گرندپری برزیل؛ همیلتون از خط اول استارت می‌زند
۴۲۲۴۳۳
۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴
۱۱۱۳
رقابت دیدنی همیلتون - روزبرگ و ورشتپن - رایکونن در اینترلاگوس!
لوئیس همیلتون بالاتر از روزبرگ، در پی کم‌تر کردن اختلاف خود با راننده آلمانی است.
طرفداری: در دور تعیین خط گرندپری  برزیل کسی جلودار پسر بادها نبود.

پس از گذراندن سه دور تمرینی، رانندگان در پیست تاریخی اینترلاگوس برزیل برای مشخص شدن جایگاه‌شان در خط آغاز رقابت فردا، تلاش کردند تا سریع‌ترین دور را به نام خود ثبت کنند. علی‌رغم روز گذشته، همان‌طور که انتظار می‌رفت شرایط رانندگان فراری و ردبول بهتر شده بود و آن‌ها مثل همیشه، تعقیب‌کننده تیرهای نقره‌ای شده بودند.

در مرحله اول دور تعیین خط که با حذف شش راننده از 22 راننده همراه است، جنسن باتن از مک‌لارن، کوین مگنوسن از رنو، پاسکال ورلاین و استبان اکون از مانور و مارکوس اریکسن و فیلیپه نصر از سابر حذف شدند. در این مرحله، در جمع ده سرعت بالای پیست، نامی از همیلتون دیده نمی‌شد و روزبرگ نیز پس از گروژان از هاس و پرز از فورس ایندیا، با ثبت سرعت 331/5 کیلومتر بر ساعت، در جایگاه سوم از این حیث قرار گرفته بود. در این مرحله اما علی‌رغم نداشتن بالاترین سرعت، رانندگان مرسدس در جایگاه‌های اول و دوم قرار گرفتند.

در مرحله دوم تعیین خط که با حذف 8 راننده دیگر همراه بود، جولیون پالمر از رنو، کارلوس ساینز و دنیل کِویات از تورو روسو، فیلیپه ماسای برزیلی و والتری بوتاس از ویلیامز و استبان گوتیرز، راننده‌ای که در پایان فصل از هاس جدا می‌شود، در جمع حذف‌شدگان بودند. در این مرحله نیز تنها 6 دور برای رانندگان مرسدس و ردبول کافی بود که به مرحله نهایی دور تعیین خط برسند.

گرندپری برزیل؛ همیلتون از خط اول استارت می‌زند

فیلیپه ماسا در آخرین فصل حضورش در رقابت‌های فرمول 1، در پیست خانگی‌اش تشویق شد.

در ادامه و در مرحله سوم تعیین خط هم اما تغییر خاصی روی نداد و در نهایت لوئیس همیلتون موفق شد با ثبت زمان 1 دقیقه و 10 ثانیه و 736 هزارم ثانیه، خط اول رقابت فردا را کسب کند. روزبرگ با فاصله‌ای 1 دهم ثانیه‌ای در خط دو قرار گرفت و کیمی رایکونن هم بالاتر از مکس ورشتپن سوم شد که می‌تواند موضوع جالبی برای رقابت فردا باشد.در رقابت فردا، جدال روزبرگ و همیلتون هم دیدنی خواهد بود؛ باید دید آیا فردا قهرمانی راننده آلمانی در فصل جاری رقابت‌های فرمول یک قطعی خواهد شد یا همه‌چیز به رقابت پایانی در ابوظبی کشیده خواهد شد. در ادامه نگاهی داریم به جدول زمانی رانندگان و جایگاه آن‌ها در رقابت فردا:

جدول پایانی دور تعیین خط گرند پری برزیل 2016

گرندپری برزیل؛ همیلتون از خط اول استارت می‌زند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج