آینه های صدا در بریتانیا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۴۲۳۴۵۱
۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
۳۳۶۵
جنگ جهانی اولین درگیری عظیم بود که استفاده از هواپیما را دید. در سال های اولیه جنگ، هواپیما عمدتا برای نظارت و مشاهده استفاده می شد اما هرچه جنگ ادامه یافت، هواپیماها نقش تهاجمی تری گرفتند.
برترین ها: جنگ جهانی اولین درگیری عظیم بود که استفاده از هواپیما را دید. در سال های اولیه جنگ، هواپیما عمدتا برای نظارت و مشاهده استفاده می شد اما هرچه جنگ ادامه یافت، هواپیماها نقش تهاجمی تری گرفتند. تا پایان جنگ، هواپیماها آنقدر کشنده شدند که برای متفقین لازم شد تاکتیک های جدید برای دفاع هوایی توسعه دهند تا در جنگ بعدی برنده شوند.
 
مهمترین عضو یک سیستم دفاع هوایی کارآمد، سیستم هشداردهنده است که می تواند هواپیمای دشمن را قبل از اینکه برسد شناسایی و ردیابی کند. اما در روزهای قبل از رادار، تنها راه شناسایی هواپیمای دشمن، شنیدن صدای نزدیک شدن هواپیماها بود. نیروی هوایی سلطنتی مجموعه ای از مکان های گوش دادن را در اطراف سواحل بریتانیا تاسیس کرد. آن ها شامل منعکس کننده های بتنی و کروی شکل بزرگی می شدند که «آینه صدا» نام داشتند و قادر بودند صدای موتورهای هواپیماها را همانطور که به کانال انگلیسی نزدیک می شدند، با بازتاب امواج صدا از سطح منحنی خود و متمرکز کردن آن در یک نقطه کانونی تقویت کنند، مثل پرتوهای نور از یک آینه کروی. چندین میکروفون در مقابل این بازتابنده قرار داده می شد و باتوجه به اینکه کدام میکروفون سیگنال قوی تری دریافت می کند، جهت نزدیک شدن هواپیما مشخص می شد.
 
در پایان سال های 1920، اولین آینه صدا در Hythe در کنت در ساحل جنوبی انگلستان بالا رفت. این مکان انتخاب شد زیرا در مسیر پرواز هواپیماهای تجاری به سمت فرانسه قرار داشت، درنتیجه موارد کافی برای آزمایش فراهم می کرد. ابتدا پنج آینه کروی از جنس فولاد و بتن که هرکدام شش تا نه متر ارتفاع داشتند ساخته شد. این آینه ها می توانستند امواج صوتی که تا 90 سانتیمتر طول موج داشتند را تقویت کنند.
اما امواج صوتی مورد نیاز ارتش 4.5 تا 5.5 متر طول موج داشتند. در سال 1930 ششمین و نهایی ترین آینه ساخته شد. یک دیوار منحنی بزرگ که 60 متر طول و 8 متر ارتفاع داشت. این مگا آینه صوتی با محدوده شنوایی 32 کیلومتر توانست نتایج مورد نیاز را ارائه دهد. علاوه بر آینه ها، تیم بزرگی از بیش از 500 نفر برای ارتباط دقیق و سریع بین منطقه شنیدن، اپراتورهای تلفن و افسران در اتاق کنترل و مراکز فرماندهی، آموزش می دیدند.
 
اما هواپیماها بسیار سریع تر شدند، به این معنا که زمانی که تشخیص داده می شدند آنقدر نزدیک بودند که فرصت مقابله با آن ها نبود. به زودی تردیدها درباره پروژه آینه های صدا آغاز شد. سپس در سال 1935 پروژه ناگهان به پایان رسید و رادارها جایگزین آن ها شدند. آینه های صدا که هرگز واقعا عمل نکردند هنوز هم در اطراف سواحل انگلیس وجود دارند. مشهورترین آن ها در Denge در کنت قرار دارند. آینه های صدا حداقل در 19 مکان مختلف قرار دارند.
 
آینه های صدا در بریتانیا 
 
آینه های صدا در بریتانیا 
 
آینه های صدا در بریتانیا 
 
آینه های صدا در بریتانیا 
 
آینه های صدا در بریتانیا 
 
آینه های صدا در بریتانیا 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222