میدان مغناطیسی زمین شکاف برداشت
۴۱۸۳۶۵
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
۱۵۱۲
کشف جدید دانشمندان
دانشمندان از کشف شکافی در میدان مغناطیسی زمین خبر داده‌اند که می تواند این سیاره را در برابر پرتوهای مرگبار کیهانی در موضع ضعف قرار دهد.
خبرگزاری مهر: دانشمندان از کشف شکافی در میدان مغناطیسی زمین خبر داده‌اند که می تواند این سیاره را در برابر پرتوهای مرگبار کیهانی در موضع ضعف قرار دهد.
 
 میدان مغناطیسی زمین شکاف برداشت

به نقل از ساینس الرت، زمین  یک سیاره قابل سکونت محسوب می شود که این شرایط خاص صرفا به واسطه محصور شدن آن در یک میدان مغناطیسی بزرگ حاصل شده است. این میدان مغناطیسی از زمین در برابر بادهای شدید خورشیدی و پرتوهای مرگبار کیهانی محافظت می‌کند.

با این حال دانشمندانی که از مدتها پیش یکی از قدرتمندترین توفانهای ژئومغناطیسی ثبت شده در تاریخ را مورد بررسی قرار داده اند متوجه شده اند که پوسته حفاظت کننده سیاره مادر آنقدرها هم ایمن نیست زیرا آنها متوجه شکافی در مگنتوسفر زمین شده اند.

این بررسیها بر روی داده هایی صورت گرفته که توسط تلسکوپ GRAPES-۳ مستقر در هند به ثبت رسیده است. این تلسکوپ در ۲۲ ژوئن سال ۲۰۱۵ پرتوهای کیهانی قدرتمندی را شناسایی کرده بود.

در جریان آن رویداد مگنتوسفر زمین به شدت توسط ذرات کیهانی بمباران شد. این ذرات پرتوهایی با انرژی بسیار زیاد آزاد می کنند که با سرعت نور در فضا منتشر می شوند.

تخمین های صورت گرفته توسط دانشمندان نشان می دهد که این ذرات آنچنان قدرتمند و پرانرژی هستند که به راحتی به بدنه یک فضاپیما نفوذ می کنند  و حالا این نگرانی مطرح می شود که میدان مغناطیسی زمین چگونه در برابر آنها تاب تحمل خواهد داشت؟

البته خبر خوشحال کننده این است که شکاف به وجود آمده در مگنتوسفر موقتی است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1396/09/02
چقدر خوشحالم من .. تو هم خوشحالی از خوشحالی ما ؟ خوشحال باش که موقتیه وگرنه ممکن بود دلار بازم بالا بیاد !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج