برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016
۴۲۰۰۱۳
۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
۲۰۵۹۴
جشنواره بین المللی عکس SIENA سیِنا (Siena International Photo Awards) جشنواره ای است که سالانه برگزار می شود و امسال اسامی برندگان سال ۲۰۱۶ خود را اعلام کرده است که شامل عکس های خیره کننده ای می شود.
وب‌سایت چیدانه - معین قوی: جشنواره بین المللی عکس SIENA سیِنا (Siena International Photo Awards) جشنواره ای است که سالانه برگزار می شود و امسال اسامی برندگان سال ۲۰۱۶ خود را اعلام کرده است که شامل عکس های خیره کننده ای می شود.
 
در جشنواره ی امسال بیش از ۱۰۰ عکاس حرفه ای و آماتور از کشورهای مختلفی از مینمار گرفته تا ترکیه، شرکت داشته اند و در بخش های مختلف این جشنواره به رقابت پرداختند.
 
این جشنواره شامل سه بخش: عکاسی معماری، عکاسی طبیعت و عکاسی در سفر در دو دسته ی رنگی و سیاه و سفید می باشد.
 
تندیس افتخار این جشنواره به عکاس فرانسوی، Greg Lecoeur، به خاطر عکاسی در زیر آب های سواحل آفریقای جنوبی رسید. او در این عکس توانست قابی از مهاجرت ماهی های ساردین را ثبت کند و عنوان برترین عکس سال جشنواره ی بین المللی سیِنا را از آن خود کند.

همه ی عکس های برگزیده ی راه یافته به این جشنواره، از هم اکنون تا تاریخ ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) در محل فستیوال عکس های سفری هنری سیِنا در شهر سیِنا ایتالیا در حال نمایش می باشند.
 
اما اگر شما خوانندگان عزیز  نمی توانید تا انتهای این نمایشگاه به ایتالیا سفر کنید و عکس ها را ببینید، ما در اینجا تعدادی از عکس های برگزیده ی این جشنواره را با توضیحات خود عکاس برای شما عزیزان به نمایش گذاشته ایم. پس با ما باشید.

عکس: حرکت ساردین ها، آفریقای جنوبی

عکس سال جشنواره ی بین المللی سینا

 برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016!
 
Greg Lecoeur: در طول مهاجرت ساردین، در امتداد ساحل آفریقای جنوبی، همه ی شکارچیان دریایی به دنبال ساردین ها هستند! من بسیار خوش شانس بودم که در زمانی مناسب، در مکانی مناسب برای عکاسی قرار داشتم.
 


عکس: گلخانه های توت فرنگی، ترکیه

کسب مقام اول در بخش سفر

 برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016!
 
Leyla Emektar: برای گرفتن این شات، من باید از گلخانه های رنگی در نزدیک نازالی قرار داشت. برای داشتن تصویری جذاب تر و بهتر، منتظر لحظه ای ماندم که یک دهقان ترک، در حال کار با توت فرنگی ها، وارد قاب من شود.
 


عکس: من هیچم، میانمار

تقدیر شده در بخش عکس سیاه و سفید
 
برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016! 

Gunarto Gunawan:  این عکس در یکی از معابد باگان در شهر میانمار گرفته شده است. عکسی که در یک زمان بسیار خاص ثبت شده است: زمانی که پرتو آفتاب از طریق پنجره ای کوچک بر قلب مجسمه تابیده است و در همان زمان راهب مشغول تمیز کردن مجسمه می باشد.
 


عکس: خانواده ی جادپوری، هندوستان

تقدیر شده در بخش سفر
 
برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016! 

Isa Ebrahim: رنگ ها، حالات صورت، وضعیت مردم و ترکیب بندی فکر شده، این عکس را خاص و منحصر به فرد کرده است. این عکس خانواده ی Bhenwa در شهر جادپور در ایالت راجستان را نشان می دهد که نمایندگانی واقعی از وضعیت زندگی در این شهر هندوستان می باشند.
 


عکس: آماده سازی تور ماهیگیری در شهر Phan Rang، ویتنام

کسب مقام اول در بخش عکس رنگی
 
برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016! 

Danny Yen Sin Wong: در دهکده ای کوچک در جنوب ویتنام در نزدیکی شهر Phan Rang، زنی با یک کلاه مخروطی، در حال درست کردن یک تور ماهیگیری به روش سنتی می باشد. ساخت این تورهای ماهیگیری دستبافت، هنوز هم یک کار ویژه ی زنان ویتنامی است، هنگامی که شوهرانشان در حال ماهیگیری می باشند.
 


عکس: مکالمه شاد، ترکیه

تقدیر شده در بخش عکس سیاه و سفید
 
برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016! 

Mine Ertugrul : دو پیرمرد که در صحن مسجد نشسته اند و در حال لذت بردن از گفتگو با هم هستند. زندگی همین برقراری ارتباط صمیمانه از طریق گفتگو است.
 


عکس: آبشاری از آتش، پارک ملی یوسیمیتی، کالیفرنیا

تقدیر شده در بخش طبیعت
 
 برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016!

Nicki Frates:  در پارک ملی یوسیمیتی، به مدت دو هفته در سال خورشید کاملا مماس و هم راستا با آبشار هورستایل (Horsetail) می تابد. پرتوهای خورشید باعث می شود تا این آبشار در لحظاتی قبل از غروب آفتاب، مانند گدازه های آتشفشان بدرخشد.
 
برای رسیدن به وضعیتی مناسب برای عکاسی، من و بیش از ۲۰۰ عکاس دیگر، ۶ ساعت قبل از غروب آفتاب در ساحل رودخانه ی مِرسِد (Merced) مستقر شدیم و سه پایه ها را نصب کردیم. منتظر چرخش مه به سمت آبشار بودم و در نهایت در غروب روز دوم، این تصویر جادویی به ثبت رسید.
 


عکس: فصل برداشت، شین جیانگ، چین

تقدیر شده در بخش عکس رنگی
 
برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016! 

Hanbin Wang : ماه اکتبر، فصل برداشت فلفل ها است. در این هنگام فلفل های قرمز می رسند، کشاورزان آن ها را برداشت می کنند و آن ها را در زیر آفتاب داغ می گذارند تا خشک شوند. هنگامی که این فلفل ها خشک شوند، می توان به راحتی آن ها را انبار کرد، انتقال داد و به فروش رساند. این عکس در زمانی که کشاورزان مشغول برداشت بودند، از یک چشم انداز هوایی منحصر به فرد گرفته شده است.
 


عکس: گرداب، نیویورک

تقدیر شده در بخش معماری
 
برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016! 

Giuseppe Antonio Valletta : این عکس نمایی از منهتن است که از خیابان کلمبیای شهر بروکلین گرفته شده است. این عکس با ۱۸۲ ثانیه نوردهی، در طول ماه عسلم در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ به ثبت رسید. بعد از ظهری طوفانی و زیبا بود و ابرها به زیبایی شکل گرفته بودند که این مرا امیدوار کرد. هنگامی که این عکس در زمان نوردهی طولانی در حال ثبت شدن بود، آسمان شگفتی های خاص خود را داشت.
 


عکس: بازی در آسمان، ایتالیا

تقدیر شده در بخش سفر
 
 برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016!

James Rushforth: اینجا ارتفاعات مونتو پیانا (Monte Piana) با ارتفاع ۲۳۲۴ متری در رشته کوه های دولومیت ایتالیا (Dolomite) می باشد که مسابقه بین المللی راه رفتن روی طناب در آن جا برگزار می شود. کوهستانی محبوب با گردشگرهای فراوان، با طناب های مخصوص و به ظاهر ضعیف که دارای پشتیبانی زیادی هستند. شرکت کننده بر روی طناب های نازکی که بین صخره ها کشیده شده است معلق می شود و سپس تلاش می کند که بر روی این دره ها قدم بزند.
 


عکس: بازار شناور، جنوب جزیره بورنئو

کسب مقام سوم در بخش سفر
 
برترین عکس های جهان از سفرهای سال 2016! 

Antonius Andre Tjiu : بازار شناور بازاری است که محصولات در قایق به نمایش گذاشته شده و به فروش می رسند. اینگونه بازارهای شناور در شهرهایی که آب نقش مهمی را در زندگی روزمره ایفا می کند، توسعه یافته است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج