیدن و افتخارآفرینی می‌کردن
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1395/08/14
خانواده محترم پور حیدری
ضایعه در گذشت زحمتکش فوتبال ایران را به جامعه ورزشی و خانواده ایشان و علل الخصوص استقلالی های محترم تسلیت عرض میکنم روحش شاد و یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه. من پرسپولیسی ام
افتخارات زیادی واسه کشورمان کسب کرده
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1395/08/14
روحش شاد.تسلیت به خانواده و تمام هواداران استقلال از طرف یک پرسپولیسی
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1395/08/14
خدا بیامرزدش چقدر خوب بود هواداران دهه ۶۰و۷۰ دو تیم پرسپولیس و استقلال کمی معرفت و اخلاق را از بزرگان تیم هایشان الگو بگیرند امیدوارم روزی برسد که فقط هرکس تیم خودش را تشویق کند و از ناسزاگویی به هم پرهیز کنیم
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1395/08/14
منصور جان آرام بخواب دیگر کسی مثل تو در استقلال افتخار آفرینی نمیکند روحت شاد پدر آبیها
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1395/08/14
من پرسپولیسیم ولی ناراحت شدم خدارحمتش کنه به خانواده فوتبال تسلیت میگم
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1395/08/14
تسلیت به همه‌ی فوتبال دوستان،يادت گرامی**
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1395/08/14
روحت شاد منصور عزیز .تو سالهای سال برای طرفدارانت زنده ای .ای مظهر بزرگی وادب دوستت داریم
حاج محمدباقر نصرالهی
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1395/08/14
سلام وعرض تسلیت دارم به جامعه ورزشی کشور عزیزم ایران وتمامی فوتبال دوستان فهیم،درگذشت منضور خان پور حیدری راوالخصوص خانواده محترم ان بزرگوار،پرسپولیسی هستم،وشریک در غم از دست دادن این مرد ورزشی بزرگ
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1395/08/14
روح این مرد بزرگ شاد
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1395/08/14
خدا بیامرزدش ، مرد بزرگی بود
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1395/08/14
دلـــــسوز استقلال
عاشق تاج
پـــدر آبی ها

روحتـــــ شـــاد بزرگمــرد
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1395/08/14
خدا رحمتشون کنه و به خانواده محترم ان مرحوم صبر عطا فرنایید
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1395/08/14
خداحافظ تنها جنتلمن زندگی من
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1395/08/14
خدارحمت کند،خدابه خانواده شان صبربدهد.
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1395/08/14
خیلی خیلی از قلعه نوعی بهتر بود
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1395/08/14
خدا رحمتت کنه یه جلتمن واقعی
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1395/08/14
روحش شاد و یادش گرامی.نمونه یک مرد واقعی
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه مرد با شخصیت وخوبی بود روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1395/08/14
خدا رحمتشون کنه
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1395/08/14
خدا رحمت کند .شخصیت بزرگی بود
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1395/08/14
تسلیت میگم به تمام فوتبال دوستان ازجمله به اسقلالیهای عزیز وصبرشکیبای برای خانواده ان مرحوملیهای عزیز ارزوی صبروشکیبایی برای خانواده ان عزیز
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1395/08/14
روحش شاد و تسلیت به خانواده ی محترم و بی حاشیه.
الان درست موقعیست که حاج فتل وارد بشه و از فرصت استفاده کنه.
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1395/08/14
روحت شاد.استقلال ما یتیم شد.همیشه در دل ما زنده ای.دوست داریم
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1395/08/14
وااااای باورم نمیشه روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1395/08/14
من پرسپولیسیم ولی واقعا حالم گرفته شد به کل استقلالیهای بامعرفت وپرسپولیسهای عاشق منصورخان و خانواده محترم تسلیت میگم خدا رحمتش کنه خیلی دوست داشتنی بود
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1395/08/14
مردان برگ فوتبال ایران همیشه درقلب مردم می ماند چه استقلالی چه پرسپولیسی ..روحش شاد تسلیت به خانواده محترم شان
من تاجی ام تا چشت دراد
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1395/08/14
راحت شد
یکی از شاد ترین خبرهای زندگیم همین بود ای کاش زود تر میمرد تا انقدر زجر نکشه ، در شان یه همچین آدم بزرگی نبود که انقدر با زجر جون بده
تسلیت به خانواده محترم پورحیدری و هم جامعه ورزشی کشور مخصوصا باشگاه بزرگ تاج کبیر
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1395/08/14
بدرود پدر استقلال کبیر
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1395/08/14
کیسه کش بگو کجای جدولی وچندتا جام داری ببین چقدر حقیری که پرسپولیس قهرمان نشد حتی با تبانی ومافیا نتونستی به تعداد قهرمانیای ما برسی تسلیت میگم این غم بزرگو به همه واستقلالیای واقعی نه یه مشت بچه که نمیدونن چی بگن ما پرسپولیسیا هم در غمتون شریکیم
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1395/08/14
روحش شاد
تسلیت به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه ورزشی ایران بزرگ
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1395/08/14
پدر استقلال روحت شاد
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1395/08/14
سلام بسیار غم انگیز وناراحت کننده بزرگان فوتبالمان چه راحت ازدست میدهیم اینجاقرمز ابی مهم نیست مهم عزیزانی هستند که ازدستشان میدهم روحت شادمردبزرگ
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1395/08/14
خداوندروحش راشادکند
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1395/08/14
پدر استقلال آسمانی شد
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1395/08/14
خدا رحمتش کنه. به همه استقلالی ها تسلیت میگم
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1395/08/14
خدا رحمتت کنه پدر استقلال به تمام استقلالی ها و خانواده ی منصور خان پور حیدری تسلیت عرض میکنم خانواده پورحیدری ما استقلالی رو هم در غمتان شریک بدونید منصور خان خیلی برای استقلال و تیم ملی زحمت کشیدی منصور خان جات وسط بهشت روحش شاد و یادش گرامی باد
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1395/08/14
خدارحمتش بکنه ماایرانیها تاوقتی که بزرگهامون زنده اندهیچ اسمی ازشون نمیارن وقتی که مردن همه حیف ودریغا میخورن که بزرگ بود و ال بود وبل بود منصور خان که رفت زندها رادریابید امسال قهرمانی هدیه به پدرهمیشه جاوید استقلال. نیم فصل هرکی دلش باتیم نیست بیرونش بکنند ۴۴۴۴
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1395/08/14
مرد ها همیشه می روند....
نامردها هستند که می مانند...
روحت شاد و یادت گرامی مرد...
United States
12:50 - 1395/08/14
به جامعه ورزش و فوتبال تسلیت میگویم.
منصور خان روحت شاد . برای همیشه یاد و خاطر عزیزت در قلب ماست
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1395/08/14
من نمی دونم چراورزشکارامون مخصوصااونها که توتهران زندگی میکنند دراثرسرطان فوت میکنند کاش میبردنش خارج شاید درمان میشد توبیمارستانهای ما آدم سالم میره میکشنش دیگه چه فایده داره خدا رحمش بکنه ۴۴۴۴@
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1395/08/14
خدا رحمت کند مرد با اخلاق و بزرگی بود
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1395/08/14
پدر استقلال، روحت شاد
امثال پورحیدری ، حجازی، پروین و دیگر قهرمانان ورزش ایران هیچوقت تکرار نمیشن

تعصب آبی و قرمز بذارید کنار.
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1395/08/14
روح منصور خان به دیدار روح ناصر خان پیوست .
روح هر دو شون شاد و قرین رحمت الهی
پرسپولیسی ام ولی هر دوشون برام عزیز بودن
تسلیت به همه فوتبال دوستان
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1395/08/14
روحش شاد.انشالله‌با شهدای کربلا وشهدای ایران عزیزمون محشور بشه.ولی جای تاسف داره که سر بزرگان مملکتمون کری‌های زشت بگیم،قرمز و آبی هر دو مال این مملکت هستن.بزرگانی که تو این تیمها بازی کردن افتخارات مملکتمون هستن.لطفا تو همچین جاهایی ادب را رعایت کنیم.مرحوم پورحیدری یه عمر باشرافت زندگی کرد.واقعالقب پدر برازنده او بود ..در قلب ما ماندگاری
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1395/08/14
روحش شاد و خداوند به خانواده اش صبر بده
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1395/08/14
تسلیت به جامعه ورزش علی الخصوص سنگسریها در تمام دنیا چه پرسپولیسی و چه استقلالی
منصور خان نامت در سنگسر همیشه باقی و جاودان خواهد ماند
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1395/08/14
خوش به حالش راحت شد تا کی عذاب وحرص وجوش و غم وغصه؟؟؟؟خسته شدم خدااااااا
آخه تا کی
تا کجا میخای ادامه بدی
چقد درد
اینجا وجهنمت فرقی نداره
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1395/08/14
خدایش رحمت کند تسلیت به جامعه ورزش وخانواده محترمشان
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1395/08/14
فقط همينو بگم كه نابود شدم رفت
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1395/08/14
تسلیت به فوتبال ایران
ا
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1395/08/14
سلام. اونی که گفته مهم نیست ..?من پرسپوليس ای هستم واقعا متاسفم برات که به منصور خان پور حیدری توهین کردی منصور خان برای امسال من تو خیلی افتخارات آورده که ما ایرانی ها سرمان را بالا بگیریم حالا میگی مهم نیست واقعا از دست شما وای به حال تیمی که شما طرفدار ش باشی
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1395/08/14
ما استقلالی ها یتیم شدیم
منصور خان روحت شاد و یادت گرامی
و تشکر بسیار از پرسپولیسی های واقعی و بافرهنگ که در غم از دست دادن ناصر خان و منصور خان سنگ صبور ما تاجی ها بودن
و عرض تسلیت به خانواده محترم پورحیدری و همه جامعه ورزشی کشور مخصوصا باشگاه بزرگ فرهنگی و ورزشی تاج کبیر
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1395/08/14
بزرگ مرد خداحافظ
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1395/08/14
فقط همينو بگم كه نابود شدم رفت
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1395/08/14
منم یه پرسپوليسم خواهشا تو این چیزا رنگهارو نکشید وسط ،خدا بيامرزش بزرگ مرد پرافتخار
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1395/08/14
پرسپولیسیم
ولی واقعا ناراحت شدم
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1395/08/14
خدایا چرا پدر استقلال مردی تاریخی بود بخدا فاتحه صلوات
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1395/08/14
فقط همينو بگم كه نابود شدم رفت
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1395/08/14
پدرم استقلال آسمانی شد
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1395/08/14
فقط همينو بگم كه نابود شدم رفت
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1395/08/14
خدایش بیامرزد . بی ادعا دوست داشتنی و خاکی بود .تسلیت به جامعه فوتبال ایران .
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1395/08/14
روحت شاد پدر استقلال یادت همیشه توی قلب ما زنده است
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1395/08/14
روحش شادویادش گرامی . به همه هواداران استقلال وجامعه ورزش تسلیت عرض مینمایم.
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1395/08/14
درگذشت منصور خان پدر استقلال واقعا ضایعه ای دردناک بود که تمام استقلالیها را در غم و اندوه برد بنده هم این غم بزرگ را به همه ی مردم شریف ایران مخصوصا استقلالیها تسلیت می گویم برای ان مرحوم بخشش الهی و برای بازماندگان صبر جزیل خواستارم
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1395/08/14
سلام
خداوند همه رفتگان را رحمت کند
.
گوشه گوشه های این مملکت بیچارگانی از گرسنگی میمیرند که حتی کسی برای تدفینشان نمیرود.خداییش۷۱سال عمر بد نیست هااااا..البته خدارووشکر زیر خاک یکسانیم
Germany
14:08 - 1395/08/14
به عنوان یه پرسپولیسی واقعا الان خبرو شنیدم شوکه شدم واقعا ناراحتم خدا رحمتش کنه ما رو هم در غم خودتون شریک بدونید استقلالیای عزیز
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1395/08/14
تسلیت از طرف هواداران پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1395/08/14
فقط همينو بگم كه نابود شدم رفت
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1395/08/14
خدایش رحمت . من پرسپولیسی ام. از طرف خودم و تمام پرسپولیسی ها و همه مردم ایران به خانواده زنده یاد پورحیدری و تمام استقلالی ها تسلیت میگم .امید که روحش شاد و یادش جادوانه باد
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1395/08/14
پدر فوتبال ایران از بین ما رفت ،خیلی ناراحت کننده است اینجا دیگه بحث رنگ نیست ،منصور خان یک ایرانی با شرافت بود و همیشه در قلب ما زنده است همچون مرحوم حجازی ،ممنون از پرسپولیسی های با ادب وبا فرهنگ که همدردی می کنند، لطفا وخواهشا قدر پیشکسوت هایمان را بیشتر بدانیم تا زنده اند. روحت شاد پدر استقلال.
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1395/08/14
منصور خان روحت شاد یادت گرامی
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1395/08/14
خداوندرحمتشون کنه,تسلیت به کیسه ها,امیدوارم این ضایعه بزرگ باعث نشه بقیه بازیاتونو توجام حذفی ولیگ برتر ببازین واین اتفاق بد رو بهانه کنین 6تایی ها
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1395/08/14
قهرمانان متعلق به همه مردم هستندوآقای پورحیدری یکی ازبرجسته ترین ها آنهابود. روحش شادوخدایش بیامرزد.
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1395/08/14
واقعا متاثر و گریه کردم پورحیدری مردی به تمام معنا بود که هیچ موقع به کسی بی احترامی نکرد و عمر و زندگی خود را فدای باشگاه استقلال کرد من این ضایعه دردناک را به خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده ما را در غم خود شریک بدانید روحش شاد و خدایش بیامرزد به خدا گریه امانم را برید
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1395/08/14
روحت شاد مرد بزرگ
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1395/08/14
درگذشت پدر استقلال را به خانواده داغدار ایشان و باشگاه بزرگ استقلال و هواداران دل سوخته تسلیت عرض می کنم.
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1395/08/14
پدربزرگ منم بيماري ريه داشت ازبس سيگار وترياك كشيد منصورخان كه يه ادم ورزشي بود واسطوره استقلال خداهمه اسيران خاك روبيامرزه
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1395/08/14
من به عنوان یه پرسپولیسی به استقلالیها تسلیت میگم. خیلی ناراحت شدم. ولی تنها چیزی که الان باید از خدا خواست صبره. خدا به خونوادش صبر بده و روح منصور خان رو شاد کنه
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1395/08/14
یادش جاویدان باد
بنده بعنوان یک استقلالی دو آتیشه از تمام پرسپولیسی های بزرگوار تشکر میکنم,منصورخان یک سرمایه ملی برای فوتبال ما بود.
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1395/08/14
واقعا مرد بزرگی بود انسانهای خوب خیلی زود از بین ما پر میکشن خدا رحمتشون کنه تسلیت به جامعه ی ورزش و هوادارای استقلال
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1395/08/14
خیلی ناراحتم از فوت منصور خان خیلی حیف ک دیگه کنار استقلال و خانوادش نیستن شایدم خوش به حالش که دیگه غصه این فوتبال پولکی و دلال بازاری رو نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1395/08/14
غم بزرگیه فکرمیکنم یتیم شدیم وبه همه جامعه ورزش وفوتبال تسلیت میگویم
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1395/08/14
خداوند غریق رحمتش کند
United States
17:45 - 1395/08/14
پدرِ بزرگ و پر افتخار و کریم استقلال ، آسمانی شدنت تبریک و رفتنت از میان ما تسلیت..
جای خالیت با هیچ چیز پر نمی شود..
بزرگمردی تاج دار که ستاره بود و ستاره چینی کرد برای استقلال و ایران..
روحت شاد و یادت در قلبها تا ابد .
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1395/08/14
مرد خیلی زحمت کشی بود برای فوتبال خییلی دوست داشتنی بود روحش شاد یادش گرامی
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1395/08/14
به یاد بزرگ مردی ک هیچ وقت نگفت من استقلال رو قعرمان آسیا کردم . روحت شاد و یادت گرامی بزرگ مرد تکرار نشدنی عرصه فوتبال
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1395/08/14
خوبان و مردان میروند
و امثال آدم هایی نامرد مثل تو می مانند که میگی فرقی نداشت
دوست دارم یه اتفاقی برات بیفته ببینم ۲۰ نفر تو مراسم ختم ت جمع میشن یا نه
منصور خان همیشه تو قلب جا داری خوش ب حالت که بهشتی و هم نشین خوبان میشوی
درضمن منصورخان تو عمرش بک سیگار لای انگشت انش هم نگرففته بود
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1395/08/14
ﺭﻭﺣﺖ ﺷﺎﺩ اﺑﺮﻣﺮﺩاﺧﻼﻕ ﻭﻣﻌﺮﻓﺖ
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1395/08/14
منصور خان روحت شاد یادت گرامی.
از طرف همه پرسپولیسی ها درگذشت بزرگمرد استقلال رو به همه ایرانیها بخصوص استقلالی های عزیز و گرامی تسلیت میگم.
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1395/08/14
خدا رحمت کند.برای شادی روحش فاتحه ای بخوانیم
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1395/08/14
هويت استقلال پدر استقلال خداحافظ.
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1395/08/14
من به عنوان یه پرسپولیسی درگذشت منصور خان رو به همه استقلالیا تسلیت می گم روحش شاد.منصورخان احترام می ذارم به سالهایی که زحمت برای فوتبال این مملکت کشیدی. راستی روح هادی عزیزمان هم شاد.
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1395/08/14
ای خداااا این سرطان چه کوفتیه....
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1395/08/14
جامعه ورزش کشور بار دیگر درغم از دست دادن یکی دیگر از اسطوره های با اخلاق و سخاوت در سوگ وماتم است بی شک دل هر ایرانی با شنیدن درگذشت این عزیزان بدرد میآید،به خانواده مرحوم حیدری تسلیت عرض نموده وعلودرجات را برایشان مسئلت دارم خدایش رحمت کند
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1395/08/14
خدا روحشونو شاد کنه
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1395/08/14
انسانیت دیگه از بین رفته پدر یک تیم از بین رفته کسی ک برای فوتبال این کشور زحمت کشیده اونم مثل باباهای شما بی لیاقتی که میگی مهم نیس و اینم مث بقیه بابا بوده واقعا براتون متاسفم رو شما نمیشه اسم انسان رو گذاشت
هنوز انقد یاد نگرفتیم وقتی کسی ک دستش از دنیا کوتاه میشه پشتش حرف نزنیم حتی اگ اصلا نشناسیمش فقط بگیم روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1395/08/14
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1395/08/14
روحت شاد قهرمان
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1395/08/14
کری خوانی در حد خنده و بسیار بی اهمیت است در برابر مسایل بسیار جدی،همه انسان ها اشتباه میکنند،حال اگر این اشتباهات ورزشی باشه مهم نیست،پور حیدری استقلالی بود ومن فقط طرفدار پرسپولیس.پورحیدری در بسیاری از موارد به همه درس اخلاق داد،ایا صرفا بخاطر قهرمانی ها مردم او را دوست دارند؟ قطعا خیر.پورحیدری جوهره ای داشت که انسان‌ها ی با وجدان را فارغ از رنگ ها بسوی خود جذب میکرد .کاری که از عهده هر کسی بر نمی اید،یادش گرامی که خاطره ای خوش در کل ورزش ایران ،بخصوص استقلالی ها گذاشت.
United States
23:54 - 1395/08/14
روحت شاد قهرمان
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1395/08/15
من هم به عنوان یک استقلالی از همه پرسپولیس های بامهرفت بابت همدری شان تشکر میکنم روحت شاد مرد بزرگ
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1395/08/15
بزرگترین مرد تاریخ استقلال بود. روحش شاد و یادش گرامی باد.
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1395/08/15
روحش شاد مرد بزرگی بود. فوتبال ایران.با نبودن ایشان خسارت دید.
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1395/08/15
روحت شاد قهرمان با تعصب
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1395/08/15
سلام به همگی.منم یه پرسپولیسی دوآتیشه هستم.امافوتبال ملی ما به امثال منصورخان پورحیدری خیلی مدیونه.پرسپولیس با استقلال معناپیدامیکنه.وگرنه جدولی که توش استقلال یاپرسپولیس به تنهایی وجودداشته باشن عاری ازرقابت وهیجانه.
رقبای دیرینه ی استقلالی،به همتون تسلیت میگم.به ویژه خانواده محترم منصورخان.روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1395/08/15
سلام به همگی.منم یه پرسپولیسی دوآتیشه هستم.امافوتبال ملی ما به امثال منصورخان پورحیدری خیلی مدیونه.پرسپولیس با استقلال معناپیدامیکنه.وگرنه جدولی که توش استقلال یاپرسپولیس به تنهایی وجودداشته باشن عاری ازرقابت وهیجانه.
رقبای دیرینه ی استقلالی،به همتون تسلیت میگم.به ویژه خانواده محترم منصورخان.روحش شاد
پاسخ ها
بانوی پرسپولیسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
دست مریزاد. خدا سایه همه بزرگان رو بر سر ما محفوظ نگه داره و به شما آقا مرتضی هم عمر طولانی عطا کنه که فهم و شعور و معرفت افرادی مثل شما درس خوبی برای معدود افرادی هست که با کج فهمی و همینطور خصومت ، همدردی ها و همدلی ها رو نمی بینند
-
09:10 - 1395/08/15
خدا بیامرزه.
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1395/08/15
روحت شاد برای خانواده محترم درگذشت پدر استقلال تسلیت عرض می کنم
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1395/08/15
نه لقب سلطان داشت و نه تاجی بر سر
دلسوخته ورزش بود و یک وطن پرست به معنای واقعی
مدعی خواست که ار بیخ کند ریشه ما
غافل از آنکه بوود عشق همی ریشه ما
روزنامه مدعی (خبر ورزشی ) امروز صبح تیتر زد تاج از سر استقلال افتاد ..؟!
آری مرد بی ادعا و بی حاشیه ورزش ایران خود را به ابدیت سپرد و اسرار مگوی ورزش حرفه ی ایران را با خاطرات تلخ و شیرنش در قلب خود پنهان کرد و رفت ....
واما در پاسخ به عوامل این روزنلمه خصوص هیات تحریریه روزنامه خبر ورزشی باید گفت که تاج همیشه تاج خواهد ماند و درخشش و خیره کنندگی آن حتی با گذر زمان کم فروغ نخواهد شد درضمن تیم استقلال کارنامه مشخص وروشن دارد که همیشه حکایت از حضور پرشمار و پرتعدادی مانند استاد پور حیدری دارد لذا با این ادبیات کوچکترین خدشه ای به تاریخ و افتخارات نیز کارنامه پر رنگ آن وارد نخواهد شد و در این مسیرهمیشه از همراهی و یک پارچگی و حمایت هواداران و علاقه منداش برخودار است
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1395/08/15
اسطوره ادب و معرفت، مردی که همیشه در قلب م ورزشکاران و ورزش دوستان خواهد ماند. روحت شاد ای همیشه جنتلمن. تاج سر همه ما بودی و هستی تا ابد پدر.
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1395/08/15
اسطوره ادب و معرفت، مردی که همیشه در قلب م ورزشکاران و ورزش دوستان خواهد ماند. روحت شاد ای همیشه جنتلمن. تاج سر همه ما بودی و هستی تا ابد پدر.
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1395/08/15
اسطوره ادب و معرفت، مردی که همیشه در قلب م ورزشکاران و ورزش دوستان خواهد ماند. روحت شاد ای همیشه جنتلمن. تاج سر همه ما بودی و هستی تا ابد پدر.
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1395/08/15
با سلام
تسليت به جامعه فوتبال بخاطر از دست دادن يك آقي نجيب، من يك پرسپوليسي ام و خيلي خيلي ناراحتم بخاطر از دست دادن منصور خان، تسليت به تمامي استقلالياي عزير
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1395/08/15
منصور خان رفت ولی یادش همیشه در دلهایمان زنده است
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1395/08/15
بانوی پرسپولیسی عزیز،
یادمون نره استقلالیها توروزهائی که هادی ومهرداد عزیزرو ازدست دادیم خیلی سنگ صبور وهمدردمون بودن
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1395/08/15
بدرود پدر تاج بدرود مرد بی ادعا بدرود آبی تر از آبی .....
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1395/08/15
بانوی پرسپولیسی عزیز،
یادمون نره استقلالیها توروزهائی که هادی ومهرداد عزیزرو ازدست دادیم خیلی سنگ صبور وهمدردمون بودن
پاسخ ها
بانوی پرسپولیسی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
بله همینطوره
خوبی ها هیچوقت فراموش نمی شوند
قرمز اما عذا دار در غم آبی ها
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1395/08/15
با احترام تسلیت می گم به خونواده و هواداران استقلال فوت منصورخان رو، روحش شاد.شادی روحش صلوات
Lithuania
10:40 - 1395/08/16
خدا به خانواده ش صبر بده و روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1395/08/16
هادی جان غمت تازه تر شد منصورخان هم فوت شد روحش شاد باشه.تسلیت به استقلالیا وخانواده ایشون.
Iran, Islamic Republic of
14:52 - 1395/08/17
یک پدر..یک ستاره..یک ستاره که ستاره های افتخار را برای فرزند عزیزتر از جانش به ارث گذاشت
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1395/08/17
یک پدر..یک ستاره..یک ستاره که ستاره های افتخار را برای فرزند عزیزتر از جانش به ارث گذاشت
روزی تاج او را گرفت و روزی او خودش شد تاجدار
پدر همیشه تاج را روی سرش می گذاشت ، چون سراسر عزت و احترام برایش قائل بود
یتیمی استقلال را نبینید..
چرا که تاجدارانی را داراست که از خانه ی بهشت هم هوای فرزندشان را دارند
روحت شاد و یادت گرامی مرد تاج دارِ پر افتخار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر